Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0532 053 98 75
[email protected]

Meme Büyütme

Meme Büyütme

Kadınlarda hem estetik açıdan hem de özgüven açısından sorun olan göğüs güzelliği nedeniyle  ufak göğüslü kadınlar çoğu zaman  büyük göğüs isteğinden dolayı ameliyat olmaya karar verirler. Uzmanlar meme büyütmede farklı teknikler kullanarak hangi uygulama yapılacağı konusunda hastaya uygun olan meme büyütme ameliyatını uygulamada hastanın da görüşünü alarak işlemler ile ilgili bilgiler vermektedir.  Özellikle iyileşme süreci ve meme büyütme de kullanılan tekniklerin hastaya açıklanması gereklidir.

Meme İmplantları Çeşitleri

Günümüzde kullanılan 2 çeşit meme implantı kullanılmaktadır. Silikon jel ve salin denilen iki çeşit vardır.Meme büyütme işleminde kullanılan malzemelerden silikon jel olarak bilinen implantlar silikon kaplı implant türüdür. Salin denilen tür silikonun içinin jel değil serum ile dolu olduğu implanttır.

Bunun dışında da implantlar şekillerine göre anatomik (damla) veya yuvarlak olarak olarak iki şekilde sınıflanırlar.

Göğüs İmplantasyonu Sonrasında İyileşme

Ameliyat edilen hastanın göğsüne minik pansuman yapılıp, cerrahi sütyen kullanıp desteklenmektedir. Ameliyat sonrasında 1-2 gün  ağrı ya da acı hissi duyabilirsiniz. Ancak önerilen ağrı kesici ilaçlarla bu durumdan kurtulabilirsiniz. İmplant uygulaması sonrası göğüslerde şişlik görülebilir. Şişlikler gün geçtikçe azalmaktadır. Nihai sonuca ise 6.aydan sonra ulaşılmaya başlanır.

Uzman Doktor Desteği İle Meme Büyütme

Göğüs büyütme ameliyatında bu işte uzman birinin yardımına ihtiyacınız olacaktır. Göğüs estetiğinde tecrübesi olan bir doktor tarafından muayene olmanız gerekmektedir. Ameliyat öncesinde hastanın bütün aklındaki endişe ve soru işaretlerinin kalkmış olması önemlidir. Bu ameliyat anestezi altında gerçekleşmektedir. Hasta hastaneye ya da kliniğe gelirken rahat edeceği kıyafeti yanında bulundurmalıdır. Önden düğmeli kıyafetler ameliyat sonrası daha konforludur.

Meme Protezi Ve Gebelik

Protez öncesi hastanın gebelikle ilgili endişesinin olmaması gerekir. İlk 6 ay süre ile gebe kalınmaması önerilir. İleride ameliyat sonrası süt vermesinde ve gebe kalınmasında hiçbir sakınca olmaz. Uzmanlar her zaman vücut ölçülerinde estetik açıdan uygun ebatlarda göğüs ameliyatı önermektedir. Ameliyat öncesinde hastanın değerleri ölçülerek ameliyata hazır olup olmadığı tespit edilmelidir. Kan sayımı yapılan hastaların uygun olması durumunda ameliyat yapılmaktadır. Çekici ve daha büyük memeler için uzman doktordan randevu alarak gereken kontrollere göre ameliyat yapılmaktadır. Uygulamadan önce meme büyütme hakkında doktorunuzdan ayrıntılı bilgi alabilirsiniz.

İlaçsız Ameliyatsız Meme Büyütme

İlaçsız olarak meme büyütme gerçekleşmesi mümkün olmaz. Yağlardan meydana gelen dokuların bir kısmı süt bezlerinden meydana gelmektedir. Kilo alan bayanlarda yağ dokusu arttığından göğüslerde de büyüme görülebilir. Ancak kilo verince yağ dokusunda azalma olduğundan göğüslerde küçülme ya da sarkma meydana gelebilir. Hamilelik döneminde de süt bezleri çalışıyor olduğundan göğüslerde büyüme ve şişme meydana gelir. Hormonların vücudu şişirdiği bilinir ancak bu durum zararlı olduğundan pek ilaçla büyütülmesi önerilmemektedir. Bu ilaçlar ödeme neden olabilecek zararlı maddelerin bulunması nedeni ile sağlık açısından sakıncalı olmaktadır.

Ameliyatsız Estetik İle Meme Büyütme

Dr.Hüseyin Kandulu yağ doku transfer ve silikon dışındaki meme büyütmede kullanılan dolgu maddelerini önermemekte ve kliniğinde kullanmamaktadır.

Yağ Transferi İle Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Memeye yağ enjeksiyonu son yılların en popüler uygulaması olup gerek tek başına gerekse meme protezi ile birlikte uygulandığı zaman sonuçları son derece yüz güldürücüdür.

Hiçbir kesi ve izin olmadığı bu uygulama steril hastane ortamında çoğu zaman karın bölgesi yağlarının alınıp ,işlemden geçirilip memeye transferi ile son bulur.Bu işlem ile memeyi 1-2 beden kalıcı olarak büyütmek mümkündür.