Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
0 (212) 279 64 96- 0 532 257 73 68
huseyin@kandulu.com

Yüz Boyun Germe

Yüz Boyun Germe

Zaman kimi zaman ilaç, kimi zaman ise acımasız bir cellat gibi görülebilir. Nitekim yaşlanma olgusu herkesin korktuğu ama kaçınılmaz olan bir durumdur. 25 yaşından itibaren hücre yenilenmesi tamamlandığı için zaman içinde adım adım ciltte kırışıklıklar, sarkmalar, sıkılık kayıpları başlar.Bu nedenle kişiler daha genç görünmek için yüz boyun germe yöntemlerine sıkça başvurmaktadırlar.

Tam Olarak Hangi Yöntemler Uygulanabilmektedir?

Böylesi bir işlemde temel olarak iki farklı yöntem mevcuttur. Bunlardan ilki yüz ve boyun germe ameliyatlarıdır. Bu işlem de kendi içinde alt başlıklara ayrılır. İp ile germe veya askılama yapılabilmektedir. Ameliyatsız olarak yüz ve boyun germe uygulamalarında ise son yılların en gözde uygulaması fokuslu ultrason yöntemidir. Kişi 30 dakika böylesi bir uygulama ile gençleşebilmektedir.

Kimlere Uygulanır?

Yüz boyun germe her isteyene yapılabilecek bir uygulama değildir. Bu uygulama için ister ameliyatlı olsun, ister ameliyatsız 40 yaş ve üzerinde olan kişilere uygulanmalıdır. 40 yaş öncesinde doktorların çok da önermediği bir yöntemdir. Kişinin cildinde ve boynunda  ortaya çıkan derin kırışıklar, sarkmalar için yapılır. Kadınlara uygulanabildiği gibi erkeklere de yapılabilen bir uygulama olduğu unutulmamalıdır.

Yapılan uygulama türü ne olursa olsun kişinin görünümünde on yaş ile on beş yaş arası gençleşme görülebilmektedir.

Yan Etkileri Var mıdır?

Yüz boyun germe uygulamalarının doğru bir uzman tarafından yapılması durumunda herhangi bir yan etkisi görülmemekle beraber geçen yıllar içinde kişinin görünümünün tekrar eski haline dönebileceği bunun da doğanın kaçınılmaz bir gereği olduğunu unutulmamalıdır.Yüz germe ameliyatı tam teşeküllü hastane ortamı gerektirir.İşlem sonrası zaman geriye alınmaktadır,ancak durdurulamaz.

Operasyon Sonrası Dikkat Edilmesi Gerekenler

Kişi hangi yöntemle olursa olsun böyle bir işlem yaptırdı ise dikkat etmesi gereken hususlar olduğunu da unutmamalıdır. Bunların en başında hiçbir biçimde bir tane bile olsa sigara içilmemesi gerektiğidir.  Eğer sigara içilir ise vücutta kimi istenmeyen komplikasyon durumları görülebilmektedir. Bunun yanında yine hangi yöntem uygulanırsa uygulansın ilk günleri evde dinlenerek geçirmek ve istirahat etmek, güneşten uzak kalmak önemli olan hususlar arasındadır. Doktorun önereceği güne kadar banyo yapılmaması gerektiği de unutulmamalıdır.

Çoğu zaman 3.gün duş serbesttir.1 gün hastanede yatış gerektiren bu uygulama sonrası sosyal yaşama dönüş 15 gün sürmektedir.Yüz ve boyun germede düzeltilmesi istenen deformiteler deri,deri altı,yağ dokusu ,kas ve eğer deformite varsa kemik dokudur.Tüm planlarda çalışılmazsa yeterli sonuca ulaşmak mümkün olmayabilir.