Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser Liposuction

Vaser liposuction kelime anlamı ile vücuttaki fazla yağ dokusunun vakum yardımı ile emilerek uzaklaştırılmasını ifade etmektedir. Liposakşının Estetik Cerrahideki mazisi elli yılı aşmıştır ve bu süre içerisinde vaser liposuction teknikleri de değişime uğramıştır. Önceleri büyük kesiler yapıp deri altı yağı kürete ederek almaya çalışan cerrahlar çok ciddi komplikasyonlar ile karşılaştıkları için bu uygulamayı kısa sürede terketmişlerdir.

Daha sonraları büyük kanüller ile deri altına girilerek vakum yardımı ile yağlar vücuttan uzaklaştırılmaya çalışılmıştır ancak yinede yeterli sonuçlara ulaşılamamıştır. Değerli hastalarım çok yoğun olarak liposuction cerrahisi yapan biri olarak yeterli sonuç ne olmalıdır konusunda hemen araya girmek isterim. Liposakşın yapılan bir hasta için yeterli sonuç diyebilmeniz için hastanın uygulama yapılan bölgesinde gözle görülür küçülme yani beden farkı ortaya mutlaka çıkmalı , yapılan işlem sonrası hasta ciddi kilo almadıkça 2. bir işlem gerekmememli yani sonuç kalıcı olmalı , işleme bağlı olarak önceden vücutta olmayan deri de sarkma veya çukurluklar görülmemeli. İşte tüm bu saydıklarıma ulaşmak hasta için yeterli sonuç demek oluyor . İşlem sonrası kiloda azalma ise hastaların çokta fazla önemsediği bir husus değil ancak kiloda da azalma olduğunu hepimiz biliyoruz.

Peki Vaser Lipo için kimler uygun ve en güncel liposakşın yöntemleri neler?

Vaser lipo adayları hangi yöntem kullanılırsa kullanılsın obezite sınırında veya üzerinde olmayan ve vücudunda yağlanma şikayeti olan hastalardır. Bölgesel veya vücudun birçok bölgesinde aynı anda liposakşın uygulanıp hastada üç boyutlu bedensel küçülme sağlanabilir. Elbette hastanın yağlanmadan şikayetçi olduğu bölgeler muayene edilip diğer bölgelerle uyumu mutlaka değerlendirilerek hastaya işlem hakkında ve çıkacak sonuç hakkında bilgi verilmelidir. Bahsettiğim yeterli sonuçların üzerine gelişen liposakşın yöntemleri ile daha da fazla kazanımlar eklemek mümkündür. Örneğin hastayı fazla yağlardan kurtarırken çok iyi sportif hatlara kavuşuturmak ve şekillendirmek mümkün artık , bunun yanında doğum yapmış hastalarda ki deri sarkmasını kesi yapmadan toparlamak , önceden oluşmuş girinti çıkıntıları ve sekülit görünümünü de azaltmak mümkün, bunlara birde kalıcı olarak yüksek hacimde yağı vücuttan uzaklaştırabilmeyi eklerseniz işleminizin sonucu fevkalade olacaktır. Peki hangi yöntem ile bunu başarabiliyoruz sorusunu yanıtlamak gerekirse sizlerle bunu paylaşmak isterim.

Vaser Liposuction yöntemleri nelerdir?

1.Kuru liposakşın
2.Islak liposakşın
3.Aşırı ıslak liposakşın
4.Güç yardımlı liposakşın (power asisted liposuction)
5.Lazer ile liposuction
6.Ultrasonik liposakşın(Vaser liposakşın)

Biliyorum hasta olarak bazı şeylere karar vermek yani konunun dışında biri olarak hangi yöntemin size nasıl yardımcı olacağı hakkında karar vermeniz çok zor. Kişiye en az zararı veren sadece yağa seçici olarak çalışan ve kas , sinir , damar ile bağ dokuya kesinlikle zarar vermeyen ses dalgaları ile yağ hücrelerini birbirinden ayıran ve vücuttan uzaklaştırılmasını kolaylaştıran ultrasonik liposakşın (vaser liposuction) yöntemi ile sizlere bahsettiğim üst düzey sonuçlara ulaşmanız mümkün.