Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Mevcut var olan yağlanmanın, sarkmanın ve cildin esnekliğinin durumuna bağlı olarak, karın duvarının şekillendirilmesi öncelikle liposuction ve karın germe yöntemleri kullanılarak gerçekleştirilmektedir. Günümüzde karın germe ve liposuction en sık yararlanılan tedavilerdendir.

Karın Germe Yani Abdominoplasti Nedir?

 Karın germe ameliyatı, karın duvarında fazla bulunan yağ ve derinin çıkarılarak, karın duvarında ki gevşemiş olan kasların da sıkılaştırılarak, karın duvarının yeniden gençleştirilip şekillendirilmesi işlemidir. Karın germe ameliyatı ile karnın yağ dokusu artmış, şiş ve gevşek görünümü giderilerek, yeniden ince ve düz bir görünüm kazanması sağlanmakta ve aynı zamanda bel de inceltilmektedir. Karın germe ameliyatı ile diyastaz adı verilen durum da onarılabilmektedir. Karın germe ameliyatında var olan sarkmanın, yağlanmanın ve cildin esnekliğinin durumuna baplı olarak üç değişik yöntem  uygulanabilmekte ve bu yöntemler, marriage abdominoplasti, miniabdominoplasti ve klasik abdominoplatidir.

Marriage Abdominoplastinin, Miniandominoplasti Ve Klasik Abdominoplasti Yöntemlerinden Farklılıkları Nelerdir?

Genellikle karın duvarında çok fazla miktarda yağ birikmesi olan ve karın derisinin esnekliğini ileri derecede kaybederek, sarkmış olduğu durumlarda klasik abdominoplasti uygulanmaktadır. Karın duvarında bulunan yağ birikmesinin orta dereceli olduğu, karnın alt yarısında görüldüğü ve karın derisinde ki esneklik azalmasının, karnın alt yarısında görüldüğü durumlarda ise miniabdominoplasti yöntemi tercih edilir. Miniabdominoplastide de olduğu gibi genellikle karın duvarında ki yağ birikmesi ile karın derisinde bulunan esneklik azalmasının, karnın alt yapısında gözlendiği ve bel bölgelerinde de yağlanma izlenmekte olan hastalarda ise marriage abdominoplasti yöntemi tercih edilmektedir.

Karın Germe Ameliyatı İçin Uygun Adaylar Kimlerdir?

Karın duvarında bulunan fazla dokuların, egzersiz ve diyet ile ortadan kaldırılamadığı sağlıklı kişiler, karın germe ameliyatı için en uygun adaylardır. Karın germe ameliyatı, sıklıkla kadınlar tarafından tercih ediliyor olsa da erkekler tarafından da sıklıkla başvurulan bir girişimdir. Karın germe ameliyatının, kadınlarda daha sık uygulanmasının nedeni ise karın duvarında bulunan kaslar ile derinin, hamilelikler esnasında gerilerek, esnekliğini yitirmesidir. Hem kadınların hem de erkeklerin karın germe ameliyatına başvurmalarının ortak nedeni ise fazla yağlanmadır.

Çoğu zaman hızlı kilo kayıpları sonrası da karın derisinde sarkma meydana gelmesi nedeniyle karın germe işlemi uygulanmaktadır.

İşlem sonrası hastanın 1 gece hastanede yatması ve 4 hafta korse giymesi gerekir.İlk 6 hafta egzersiz önerilmez.Bu işlem sonrası iş hayatına 7-10 günlük istirahat sonrası dönülebilmektedir.

Vaser liposuction işlemi ise kombine edilip uygulanan karın germe işlemi öncesi ve sonrası sigara içilmemeli ve kan sulandırıcı ilaçlar kullanılmamalıdır.