Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Genital Estetik Nedir ve Nasıl Yapılır?

Genital Estetik Nedir ve Nasıl Yapılır?

Çok eskilerden beri güzellik kavramı insanlar için ön planda tutulur. Özellikle vücut güzelliği erkeklerden daha çok kadınlar için önem teşkil eder. Özellikle genital bölgedeki bozukluk kadınların psikolojik durumunu etkileyebilmekte ve hatta bunu eşlerine yansıtması durumunda gerginliğe yol açabilmektedir. Bu yüzden günümüzde kadınlar genital estetik konusunda daha cesur davranmakta ve bu estetik işlem onların kendilerini iyi hissetmelerini ve kaybolan güvenlerinin tekrar kazanmalarını sağlamaktadır. Çünkü bu durumun aksi halinde kadın ve erkeğin hem cinsel yaşamını hem de psikolojik durumunu oldukça etkiler.

Genital Estetik Nasıl Yapılır?

Kişi yaşadığı sorunlar için iç dudak küçültme, daraltma ve sıklaştırma, şişkinlik, vajinada oluşan şekil bozuklukları, yaşlanma çizgilerinden rahatsızlık duyduğu için düzelttirme isteği ya da kızlık zarı dikimi sebepleriyle bu işlemleri yaptırmak ister. Bu işlemler tecrübeli uzman cerrahlar tarafından ağrı ve sancının en aza indirgenmiş şekliyle profesyonelce yapılır. Örneğin hymenoplasty diye adlandırılan kızlık zarı dikimi sosyal bir olaydır ve bazı kadınlar bunu yaptırmak zorunda kalabilir. 20-30 dakikalık bir süre içinde mikro cerrahi ile hemen halledilir. Operasyon sonrasında bir sıkıntıyla karşılaşmamak için kişi özel olarak yapmaması gereken hareketlere dikkat etmelidir.

Kişi Neden Genital Estetiğe İhtiyaç Duyar?

Vajina daraltma işleminde kişinin amacı vajinanın eski darlığına kavuşmasını sağlayarak cinsel hazzı arttırmak ve penisi kolay kavrama olayını gerçekleştirmektir. Yani vajinal dokuların eski halindeki dar ve sıkı duruma dönüşmek için yapılır. Bu ameliyat ile vajina dokusunun bir kısmı cerrahi yöntemle çıkartılır ve gevşemiş  kaslar onarılır. Bu da cinsel hazzı arttırır. Bir de vajinoplasti denilen vajina gençleştirme işlemi mevcuttur. Genital estetik operasyonlarından biri olan bu işlem de vajinanın eski dar ve sıkı haline dönmesi için yapılır.

Genital estetik kolay gibi görünse de ameliyat öncesi ve sonrası yapılması gereken şeyler vardır ve hasta bunlara dikkat etmelidir ki daha iyi olmak isterken vücudunun en hassas parçasından bir sorun ile karşılaşmasın.

Labioplasti işlemi ise vajen iç dudaklarının büyük ve sarkık olması durumunda uygulanır.Bu sorun cinsel ilişkide ağrı ve hijyen sorunlarına yol açar.Bunu düzeltmeye yönelik lokal veya genel anestezi ile iç dudaklar normal boyutlarına küçültülür.