Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Göğüs Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme Estetikleri

Göğüs Büyütme, Küçültme ve Dikleştirme Estetikleri

Göğüsler ergenliğe girerken büyümeye başlar ve ergenlik sonrasında erişkin birey olununca normal boyuta ulaşır. Göğüs boyutu aile yapısına, kilo alımına, bazı hormonel bozukluk sebeplerine bağlı olarak değişir. Göğüslerin fazla büyümesi sırt ağrısı, bel ağrısı, boyun ağrısı veya omuz ağrısı gibi fiziksel rahatsızlara yol açabilir. Aynı zamanda da birbirine temas etmesi sonucu pişik, kızarıklık gibi olaylar da yaşanabilir. Bunun dışında uygun kıyafet ve iç çamaşırı bulmak konusunda sıkıntılar yaşatır. Bu gibi rahatsız eden olaylar kişiyi göğüs estetiği operasyonuna iter.

Göğüs Büyütme Estetiği

Ameliyat öncesin muayene olunur, çeşitli tahliller yapılır, mamografi ve ultrason hasta 35 yaş üzeri ise  gereklidir. Bunların arkasından doktor ile uygun göğüs boyutuna ve proteze karar verilir. Meme büyütme işleminde protezi koyma işlemi meme ucundan, göğüs altından ya da koltuk altından yapılabilir. Bu da hastanın ve doktorun tercihine göre değişir. Bu ameliyattan sonra genelde kişiyi rahatsız etmeyen çok küçük bir iz kalır. Meme protezleri çoğu zaman  ömürlüktür yani tekrar bir operasyon gerektirmez fakat zaman zaman kontrol amaçlı doktora görünmekte fayda vardır. Meme büyütme ameliyatları kadınları çok memnun eden bir işlemdir. Kişi istediği estetik görünüme hızlıca kavuşur ve memnuniyeti yüksektir.

Meme Küçültme Estetiği

Meme küçültme ameliyatında memenin büyüklüğüne, doktorun tecrübesi ve tercihine, kişinin ameliyat sonra izlerle ilgili fikirlerine göre değişen birçok farklı teknik kullanılır ve ameliyat 2- 2,5  saat kadar sürer.

Meme Dikleştirme Estetiği

Meme dikleştirme yer çekimine meydan okuyamayan sarkık göğüsler için tercih edilen bir ameliyattır. Memenin normal görünüm ve biçimini geri getirme amaçlıdır. Meme toparlama da denilen meme dikleştirme genel anestezi ile yapılır ve bir veya iki saat sürer. Ameliyat sonra hasta evine gider veya duruma göre bir gece yatar. Bir haftada normal hayatında devam eder. Meme hem rahatsız edecek derece büyük hem de sarkıksa meme küçültme ve meme dikleştirme operasyonları birlikte gerçekleştirilir.

Göğüs estetiği kesinlikle estetik amaçlıdır. Bu estetik on sekiz yaşını doldurmuş ve meme gelişimini tamamlamış kişilere tavsiye edilir. Ameliyat sonrası kadınlar yüzde yüze yakın oranla işlemden  memnun ayrılır.Bu nedenle meme estetiği yaptırma oranı çok yüksektir.