Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

S.S.S.

YAĞ ENJEKSİYONLARINI NERELERE YAPIYORSUNUZ VE BİR KEZ YETERLİ OLUYOR MU ?
Yağ hücresi enjeksiyonları sıklıkla yüze (elmacık, dudak, çene, alın, nazolabial oluk) kaş uygulanmakla birlikte,el yaşlanmasını durdurmada, yanık izlerinin tedavisinde, eğri bacak tedavisinde ve vücuda kontür verilmesi gereken herhangi bir yerde kullanılabilir. Yağ hücresi tedavileri tamamen sizin yağ dokunuzdan alınıp işlemden geçirilerek hazırlandığı için hiçbir yan etkisi yoktur ve uygulanan miktarın tutan kısmı kalıcıdır.
YANIK İZLERİNİN TEDAVİSİNDE NELER YAPIYORSUNUZ ?
Yanık izlerinin tedavisinde erken evrede medikal tedavi ve basınçlı yanık giysileri etkili olur iken eğer yanık yaraları kabarırsa bunlar içerisin özel ilaçlar uygulanması, lazerler ile yumuşatılması ve ardından cildin yeniden eski görünümüne kavuşması için yanık yaraları altına yağ greftleri uygulamak iyi sonuçlar verir. Ancak asla eski görünümü elde etmek mümkün değildir.
SİLİKON EMZİRMEYE ENGEL Mİ ?
Silikonun meme dokusu ile hiçbir şekilde ilişkisi yoktur. Bu nedenle eğer kişi fizyolojik olarak emzirebilecekse silikonunun olup olmaması bir şey değiştirmez.
DOKTOR SEÇİMİNİ NASIL YAPMALIYIM ?
Öncelikle şunu belirtmem da fayda var; doktor seçimini internetten veya televizyon programından yapmak yanlıştır. Bu kaynaklar ile yönlendirilmekte sakınca yoktur ama esas olan doktorunuz ile yapacağınız ön görüşmedir. Dikkat etmeniz gerekenler müdahaleyi yapacak kişinin estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı olması ve size güven verip vermediğidir. Muhakkak güvendiğiniz ve her zaman yanınızda olacağını hissettiğiniz bir cerraha ameliyat olun çünkü cerrahi müdahalelerde komplikasyon gelişme oranları küçük farklılıklar gösterse de genellikle yakındır, böyle bir durumda güvenilir bir cerrah hastasına sahip çıkar ve sizde mağdur olmamış olursunuz.
CİLT KANSERİ RİSKLERİ NELERDİR ?
Kontrolsüz olarak güneşe maruz kalmak ve sigara cilt kanserinin önde gelen iki nedenidir. Bunların dışında kimyasallara maruz kalmak, radyasyon, yanık yaraları ve bazı sendromik hastalıklarda cilt kanserine yatkınlık vardır.
SİLİKON KANSER YAPAR MI?
Silikona bağlı gelişen kanser vakası henüz belirtilmemiştir.
SİLİKON PATLAR MI?
İleri teknoloji sayesinde silikon sızması dediğimiz (halk arasında silikon patlaması) ve istenmeyen şekil bozukluklarını ortaya çıkaran komplikasyon artık yok denecek kadar azdır.
ESTETİK AMELİYATLAR NEREDE OLUYOR?
Yapılacak müdahalenin şekline göre değişse de (lokal veya genel anestezi) her türlü teknik ekipmanın olduğu hastane ortamları bu müdahaleler için daha uygundur.
Bizimle İletişime Geçin