Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0532 053 98 75
[email protected]

PRP Uygulaması

PRP Uygulaması

Platelet rich plazma yani kısaca PRP olarak bilinen ve ciltteki leke , kırışıklık, matlık, gevşeme gibi sorunları bunun yanında saç kırılma ve güçsüzlüğünü kendi kan hücrelerinizle tedavi ettiğimiz değerli bir hücresel temelli tedavi yöntemidir.

Kan hücrelerini içeren plazma onarıcı maddeler ile yüklüdür. Cilt üzerinde herhangi bir sorun olduğunda bu onarıcı maddeler oraya gidip tedavi etmektelerdir. Çevresel sorunlar, sigara, stres gibi olumsuzluklar hücrelerin hızlıca ölmesini sağlamaktadırlar. Ölen hücreler yenilenmediği için cilt üzerinde sarkmalar, çatlaklar, lekeler oluşmaktadır. Bunların tedavisi için de kan hücrelerinin içinde bulunan maddeler gereklidir. Bunlar alınıp serum içerisine konur ve santrifüj adı verilen cihaza yerleştirilerek burada 8 dakika boyunca ayrışması beklenir. Ayrışan madde mezoterapi yöntemi ile sorunlu olan cilt ve ya saç bölgesine geriye verilir ve bu bölgenin hızla iyileşmesi sağlanır. Kaç seans yapılacağı hekim tarafından belirlenir. Sorunun ne olduğu, nasıl bir durumda olduğu gibi etmenler göz önüne alınarak kaç seans uygulanacağına karar verilir. 1 seans yaklaşık olarak 20 dakika sürmektedir. Genel olarak en fazla 3-4 seans uygulama yapılmaktadır. Prp yöntemi ile tedavi için işlem başlamadan 20 dakika önce anestetik kremler o bölgeye sürülmektedir. Bu kremler o bölgenin uyuşmasını sağlamaktadır. Uyuşan bölgeye uygulanan mezoterapi yada napaj denilen teknik can acımadan işlem yapılmasını sağlamaktadır. Prp yöntemi ile yapılan tedavilerde herhangi bir alerji riski bulunmaktadır. Bunun sebebi de dışarıdan hiçbir maddenin alınmamış tüm maddenin kişinin kendi vücudundan alınmış olmasıdır.

Prp yöntemi son dönemlerde çok gözde olan bir yöntemdir. Bir çok merkezde de uygulanmaktadır. Cilt ve saç problemlerinde kullanılan bu yöntem kişinin kendi kanının alınıp ayrıştırıldıktan sonra sorunlu bölgeye mezoterapi yöntemi ile geriye verilmesidir. Bu yöntem ile yüz gençleştirme, el gençleştirme ve saç gençleştirme mümkündür.

PRP tedavisi seçkin estetik merkezlerinde yaşlanmaya bağlı kırışıklık, ciltte leke oluşumları, akne ve sivilcelerde, yara izlerinin tedavisinde, ciltteki çatlaklarda ve her türlü saç dökülmelerinde kullanılmaktadır. Uygulama sonrasında ciltte sıkılaşma, sarkmalarda azalma ve kırışıklık izlerinde gözle görülür azalma gözlenir. Cilde uygulanan Peeling adı verilen soyma işlemleri ve lazerle leke tedavileri PRP ile birlikte yapıldığında, tedavi sürecini kısaltır, hızlandırır ve ciddi anlamda kalıcı sonuç alınmasını sağlar. PRP tedavisinin kök hücre olduğu konusunda yanlış kanı bulunmaktadır.  Bu uygulama bir kök hücre tedavisi değildir. PRP tedavisinde yapılan işlem, trombosit sayısının çoğaltılmasıdır. Ancak tedavi kök hücrelerle birlikte çalışarak sonuç verir. Bu uygulama ile cilde platelet hücreleri bakımından zengin PRP tedavisi yapıldığında cildin kendini onardığı ve yenilediği görülür.