Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Popo Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

Popo Estetiği Hakkında Genel Bilgiler

Vücut görünümü herkes için çok önemlidir. İtiraf etmek gerekir ki aynı şekilde popo da herkes için böyledir. İnsan ister ki kalçama bakınca mutlu olayım. Özellikle kadınlar bu konuda biraz daha özenli olabilir. Lakin hem erkeklerde hem de kadınlarda ilerleyen yaşlarda sarkma durumu görülür, eriyen kaslara bağlı olarak popoda düzleşme meydana gelir. Göze hoş gelmeyen bu görüntü için bazı insanlar popo estetiği ile buna çözüm aramak isteyebilir.

Popo Estetiğinin Sebepleri

Bu estetik popoyu büyütmek ve daha kalkık göstermek için yapılır. İnsanların bu yolu seçmesine sebepler; genetik yapı, zaman geçtikçe vücut bozulmaya başladığı için görünümden memnunsuzluk olabilir.Bu işlemin popüler ismi BBL (Brezilian buttlift)tir.

Popo Estetiği Nasıl Gerçekleştirilir?

Popo estetiği ameliyatı elbette hastane ortamında gerçekleştirilir. Genel anestezi kullanılarak bir ya da iki saat süren bir işlemdir. Ameliyat sonrasında kişi 7-14 gün boyunca yüz üstü yatar, yan yatmak serbesttir. Sonraki günler normal bir şekilde oturup kalkabilir ve yatabilir. Ancak sosyal hayatına dönmesi 1-2 gün sonunda gerçekleşir. Popo büyütmede silikon protez veya kişinin kendi yağı kullanılır. Yapı olarak meme büyütmede kullanılan silikon protezler gibidir.Popo dikleştirme işleminde ise vaser liposuction kullanılır. Bu şekilde fazla yağlar vaser ile alınır popoya enjekte edilir ve poponun daha kalkık görünmesi sağlanır. Bu işlem sonunda vaser sayesinde selülitlerin, çatların ve o bölgedeki düzensizliklerin yok olması olasıdır. Yağ transferi işlemi ile yapılan popo dikleştirme dünya genelinde en fazla uygulanan estetiktir.

Popo estetiğinden sonra nelere dikkat edilmelidir?

Popo estetiği işleminden sonra kişinin dikkat etmesi gereken şeyler vardır. Örneğin uzmanlar popo büyütme ya da popo dikleştirme işlemlerinden sonra popodan iğne yemeyi kesinlikle tavsiye etmezler. Ameliyattan sonra geçen bir iki haftalık süreçte tuvalet ortamına girince oturup kalkmaya ve taharet musluğuna dikkat edilmesi ve ona göre hareket edilmesi gerektiği önerilir. En doğal ihtiyaç karşılanırken bile sıkıntı çekilen zorlu bir süreçtir. Lakin birkaç haftadan fazla sürmeyecektir. Dikişler iyileşene kadar çok dikkat edilmelidir.

Popo protezi işlemine bağlı gerek iyileşme dönemi gerekse sonrası memnuniyetteki zorluklar nedeniyle iyileşme süreci sorunsuz ,sonucu kalıcı ve komplikasyon oranı minimal olan popoya yağ enjeksiyonu popo şekillendirme ve dikleştirmede kullanılan en güncel yöntemdir.