Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0532 053 98 75
[email protected]

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı

Tüm kadınlar güzellikleri ve duruşları ile dünya yıldızları gibi bakımlı ve çekici olmak isterler. Estetik cerrahideki gelişmeler ile birlikte bunu sağlamak çok zor değildir. Artık isteyen herkes estetiği ön planda tutarak sağlıklı ve cezbedici bir görünüme kavuşabilmektedir. Ancak her şeyde olduğu gibi bu tür yenilenme süreçleri için doğru zaman ve doğru hasta seçimi çok önemli olmaktadır. Estetik operasyonların yapılması için önerilen bazı dönemler vardır. Ancak tüm bunlar kişiseldir ve kişi yazın güneşlenmeyecek,yüzmeyecekse yaz ortasında dahi karın germe ameliyatı olabilirEstetik cerrahideki gelişmelerin diğer  amacı da hastaları hastanede yatırmadan daha çabuk evlerine yollamaktır. Daha az izli ameliyatlar ve daha doğal sonuçlar elde etmektir.

Peki bu ameliyatlar  kimler için uygundur.Hastaları üçe ayırmak mümkündür. Genç, karın duvarı gevşememiş, sadece yağlanması olanlara Liposuction; derisi sarkmış, karnı genişlemiş hastalara ise hem karın kaslarının tamir edildiğinin hem de fazla cilt ve yağın alındığı karın germe ameliyatları da yapılmaktadır.  Ancak 35 ve 45 yaş arası bir grup da vardır.  Hamilelik sonrası karnı genişlemiş, göbek çevresi büyümüş, yağ birikmiş, ama derisi gergin olmuş kişiler de görülmektedir. Bu grup, endoskopik karın germe de ideal olan gruptur.Sadece liposuction yapılan hastaların hastanede yatmasına gerek yoktur ancak germe yapılmışsa 1 gece hastanede yatırılır.

Karın kasına estetik müdahale yapılmalı mıdır?

Bu ameliyatın asıl amacı karın cildinde sarkma olmayan ama karın kaslarında gevşemiş hastalarda karın kaslarının tekrar eski gerginliğine kavuşmasını için yapılmaktadır. Karın duvarındaki yağ artışı liposuction ile giderilmektedir. Kaslardaki gevşeme ise bikini bölgesinde yapılan birkaç ufak kesiden yapılmaktadır. İçeriden ise yerleştirilen endoskopik aletlerle kaslar birbirine dikiler gevşeme ek ortadan kaldırılmaktadır. Hasta daha önceden sezeryan geçirmiş ise kesi sezeryan  iziyle sınırlı tutulmaktadır. Karın kaslarında gevşeme genellikle karın cildinde sarkma ile birlikte olduğundan çok da sık yapılan ameliyatlardan değildir. Zaman içinde kilo alımı ile  yağ, vücudun ortasına doğru toplanmaktadır. Göbek çevresinde de genişleme olmaktadır. Kadınlarda gebelikle de karın kasları birbirinden ayrılmaktadır. Karın bölgesi iyice genişlemiştir.İşte bu durumlarda karın germe ameliyatı gereklidir. Kişinin durumuna göre deri sağlam ve gergin  ama yağ birikmesi varsa vaser liposuction ve diğeri ise deri genişlemişse karın germe ameliyatı adını almaktadır.  Vaser liposuction izsiz bir ameliyattır ancak çok  gevşemiş karınlarda fazla etkili değildir, yani karın bölgesinin genişlemesini ve kas gevşemesini çözmez. Karın germe ameliyatı vaser liposuction ile kombine edildiğinde daha kısa bir izle daha atletik vücutlar elde edilebilinir.

Karnı gerilen kişi iyileşme döneminde nelere dikkat etmelidir ?

Karın germe ameliyatı her zaman vaser liposuction işlemi ile başlar.Fazla yağlar alındıktan sonra bikini içerisinde gizli kalacak bir alandan fazla deri gerdirilip çıkarılır ve karın kasları tamir edilir.4 hafta korse giyen hastalarımız ilk üç gün ağrı duymamaları için 30-40 derece öne eğik durumda yürürler ve yatarlar.İlk 6 hafta ağır işler ve spor önerilmez.7.gün gün itibarı ile masa başı işlere rahatlıkla dönülebilir.Sonucun erken dönemde belirgin olmasına rağmen diğer estetik müdahaleler gibi bu ameliyatında tam sonucu 3-6 ay sonra ortaya çıkar.