Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Göğüs Küçültme

Göğüs Küçültme

Her  kadın vücudunun sağlıklı ve  düzgün olmasını istemektedir. Bu sebeple de hoşnut olmadıkları bölgelere estetik işlemler yardımı ile müdahale edilmesine izin verirler. Kadınların günümüzde estetiksel olarak en çok sorun yaptıkları organları ise göğüsleridir. Çünkü göğüslerinin güzel olduğunu hissettiklerinde kendilerine olan özgüvenleri tazelenir. Göğüslerine estetik işlem olarak meme küçültme, meme büyütme ve benzeri operasyonları eğer gerekli ise uygulatmaktadırlar. Bu operasyonlar yapılırken kadınların anneliği ve buna benzer durumları da göz önünde bulundurularak işlemler yapılmaktadır ve tüm fonksiyonlar korunmaktadır.

Meme Küçültme Nedir?

 Meme küçültme ameliyatlarına genellikle yıllar boyu yaşanan fiziksel değişimlerden dolayı veya hormonal değişimlerden dolayı ihtiyaç duyulmaktadır.  Bu ameliyatın temel nedenleri arasında; hamilelik, emzirme, kilo alıp-verme, yaşlanma ve genetik özellikler gibi etkenler bulunmaktadır.

Memenin Büyük Ve Sarkık Olmasının Oluşturduğu Sorunlar Nelerdir?

Aşırı derecede büyümüş ve sarkık olan göğüs boyun ve sırt ağrısı yapmaktadır. Bu durum kişinin sağlığını ve sosyal hayatını olumsuz olarak etkilemektedir. Genellikle büyük göğüslü insanlarda mantar enfeksiyonu, pişik gibi sorunlar görülebilmektedir. Aynı zamanda sutyen askılarının omuzlara baskı yapmasından dolayı omuzlarda çökme, omuzlarda oluşan ağırlık sebebi ile kollarda uyuşma, boyun fıtığı, bel fıtığı ve bunlara benzer hastalıklar görülebilmektedir. Bu hastalıkların dışında göğüsün büyük olması sosyal hayatta da olumsuzluklara sebep olur. Bu olumsuzlukların başında uygun giysi bulamamak gelmektedir. Ayrıca kişi göğüslerini saklamak için ekstra çaba sarf eder.  Bunların dışında büyük sutyen kullanmak da kişi üzerinde olumsuz etkilere sebep olur. Ve kişi kendini mutsuz hisseder.  Toplum içine karışmakta güçlük çeker. Psikolojik sorunlar yaşayabilir. En önemli sorun ise kişinin özgüvenini yitirmesidir.

Meme Küçültme Ameliyatı Olabilecek Kişiler Kimlerdir?

 Meme küçültme ameliyatı olabilmek için öncelikle 18 yaşını doldurmak gerekir. Daha sonra ise kişinin genel anestezi alması uygun olmalıdır. Meme büyüklüğü ile ilgili sağlık problemi olmalıdır. Ameliyat şartları yukarıda sıralandığı gibi olmasına rağmen genellikle ameliyatı olanların yaş aralığı 20-60  yaş arasıdır.

Meme Küçültme Ameliyatı Hamileliği ve Annenin Emzirme Durumunu Etkiler Mi?

 Meme küçültme ameliyatlarından sonra hamile kalınabilinir.Ancak yakın dönemde bu planı olanlara ameliyat önermemekteyim. Çünkü sonrası  göğüsün kendini toparlamasını ve normal işlevini sürdürmesi için zaman gerekmektedir. Ayrıca tekrar deforme olma riski mevcuttur.