Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Saç Ekimi

Saç Ekimi

Belirli nedenlere ve ya yaşa bağlı olarak dökülen saçlar için çözüm saç ekimi ile bulunmuştur. Bir çok erkek saç ekimi yaptırarak istedikleri görüntüye rahatlık ile kavuşabilmektedir. Her yaştan herkese yapılabilen bu uygulama kolay yapılabilen ve kısa sürede etki gösteren bir yöntemdir. Fakat uzmanlar tarafından 20 yaş ve üstü olanlara önerilmektedir. Eskiden fazla uygulanmayan işlemler iken şimdilerde birçok erkek tarafından yaptırılmaktadır. Normalinden hiç ayrılmayacak şekilde yapılan saç ekiminin uzman kişiler tarafından steril ortamlarda yapılması önerilmektedir.

Saç ekimi operasyonları kısa sürede yapılıp kişiyi normal saçlı şekline kavuşturan yöntemlerdir. Ayrıca saç dışında kaş, bıyık ve sakal naklide yapılarak bu bölgenin de normal bir görüntüye kavuşması sağlanabilmektedir. Saç ekimi operasyonları hastane ortamında lokal anestezi verilerek 6-8 saat aralığında yapılan işlemlerdir. Fakat kişi operasyon sonrasında herhangi bir acı ağrı yaşamaz. Bu operasyonlar sonrasında ekim yapılan yerde ufak abuklanmalar görülmeye başlanır.15.günden sonra saç ekimi yapıldığı anlaşılamayacak görünüme kavuşur. Saç ekimleri en fazla dört seansa kadar yapılabilmektedir. Yinede doktorun görüşü çok önemlidir. Mutlaka bir hastane ve uzman bir hekim tarafından yapılması gerekmektedir. Bu işlemin herhangi bir tespit edilen yan etkisi bulunmamaktadır. Saçları olmayan kişiler ve bu durumdan rahatsız olanlar uzman kişilere başvurup steril ortamlarda bu operasyonu hemen olabilirler. Kısa sürede saçların çıkmaya başlandığı gözlemlenmektedir. Ekilen saçlar kolay kolay dökülmemektedir. Beyaz ve açık renk saçlarda saç köklerinin görülmesi ve seçilmesi biraz daha zorlu bir işlemdir. Fakat koyu renk saçlarda bu işlem çok kolay olarak yapılmaktadır.

Saç dökülmesi bir çok nedenden dolayı genel yada bölgesel olarak görülebilmektedir. Bu tarz sorunlar olduğu zaman saç ekimi yaptırılıp kısa sürede eski saçlı görüntünüze kavuşabilirisiniz. Hem de hiç acı çekmeden ve bir şey hissetmeden.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu’ya Sorun

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınızı mümkün olan en kısa sürede yanıtlayacağım.
op-dr-huseyin-kandulu


Benimle iletişime geçmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.