0 (212) 279 64 96- 0532 053 98 75
huseyin@kandulu.com

Velashape III

Velashape III

Yaşlanma ile Savaşmanın Yeni Yolu!

Vücut estetiği tedavisinde kozmetik cerrahide devrim niteliğinde bir cihaz olan VelaShape III vücut estetikleri ve şekillendirme işemleri ile özel ilgilenen birçok klinik gibi bizim kliniğimizde de hastalarımızın hizmetinde.

20 yaş üzeri %80 bayanın şikayetçi olduğu çirkin selülit görüntüsünü çok başarılı olarak azaltabilen ve vücudu sıkılaştırıp şekillendiren FDA tarafından onay almış yegane ameliyatsız anti-aging cihazı olan velashape III ile bu şikayetlerden ameliyatsız kurtulmak mümkün.

Radyofrekans dalgaları, laser, infrared ve lenf drenaj(vakumlu masaj) sistemlerinin tümünü birleştirerek uygulayan velashape III ile özel nekahat süreci gerekmeden vücutta sıkılaşma , selülitten arınma, üç boyutlu küçülmeye direk yağ hücrelerine etki ederek ulaşılabilmektedir.

İlk birkaç seansın ardından karın , göbek, bel, üst kol,basen , bacak içi, ön-arka uyluk, aşk tutamaçkarında sıkılaşma küçülme ve selülitsiz görüntü ameliyatsız olarak ortaya çıkar.

VelaShape III tüm dünyada olduğu gibi kliniğimizde de çok ileri ve özel sonuçlara ulaşmak için Vaser liposuction işlemi ardından rutin olarak uygulanmakta ve hastalarımıza önerilmektedir.

SELÜLİT NEDİR?

Selülit ergenlik sonrası bayanlarda kilodan bağımsız olarak gelişen derideki yapısal değişikliklerdir. Çoğunlukla kalça , uyluk ve  karın bölgesinde kendini deride gamzeleşme , nodülleşme olarak gösteren selülite neden olan yağ dokusunun fibröz bağ doku arasına doğru cilt altına fıtıklaşmasıdır. Bu etki ile portakal kabuğu diye bilinen  istenmeyen görüntü ortaya çıkacaktır. Her yaşta görülebilen selülit yaşlanma ve derinin kalınlığını yitirmesi ile artış gösterebilmektedir.

VELASHAPE III SELÜLİT TEDAVİSİNDE VE VÜCUT İNCELTMEDE NASIL ÇALIŞIR?

Vela teknolojisi vücut şekillendirme ve selülit tedavisin de 4 farklı teknoloji olan (infrared) IR, bipolar RF (radiofrequency), dokuya mekanik manüplatif baskı ve lenf drenaj masaj sistemini kullanan tek cihazdır. Bu teknoloji sayesinde ısı enerjisi derinin derin tabakalarına kadar erişip kollofen aktivitesini artırıp sıkılaşmada artış ve yağ hücreleri ile fibröz septalarda azalmaya yol açarak hem incelme hemde selülitte azalmaya yol açmaktadır. Buna ek olarak gerçekleştirdiği lenf drenaj masajı ile vücuttaki kan dolaşımında ciddi bir artış yaparak bölgedeki ödemde azalma deride ciddi bir yapısal iyileşme ve sıkılaşmaya neden olmaktadır. VelashapeIII dünyada 3.5 miloyon üzerinde hasta da başarılı tedavi sonuçları ile dikkat çekmiş olan bir cihazdır.

VELASHAPE III ÜN AVANTAJLI NOKTALARI NELERDİR?

Dört farklı teknolojiyi sinerjik olarak birlikte çalıştırabilen yegane cihazdır ve bu özelliği ile herhangi bir iyileşme süreci gerektirmeden klinik ortamında güvenli konforlu ve hızlı olarak hastalara uygulanabilen non-invaziv cihazlar arasında ki en başarılı teknolojidir ve 3,5 milyon üzerinde ki sayıda hastada etkileri kanıtlanmıştır.

VELASHAPE III TEDAVİSİNDE İDEAL YAŞ VE TEDAVİ SÜRESİ NEDİR?

Bu tedavide yaş sınırlaması yoktur. Şikayetin olduğu her yaşta ve gerektiği kadar uygulanabilmektedir. Velashape tedavisi çoğu zaman 4-6 seansta gerekli maksimumum sonuca ulaşmaktadır. Tedaviye devam etmek gereken durumlarda seanslar uzatılabilir veya heryıl , 2-3 yılda bir velashape seanslarına girmek aynı veya farklı bölgeler için sakıncalı değildir. Çoğu zaman tek bölge ile başlayan hastalar beklenenin üzerinde etkilerini görünce diğer bölgelerinede tedaviye devam etmektedirler.

TEDAVİNİN UYGULANMASINA ENGEL BİR DURUM VARMIDIR?

Ciddi derecede ileri rahatsızlığı olanlar, hamileler ve kalp pili ile ciddi kalp hastalığı olanlar dışında herkes bu tedaviden faydalanabilmektedir.

VELASHAPE III TEDAVİSİ HAKKINDA CERRAHIN YORUMU?

Değerli hastalarım tüm dünyada olduğu gibi ulkemizde de cerrahi kesi yapmadan vücut şekillendirme sıkılaştırma üzerine giderek artan ilgi birçok yeni ve başarılı tedaviyi beraberinde getirdi.

Sizlerinde bildiği gibi Vaser liposuction yani ultrasonik liposuction yöntemi ile özel ilgilenen ve ciddi deneyimlere sahip bir cerrahım. Vaser yöntemi ile gerçekleştirdiğim müdahaleller ardından özellikle birçok bayan hastanın kol , bacak ve karın germe işlemini istemediğini ve sonuçların çok tatminkar olduğunu tecrübe etmemin ardından minikte olsa sıkılaşma ihtiyacı veya selülitlerinde tam düzelme olmayan hastaların vaser-vela kombinasyonu ile çok daha ileri sonuçlara ulaştığını çok sık gözlemlemekteyim.

Birkaç küçük delikten ses daldaları yardımı ile yağların eritilerek uzaklaştırıldığı vaser liposuction işlemi ile artık birçoğunuzun bildiği gibi çok sportif seksi ve özellikle erkeklerde Hi-Def bayanlarda ise Mid-Def dediğimiz daha kaslı sporcu vücudu görünümü elde etmek mümkün. Bu konunun detayı ile ilgili estetik vaser liposuction sitemdeki makalelerimden faydalanabilirsiniz.

Vücut şekillendirme deyince sizlerinde tahmin edeceği gibi her vücut aynı yağ oranı ve aynı deri kalitesine veya aynı yıpranmışlığa sahip değildir o nedenle vaser-velashape kombinasyon tedavisi hasta memnuniyeti ve maksimum sonuç için biçilmiş kaftandır. Düşünsenize doğum sonrası mini veya tam karın germe işlemine gerek kalmadan , bacak veya kol germe ameliyatına gerek kalmadan sağlıklı ve fit bir görünüme kavuşmak artık mümkün . Diğer en önemli değinilmesi gereken konu ise vaser liposuction işlemi ile yağ hücrelerinin vücuttan kalıcı olarak uzaklaştırılmasının ardından uygulanan velashape III uygulamaları ile elde edilen sonuçların kesinlikle kalıcı olmasıdır.