Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Meme Küçültme

Meme Küçültme

Kadınlar her ne kadar dolgun göğüsleri olmasını isteseler de bazı kadınlar büyük göğüslerden rahatsızlık duyarak normal veya ufak göğüslü olmayı da tercih ederler. İdeal bir göğüs kalça omuz ve kilo boy gibi durumlara göre değerlendirilmektedir. Genelde mayo ve dekolte kıyafetlerde estetik açıdan güzel görünmesi planlanan göğüs estetiğinde meme küçültme ameliyatı uzman bir plastik cerrah tarafından değerlendirilip uygulanmaktadır.

Meme Küçültme Ameliyatında Teknik Seçimi

Ameliyat tek bir hedef için yapılmaktadır. Bu hedef kişinin kendini özgür ,mutlu ve özgüveni yüksek hissedeceği ,giydiği kıyafette mutlu olabileceği bir sonuçtur.Cerrahın belirlediği teknik ile istenilen meme estetiği elde edilir.

Meme Küçültme Ameliyatında İz Kalır mı?

Meme küçültme ameliyatlarında iz kalması olasıdır.Bu iz tamamen kişinin meme yapısına bağlı olarak seçilecek ameliyat tekniğine göre farklılık gösterebilir.

Meme Küçültme Ve Emzirme

Meme küçültme ameliyatlarında süt bezleri % 25-30 oranında etkilenebilir. Anne olmak isteyen ve hamile olan bayanların bu konu hakkında doktorlarından bilgi almaları gerekmektedir. Meme küçültme kadınların oluşabilecek  sağlık sorunları ve estetik amaçlı uygulanmaktadır. Sırt ve boyun ağrısı gibi sıkıntılar kişinin büyük göğüslü olması nedeni ile sağlık sorunu olarak ortaya çıkar bu nedenle normal ölçülerde göğüslere sahip olmak için birçok kadın ameliyat olmak için estetik merkezlerine başvurmaktadır. Meme küçültme nedenlerinden biri aşırı sarkmaya meyilli olan göğüslerin estetik açıdan kötü görünmesidir.  Sağlık ve güzellik yönünden önem taşıyan meme estetiğinde ufak göğüslere sahip olmak için uzman bir cerrah ile görüşmenizde fayda vardır.Bu ameliyatlar günümüzde ağrısız ve çok konforlu olan ameliyatlardır.

Erkeklere Meme Küçültme Ameliyatı Uygulanıyor mu?

 Spor yapıp hormonsal ilaçlar kullanan erkeklerde ve bazı hastalıklar sonucu erkeklerde meme büyümesi sorunu görülebilir. Meme küçültme operasyonu ile normal ölçülerde erkeklere de estetik uygulanabilir.  Jinekomasti denilen bu durum erkeklerde sıklıkla görülebilen durumlardan biridir. Gelişmiş meme dokusunun alınması ile göğüs toparlanıp normal bir şekle getirilmektedir. Kimi zaman erkeklerde de bir memenin diğerinden büyük olma ya da küçük olma durumu görülebilir. Estetik operasyon ile bu problem giderilip orantısız olarak görülen meme küçültülebilir ya da büyültülebilir. Erkek memesine yapılan bu düzeltme ameliyatında çoğu zaman vaser liposuction yöntemi kullanılmaktadır ve hiç iz kalmamaktadır.

 

 

Meme Ameliyatında Görülebilecek Durumlar

Öncelikle  ön görüşme şarttır. Ve size yakışan  ölçülerinizle uyumlu olan bir göğsü hekiminiz ile seçmeniz  önemlidir. Hastanın da genel görüş ve fikirleri alındıktan sonra size en uygun teknik hangisi ise karar verip ameliyat gününü kararlaştırılacaktır. Doktor gereken tahlilleri yaparak göğüs resminiz çekildikten sonra ameliyat öncesi durumu görmeniz için ve ameliyat sonrasında oluşacak sonucu karşılaştırma amacı ile 3 boyutlu olarak bilgisayar ortamında sizinle sonucu paylaşır. Ameliyat sonrası hastaların en çok merak ettiği soruların başına acı duyup duymadıklarıdır. Günümüz teknolojisinin ilerlemesi sayesinde artık daha az acı ile ameliyat atlatılmakta ve ilaçlarla ağrı kısa sürede dindirilmektedir.  Hasta ameliyat sonrası kısa süre istirahatle artık evine uzun süre hastanede yatmadan gidebilmektedir.  Bu açıdan korkulacak bir ameliyat değildir.

Ameliyat olan hastaya sporcu sutyenlerin takılması önerilmektedir. 1 ay boyunca bu sutyenlerin takılması ,memenin desteklenmesi için önemlidir. Göğüs ameliyattan 6 ay sonra ideal şekline kavuşur. Güzel ve kıyafetlerinizi rahatlıkla giyebileceğiniz göğüslere kavuşmak estetik meme küçültme ameliyatı ile mümkün olmaktadır. Estetik operasyon sayesinde uzun süreli olarak etkisini kaybetmeyen küçük göğüslere kavuşabilirsiniz. Uzman bir cerraha danışarak meme küçültme ameliyatı ile ilgili ayrıntılı bilgi alabilir ve istediğiniz göğüslere kavuşmada ilk adımı atabilirsiniz. Vücut sağlığında büyük göğüslerin verdiği ağrı ve rahatsızlıklardan estetik meme küçültme ameliyatı sayesinde kurtulabilirsiniz.

 

Meme küçültme ameliyatlarında özel bir teknik:

Hibrid Meme Küçültme ;

Bu tekniği Dr.Hüseyin Kandulu uzun süredir kullanmaktadır ve sonuçları son derece yüz güldürücüdür.Meme küçültme işlemi ile aynı anda meme kası içine ve altına yapılan yağ enjeksiyonu sayesinde göğüslerin uzun yıllar dik ve dekoltenin dolgun olması sağlanmaktadır.