Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Burun Estetiği

Burun Estetiği

Yüzünüzde en fazla dikkat çeken organlardan biri burundur.Burun aslında yüzün tüm yapılarıyla uyumlu olmalıdır.  Estetik açıdan yüze uyum sağlamayan burun kimi zaman yüzünüzle doğru orantılı olmayabilir. Kişiyi mutsuz eden bu sorun burun estetiği sayesinde sorun olmaktan çıkmaktadır. Çevrenizde işinizde ve sosyal yaşamınızda sizi etkileyen estetik bir sorun olan burun güzelliği kişinin yüzüne uyum sağlayacak şekilde yapılacak bir ameliyat ile doğal görünmesi açısından önem taşır. Kişi kendini ne kadar güzel hissediyorsa o kadar kendine olan güveni ve inancı yükselir. İşlerinde daha fazla motive olarak başarılı bir hayat sürmektedir. Kimi insan burun eğriliği sorunlarında içine kapanık ailesinden ve sosyal yaşamından uzak sorunlu bir hayat yaşamaktadır. Kişi kendini mutsuz ve değersiz hissedebilir.

Burun Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tıp dilinde rinoplasti olarak bilinen burun ameliyatı iki şekilde yapılmaktadır açık burun ameliyatı ve kapalı burun ameliyatı olarak bilinen iki çeşit ameliyat yapılabilmektedir. Genel anestezi altında yapılan burun ameliyatları tekniğinde kapalı olarak yapılan türünde kesi burun  içinden girilerek ameliyat yapılmaktadır. Cerrahın muayenesi ile açık ya da kapalı burun ameliyatı olmasına doktorunuz karar vermektedir.

Burun ameliyatı için bu işte uzman bir doktora danışmanız gerekmektedir.  Uzman doktorun muayenesi ile hastanın sağlık durumunu engellemeyecek şekilde cerrahın önerisi ile burun estetiği başarılı bir şekilde yapılmaktadır.

Burun Estetiği Yaptırırken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Ameliyatınızın yapılacağı yerin belirlenmesi ve doktorunuzun seçimi çok önemlidir.  Anestezi altında yapılan ameliyatlarda hasta genelde 1-2  saat uyutulmaktadır. Ameliyattan sonra biraz ağrınız olabilir ilk haftalar burunda şişlikler olabilir ancak zamanla bu şişlikler normale dönecektir. Burun temizliğinde ilk zamanlar doktor tarafından gereken müdahaleler yapılarak temizleme sağlanmaktadır. Burun içine silikonlar yerleştirildikten sonra 2 -3 gün içinde alındıktan sonra daha rahat nefes alabileceğiniz için rahatlamış olacaksınız. Özellikle burun ameliyatında önemli olan sadece estetik güzellik değil fonksiyonlarının yeterli olarak çalışmasıdır.  Kemik eğrilikleri burunda sadece estetik açıdan rahatsız edici değil nefes alma sorununu beraberinde getirdiği için özellikle uzman doktorlar tarafından fonksiyonların çalışması ön planda tutulmaktadır.

Ameliyatsız Dolgu Yöntemi İle Burun Estetiği

Ameliyat olmaktan korkan hastalarda uygulanan işlem oldukça kısa süren ve 10 dakikalık bir işlem olarak uygulanmaktadır. Görsel açıdan uygun olan uygulama ile burundaki gözle görülen çukur ve tümsek gibi alanların doldurulmasında dolgu maddelerinin kullanılması sayesinde burun kusurları ameliyatsız olarak düzeltilebilir. Dolgu maddeleri enjekte edilerek yapılan işlem uzman bir doktor tarafından yapılarak hasta tedavi edilmektedir.  Yüzünüz için uyumlu olan burun estetiği ile kadın ve erkek olmak üzere tüm kişiler için önem taşıyan burun eğriliği ve kemik yapısındaki bozuklukların düzeltilmesinde etkin olarak kullanılan burun ameliyatları sayesinde daha güzel bir yüze kavuşmanız mümkündür. Dolgu uygulamaları ile burun sırtı ve burun ucu rahatlıkla ameliyatsız olarak şekillendirilebilir.

İdeal Bir Burun Estetiği Nasıl Olur?

Kişinin yüzüne uyumlu olan estetik olduğu belli olmadığı bir burun ameliyatı ideal burun ameliyatıdır.

Kişinin kaşına yüzüne ve çehresine yakışan bir burun estetiği yaptırmış olması önemlidir.

Yüze aykırı bir burun olmaması ve kişinin ameliyattan pişmanlık duymaması önemlidir.

Burun yüze kesinlikle aykırı durmamalı ve uyum sağlaması gerekir. Yüzüne göre daha büyük ya da daha ufak bir buruna sahip olmak görünüş açısından hoş olmayabilir. Kişinin yüz şekline uygun bir burun estetik açıdan gayet güzel durur. Doktorunuz seçilen tekniğin avantajları ve dezavantajlarını hastaya anlatarak kişinin ameliyat hakkında kısaca bilgilenmesini sağlamaktadır. Koku almada en önemli organlarımızdan biri olan burnumuzun bu özelliğide mutlaka korunmalıdır.Burun estetiği ile daha güzel ve doğal görünmeniz mümkündür.