Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

S.S.S

 • YAĞ ENJEKSİYONLARINI NERELERE YAPIYORSUNUZ VE BİR KEZ YETERLİ OLUYOR MU ?

  Yağ hücresi enjeksiyonları sıklıkla yüze (elmacık, dudak, çene, alın, nazolabial oluk) kaş uygulanmakla birlikte,el yaşlanmasını durdurmada, yanık izlerinin tedavisinde, eğri bacak tedavisinde ve vücuda kontür verilmesi gereken herhangi bir yerde kullanılabilir. Yağ hücresi tedavileri tamamen sizin yağ dokunuzdan alınıp işlemden geçirilerek hazırlandığı için hiçbir yan etkisi yoktur ve uygulanan miktarın tutan kısmı kalıcıdır.

 • YANIK İZLERİNİN TEDAVİSİNDE NELER YAPIYORSUNUZ ?

  Yanık izlerinin tedavisinde erken evrede medikal tedavi ve basınçlı yanık giysileri etkili olur iken eğer yanık yaraları kabarırsa bunlar içerisin özel ilaçlar uygulanması, lazerler ile yumuşatılması ve ardından cildin yeniden eski görünümüne kavuşması için yanık yaraları altına yağ greftleri uygulamak iyi sonuçlar verir. Ancak asla eski görünümü elde etmek mümkün değildir.

 • SİLİKON EMZİRMEYE ENGEL Mİ ?

  Silikonun meme dokusu ile hiçbir şekilde ilişkisi yoktur. Bu nedenle eğer kişi fizyolojik olarak emzirebilecekse silikonunun olup olmaması bir şey değiştirmez.

 • DOKTOR SEÇİMİNİ NASIL YAPMALIYIM ?

  Öncelikle şunu belirtmem da fayda var; doktor seçimini internetten veya televizyon programından yapmak yanlıştır. Bu kaynaklar ile yönlendirilmekte sakınca yoktur ama esas olan doktorunuz ile yapacağınız ön görüşmedir. Dikkat etmeniz gerekenler müdahaleyi yapacak kişinin estetik plastik ve rekonstrüktif cerrahi uzmanı olması ve size güven verip vermediğidir. Muhakkak güvendiğiniz ve her zaman yanınızda olacağını hissettiğiniz bir cerraha ameliyat olun çünkü cerrahi müdahalelerde komplikasyon gelişme oranları küçük farklılıklar gösterse de genellikle yakındır, böyle bir durumda güvenilir bir cerrah hastasına sahip çıkar ve sizde mağdur olmamış olursunuz.

 • CİLT KANSERİ RİSKLERİ NELERDİR ?

  Kontrolsüz olarak güneşe maruz kalmak ve sigara cilt kanserinin önde gelen iki nedenidir. Bunların dışında kimyasallara maruz kalmak, radyasyon, yanık yaraları ve bazı sendromik hastalıklarda cilt kanserine yatkınlık vardır.

 • SİLİKON KANSER YAPAR MI ?

  Silikona bağlı gelişen kanser vakası henüz belirtilmemiştir.

 • SİLİKON PATLAR MI ?

  İleri teknoloji sayesinde silikon sızması dediğimiz (halk arasında silikon patlaması) ve istenmeyen şekil bozukluklarını ortaya çıkaran komplikasyon artık yok denecek kadar azdır.

 • ESTETİK AMELİYATLAR NEREDE OLUYOR ?

  Yapılacak müdahalenin şekline göre değişse de (lokal veya genel anestezi) her türlü teknik ekipmanın olduğu hastane ortamları bu müdahaleler için daha uygundur.

 • ESTETİK AMELİYATLAR HERKESE UYGULANABİLİR Mİ ?

  Belirli ameliyatlar için yaş sınırları vardır. Örneğin kepçe kulak ameliyatını 4 yaşından sonra, burun ameliyatını ise 17-18 yaşından sonra yapmak daha doğrudur. Ameliyatın sonucunu etkileyecek herhangi bir durum söz konusu değilse ve kişi bilinçli olarak bir estetik müdahale düşünmekte ise estetik müdahale bu durumdaki herkese uygulanabilir.

 • ESTETİK AMELİYATLAR RİSKLİ MİDİR ?

  Eğer ameliyat öncesi gerekli tüm tetkikler uygulanır ve uygun koşullarda ameliyat planlanır ise estetik ameliyatların pek fazla riski yoktur.

 • MEME BÜYÜTME AMELİYATLARINDA NE TİP PROTEZ KULLANIYORSUNUZ ?

  Meme büyütme ameliyatlarında son teknoloji olan koheziv jel içeren silikon protezleri tercih etmekteyim.

 • LİPOSUCTİON İLE NE KADAR YAĞ ALINABİLİR?

  Liposuction ile bir seferde alınabilecek yağ miktarı hakkında rakamsal yorumlar çokça yapılsada en doğrusu kişinin vücut kitle indeksine ve yağlanmanın miktarına uygun olarak kişiye özel kararlar vermektir. Böylelikle hem en iyi sonuç elde edilir hemde komplikasyon görülmez.

 • AMELİYAT SONRASI İZ OLUR MU ?

  Bu konuda gerçek olan bilgi şudur; neşterin değdiği yerde muhakkak iz olur ancak bu izlerin iyileşme döneminde kişiden kişiye farklılık göstermesi nedeni ile kimilerinde izler belli belirsiz iken kimilerinde daha belirgin olabilmektedir.

 • AMELİYATIN SONUCU NE ZAMAN ORTAYA ÇIKAR ?

  Ameliyatın sonucu, ameliyatın sonunda daha ameliyat masasında iken ortaya çıkar. Yani belirtmek istediğim ameliyatın sonunda eğer sonuç iyi ise sonrasında da büyük ihtimalle iyi olacaktır. Ancak yara iyileşme sürecinde meydana gelebilecek değişiklikler nedeni ile kalıcı sonuç hakkında fikir yürütmek için 6 ay ile 1 yıl arasında beklemek en doğrusudur.

 • NE ZAMAN DUŞ ALABİLİRİM ?

  Estetik cerrahi müdahalelerin birçoğunun ardından 24-48 saat sonra duş almak mümkündür. Kullanılan özel bandajlar sayesinde artık ameliyat sonraları duş alamama problemi ortadan kalkmıştır.

 • AMELİYAT SONRASI ÖZEL BİR DİYET YAPMAM GEREKLİ MİDİR ?

  Estetik cerrahi ameliyatlarının ardından çoğunlukla özel diyet ihtiyacı ortaya çıkmaz. Ancak rekonstrüktif ameliyatlar ardından özel diyetler veya farklı beslenme prosedürleri gerekebilir, bunlar hastane ortamında doktorunuz kontrolünde uygulanır.

 • ESTETİK AMELİYATLAR AĞRILI MIDIR?

  Estetik ameliyatlar tamamen ağrısızdır demek doğru olmaz ancak ameliyat esnasında uygulanan ilaçlar sayesinde ve ameliyat sonrası basit ağrı kesiciler kullanılarak ameliyat sonrası dönem çok rahat geçirilebilir.

 • AMELİYAT ÖNCESİ YAPMAM GEREKENLER?

  Her ameliyat öncesi yapılması gereken farklı prosedürler olabileceği  gibi genel olarak ameliyat öncesi alkol, sigara ve kan sulandırıcı ilaç veya bitkisel türevlerinden uzak durmak ameliyat sonrası dönemde hızlı ve problemsiz iyileşmenizi sağlayacaktır.

 • ESTETİK AMELİYAT FİYATLARI

  Estetik ameliyat fiyatları kullanılan malzemelerin teknolojik olarak ileri düzey kalitesi, ameliyatın yapılacağı hastane koşulları ve yapılacak olan ameliyatın büyüklüğüne göre değişiklik gösterebilir. Günümüzde ileri teknoloji sayesinde ağrısız sızısız ameliyatınızı olup akşama evinize gidebilmektesiniz. Dolayısı ile bu teknoloji ameliyat ücretlerini doğru orantılı olarak etkilemekte. Ancak teknolojiye ulaşımın günümüzde kolaylaşmış olması nedeni ile estetik cerrahi müdahaleleri sanıldığı kadar pahalı değil.