Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

Burun Estetiği Hakkında Bilinmesi Gerekenler

En sık uygulanan estetik operasyonlardan biri olan burun estetiği ameliyatı ile burnun boyutu, şekli ve yüzün genel görünümü değiştirilebilir ve aynı zamanda var olabilen polip, sinüzit, kıkırdakta bulunan eğrilikler ve burun etlerine bağlı görülebilen solunum problemleri de gelişen ameliyat tekniklerine bağlı olarak giderilebilmektedir.İyi bir burun estetiği sonrası hastanın yüzü güzelleşmelidir.

Burun Estetiği İçin Uygulanan Yaş Sınırı Var Mıdır?

Burun estetiği ameliyatı diğer adı ile rinoplasti, sadece estetik amaç ile uygulanabilir ama bunun yanı sıra doğuştan gelmekte olan bozukluklukları düzeltmek ya da solunum problemlerini tedavi etmek amacıyla da yapılabilmektedir. Burun estetiği ameliyatında uygulanmakta olan bir yaş sınırı bulunmaktadır ve bu yaş sınırına uymak da son derece  önemlidir. Pek çok cerrah yüz gelişimini bozmamak adına erkekler de on yedi ile on sekiz yaşına kadar beklemeyi tercih ederken, bayanlarda ise on altı ile on yedi yaşına kadar beklemeyi tercih etmektedir.

  Burun Estetiği Ameliyatı Öncesinde Dikkat Edilmesi Gereken Husular,

Burun estetiği ameliyatı öncesinde yapılacak operasyon ile ilgili olarak ameliyat öncesinde, uygulanacak olan anestezi yöntemleri hakkında yani genel anestezi mi yoksa lokal anestezi mi kullanılacak, uygulanacak olan teknikler yani açık ameliyat mı yoksa kapalı ameliyat mı, ameliyatın nerede yapılacağı ve ameliyat esnasında oluşabilecek olası riskler konusunda ameliyatınızı gerçekleştirecek olan cerrahınız tarafından bilgi verilecektir. Burun estetiği ameliyatınız öncesinde pek çok cerrahi girişim öncesinde de olduğu gibi sigara kullanmamanız, altı saat süre ile yeme ve içmeyi kesmeniz ve aspirin türevinde ki kan sulandırıcı ilaçları kullanmamanız gerekmektedir. Burun estetiği ameliyatınız öncesinde size verilen bu tavsiyeleri göz önünde bulundurarak uygulamanız, burun estetiği ameliyatınızın sonrasında ki iyileşme sürecinizi olumlu yönde etkileyerek, bu süreci hızlandıracaktır. Ayrıca burun estetiği ameliyatınız sonrasında bir gün süre ile sizinle kalarak, eve ulaşımınızı sağlayabilecek olan bir refakatçiye de ihtiyacınız olacaktır.

  Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler,

Burun estetiği ameliyatı sonrasında tampon uygulanmamaktadır.Sadece burun yapısını korumak amaçlı ateller kullanılır.Bu ateller 7.gün kontrolünde alınır.Kişi 24 saat sonra normal yaşamına dönebilir.Dikkat edilmesi gereken 6 hafta boyunca darbelerden uzak kalmak ve gözlük kullanmamaktır.

Burun Estetiğinde Cerrahi Yöntem Ne Olmalı?

Burun estetiğinde en iyi cerrahi yöntemi burun yapınıza ve mevcut yapınıza göre doktorunuz belirler dolayısı ile önemli olan bu alanda yeterli deneyim ve tecrübesi olan cerrahları seçmenizdir.