Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Ameliyatsız Gençleşmenin Diğer Adı : Altın İğne

Ameliyatsız Gençleşmenin Diğer Adı : Altın İğne

Altın İğne -Fraksiyonel (İğneli Kanüler Radyofrekans) Nedir?

Değerli hastalarım ameliyatsız yüz gençleştirme teknolojisi her geçen gün değişmekte ve yenilenmektedir. Yıllardır cilt gençleştirme , sıkılaştırma ve skar tedavleri amaçlı kullanılan radyofrekans enerjisi de bu alanda çok başarılı olan bir yöntemdir. Çoğu zaman lazer cihazlarında kullanılan Fraksiyonel sözcüğü ise enerjinin küçük noktalar vasıtası ile geniş alana iletilmesini ve dolayısı ile cilt hasarı oluşturmamasını ifade eder.

 

İğneli Radyofrekans teknolojisi nedir?

Fraksiyonel mikroiğneler 0.5 mm’ den 3.5 mm’ ye kadar ayarlanabilen derinliklere inerek istenilen seviyede RF enerjisini ulaştırıp cilt altında sıkılaşma etkisi sağlarken; cilt yüzeyini de mikro iğneler ile uyararak iyileşme sağlarlar.

 

Altın İğne RF nedir?

Altın İğne Radyofrekans enerjisini altınla kaplı mikroiğneler yoluyla kullanan bir cilt yenileme sistemidir. İşlemde kullanılan iğnelerin altınla kaplı olmasından dolayı ‘’ Altın İğne ‘’ olarak da adlandırılmaktadır.

Altın İğne , derinin ayarlanabilir derinlikte mikroiğnelenmesini, Radyofrekans ( RF ) enerjisi ile birleştiren bir teknolojidir. Bu işlem sonrası kolajen uyarılması tedaviyi takip eden 18-20. günlerde başlar ve 3.ayda maksimum düzeye ulaşır. Dolayısıyla Altın iğne tedavisi sonrası iyileşmenin farkedilmesi 3 ayı bulur ve ilerleyen aylarda iyileşme daha da devam eder.

Altın İğne ; deri gevşekliğini tedavi etmek, kırışıklıkları azaltmak, yaşlanmış cildi germek yada akne izlerini düzeltmek, pore tedavisi için gerekli enerjiyi verirken aynı zamanda epidermisi ( üst deri ) yalıtımlı iğneler sayesinde koruduğu için yan etki riski düşük ve iyileşme süreci kısadır. Diğer yöntemler ve lazerlerdeki gibi ciltte pullanma , kabuklanma ve ödeme neden olmaz.

 

Altın İğne Fraksiyonel Radyofrekans uygulaması hangi durumlarda kullanılır?

Yüz ve boyun gençleştirme ve sıkılaştırma (Dekolte gençleştirme)

Kişiye özel başlıklarla direk dermis tabakasına epidermis hasarı oluşturmadan ulaşarak bu etkiyi sağlayan altın iğne radyofrekans tedavisini kliniğimde çoğunlukla bir nevi kök hücre tedavisi olan PRP tedavisi ile çoğu zaman kombine ederek uygulamaktayım. Ortalama 15-20 gün ara ile 2 veya 3 seansın yeterli olduğu bu tedavi genç kalmak ve gençleşmek isteyen tüm yaş grubu hastalar için uygundur.

 

Cilt yenileme

Altın iğne RF in ana özelliği cilt yüzeyine hasar vermeden çoklu noktasal atışlarla yüksek düzey enerjiyi cilt altına (dermis tabakası) aktarıp kollojen ve elastin bağların aktive olmasını sağlayarak cildin kendi kendini tamir etmesini sağlamasıdır. Genç kişilerde tek seans olabilen bu tedavi 3-4 seans dahi uygulanabilir.

 

Akne ( sivilce ) izleri tedavisi

Akne tedavilerinde en temel sorun bölgedeki çökme ve deri kalitesindeki azalmadır. Basit izler tek seansta çözülürken zaman zaman 2-3 seansta gerekli olabilmektedir. Akne izlerinde gerek altın iğne gerekse devamlı atışlı kanüler radyofrekans kullanılarak hem cilt yenilenmesinin aktive edilmesi hemde cilt altının subsizyonu yapılarak bu bölgeye eş zamanlı dolgu veya PRP (platelet rich plazma) tedavisinin uygulanması mümkündür.

Aktif aknesi olan hastalarda ise tek seans veya iki seansta kesin çözüme ulaşcağımız iğneli radyofrekans seçeneği ile hastalarımıza yardımcı olmaktayız.

 

Gözenek sıkılaştırma

Gözenek sıkılaştırma tedavisinde ise aralıklı ve istenen enerji düzeylerinde atış yapma olanağı veren ve direk gözenek içine radyorfekans enerjisini ileten iğneli RF yöntemi ile 1-2 seansta yüzdeki gözenekler tedavi edilmektedir.

 

Yara izi tedavisi

Yara izi tedavisinde gerek altın iğne , gerekse tek iğneli direk atışlı radyofrekans veya kanüler RF subsizyon tekniği veya bu tekniklerden birinin PRP veya yağ hücre transferi veya dolgu uygulamalaları ile birleştirilmesi ile 1 ile 4 seans arasında tedavi edilmektedir. Diğer yöntemlere göre en önemli avantajı yazın da uygulanabilmesidir.

 

Çatlak tedavisi

Özel iğneler yardımı ile minimal invaziv olarak çatlaklar altına girilerek sağlanan yüksek enerji transferi ile cildin yenilenmesi sağlanır.

 

Kol ve Bacak Sarkmalarının Tedavisi

Özellikle kilo kayıpları sonrsı ortaya çıkan bu sorunun çözümünde ameliyat olmak istemeyen hastalarda 4-5 seanslık kanüller RF tedavisi ile gözle görülür düzelmeler elde etmek mümkündür.

 

Hiper Hidrozis Aşırı Terleme Tedavisi

Aşırı terleme birçok hastanın şikayetçi olduğu çok önemli bir durumdur . Tek seanslık uygulama ile hastalarımız 1 ile 3 yıl süre boyunca bu şikayetlerinden arınmaktadır.

 

RADYOFREKANSLI DOLGU UYGULAMASI

Yüzdeki birçok alanda uygulamakta olduğumuz dolgu uygulamaları artık kliniğimizde Radyofrekans kanülleri ile uygulanmaktadır. Bu uygulama alın , göz çevresi , göz altı , yanak bölgesi, nasolabial derinlikler, çene altı , çene hatları ve boyun-dekolte kırışıklıklarına uygulanmaktadır. Bu tedavi ile kanüller yardımı ile dolgunu uygulanacağı alan serbestleştirilir ve dolgunun istenmeyen bir bölgeye sızması engellenmiş olur.

Kanüllü Radyofrekans ile Dolgu uygulamasının en büyük avantajları:

-Daha az dolgu ile daha çok alanın tedavi edilmesi

-Dolgunun istenmeyen yerlere gitmesinin engellenmesi

-Granülom veya kist oluşma riskinin azalması

-Aynı anda derininde sıkılaşmasını sağlaması

-Morluk riskinin azalması

 

Göz altı morluk tedavisi

PRP ile kombine edilen iğneli RF tekniği ile eş zamanlı hem derinin kendisini yenilemesi hemde PRP hücre enjeksiyonu yapılabilmektedir. Bu tedavi 15-20 gün ara ile 3-4 kez uygulandığı takdirde göz çevresinde ciddi farklar ortaya çıkmaktadır.

 

Radyofrekans tedavisi 

Tüm yaş gruplarına uygulanabilir.

Yan etki olasılığı çok düşüktür.

Deriyi soyan lazer uygulamalarından farklı olarak İyileşme süreci kısadır  ve yazında uygulanabilmektedir.

Yaklaşık 2-3 hafta arayla 3 seans uygulama önerilir. Ancak hastanın ihtiyacına göre tek seans yada sivilce,yara izi, kırışıklık gibi durumlarda 4-5 seans gerekebilir.

CO2 lazerle karşılaştırıldığında Altın İğne hasta için çok daha konforludur.

İşlem öncesi lokal anestezik kremler kullanılarak hasta konforu arttırılır.

İşlem sonrası 24-36 saat kızarıklık ve hafif ödem olabilir. Bazen hafif kabuklanma görülebilir.

Altın iğne sonrası özel bir bakım gereklimidir?

Uygulama sonrası nemlendirici kremler ve güneş koruyucu kremler kullanılmalıdır.

Derin uygulamalarda daha uzun süreli kızarıklık olabilir. Ancak hastaların ertesi gün işe gitmelerine engel bir görünüm olmaz. Ertesi gün hasta ihtiyaç duyarsa fondöten gibi kapatıcılar kullanabilir. Derideki yenilenme ve sıkışma etkileri 4-6 haftada ortaya çıkar. Hastalarımızın hiçbir şekilde sosyal yaşama dönmede zorlanmamaları için uygulama sonrası hastalarımıza LED terapi tedavisi ile cilt rahatlama mutlaka uygulamaktayız.

 

İğneli Radyofrekans (Altın İğne) tedavisi kimlere uygulanmaz?

Kalp pili ve implante edilmiş kalp defibrillatörü (ICD) olan kişilerde

Dolaşım Bozukluklarında

Hamilelikte

Uygulama yapılacak bölgede uçuk veya cilt enfeksiyonları varlığında

Keloid eğilimi olan kişilerde

Kanser hastalarında iğneli radyofrekans uygulanmamalıdır.

 

Altın iğne Radyofrekans Tedavisinin seans ücretleri nasıl belirlenir?

Kliniğimizde tüm hastalarımız Op.Dr.Hüseyin Kandulu tarafından muayene edilerek gerekli tedaviler düzenlenmektedir. Bu tedavilerin ücreti kaç seans süreceği  ve farklı tedavilerle kombine edilip edilmeyeceğine göre değişmektedir. Tedavi içerikleri ile ilgili ve Yüz dopingi tedavimiz ile ilgili bilgi almak için Medikal Estetik Kordinatörümüze 05330537179 dan , fiyatlandırmalar hakkında bilgi almak için Klinik Kordinatörümüze 05320539875 ten ulaşarak bilgi alabilirsiniz.

 

Diğer uygulamalar

Kliniğimizde uygulanmakta olan diğer ameliyatsız uygulamalar :

Hi-Fu (yüksek yoğunluklu ultrason enerjisi) ile Ameliyatsız yüz germe

LİPOSONİC ile vücut sıkılaştırma ve inceltme

LED terapi

VelaShape 3 ile selülit ve sıkılaşma tedavisi

Vaser Smoothe ile Selülit tedavisi

Hydrofacial Cilt bakımı

Medikal Cilt bakımı

Özel peeling ve antiaging maskeler

Cilt kondisyon bakımı

Mesolifting uygulamaları

Somon Dna uygulaması

Kök hücre aşıları