Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Akıllı Dolgu

Akıllı Dolgu Nasıl Uygulanır?

Akıllı dolgu, tıp alanında bir dermal dolgu maddesi olarak bilinir.  Bu madde yüzün derin hatları ve kıvrımlarını daha az görünür hale getirir. Aynı zamanda sarkmış olan cildi toparlar.

Bu doğrultuda insanlar tarafından kullanılan en yaygın dolgulardan birisidir. Bu dolgu uygulamasına başlarken öncelikle cilt temizlenir. Uygulama yapılacak olan cilde 30 ila 45 dakika arasında lokal anestezik uyuşturucu krem sürülür.

Böylece cilt uygulamaya hazır hale getirilir ve daha sonra dolguya başlanır.  Hazır hale getirilmiş cilt üzerinde istenilen bölgeye enjeksiyon ile uygulanır. 

Akıllı Dolgu Nasıl Yapılır?

Cildi toparlamaya yarayan akıllı dolgu çok basit bir şekilde yapılır. Böylece genel olarak birçok kişi tarafından tercih edilir. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak dolgu uygulamasını hızlı ve acısız bir şekilde yapıyorum. Bu cerrahi operasyon ile daha sıkı bir cilde sahip olmanızı sağlıyorum.

Ekibim ile yaptığım operasyonlarda ilk olarak cildinizi temizler ve lokal anestezik uyuşturucu krem ile operasyona hazırlarım. Daha sonra uygulama yapılacak bölgeye enjeksiyon veya kanüller ile dolguyu yaparım.  Dolgu uygulaması böylece sorunsuz bir şekilde tamamlanır.  Uygulama sonrasında hastalar normal yaşamına kolayca geri dönebilir.

Akıllı Dolgu Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

Akıllı dolgular birçok alanda uygulanma imkânına sahiptir. Operatör Doktor Hüseyin Kandulu olarak hacim veya lifting ihtiyacı olan bütün bölgelerde bu dolgu uygulamasını yapıyorum.  Yüzde zamanla ortaya çıkan derin kırışıklıklar için uygulanabilir.

Yanaklardaki hacim kaybı veya yüzde izler oluşması gibi problemleri gidermek amacıyla kullanılabilir. Yüz ovali zaman içinde şeklini kaybedebilir. Bu durumda da akıllı dolar tarafımca hastalarıma uygulanıyor.  Ciltteki sarkmaları gidermek veya daha genç ellere sahip olmak için yine bu dolgular tarafından tavsiye ediliyor.

Akıllı Dolgu Dudaklara Uygulanabilir Mi?

Kırışıklık ve çizgiler konusunda çok etkili olan akıllı dolgular bazı bölgelerde kullanım için uygun değildir. Bunlardan birisi ise dudak bölgesi oluyor. Akıllı dolgu yaptırmak isteyen Kişiler bu dolgunun dudaklara uygulanıp uygulanmadığını merak ediyor.

Belirtmek gerekir ki akıllı dolgular dudaklara uygulanamaz. Aynı zamanda gözaltı kısımlarında da uygulanmasını mümkün değildir. Bu yüzden Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak bu bölgelere akıllı dolgular ile uygulama yapmıyorum. Profesyonel ekibim, hastalarımıza uygulama yapılacak alanları detaylı bir şekilde açıklar.

Akıllı Dolgunun Artıları Ve Eksileri Nelerdir?

Akıllı dolgular sahip oldukları özellikler kapsamında farklı şeyler sunar. Bu dolguların artıları arasında 4 yıl kadar sürebilmesi ve birden fazla aylık tedavi ihtiyacının bulunmamasıdır.

Aynı zamanda güvenli olması ile de bilinir.  Kullanım sonrasında kırışıklıklar yumuşar ve yüz hacmi istenilen şekilde olur. Bu dolgu türünün eksileri arasında ise eğer sonuç beğenilmez ise çözümü olmamasıdır.

Aynı zamanda iğne ile yapılan işlemlerde küçük morluklar veya şişlikler meydana gelmesi mümkündür. Medikal tedaviler uygulanarak hastalarıma uyguladığım akıllı dolgu uygulamasının şişlik, morluk gibi yan etkileri kolayca giderilebilir. 

Akıllı Dolgu Tedavisi Sırasında Ne Olur?

Dolgu uygulaması yaptırmak isteyen kişilere konsültasyon aracılığıyla en uygun akıllı dolgular tarafınca önerilir.  Bu dolguların 4 türü olduğu söylenebilir. Türe bağlı olarak yüzün farklı alanlarında kullanıma uygundur.

Tabii ki belirtildiği gibi buna dudaklar ve gözler dahil değildir. Bu dolgu türlerinin yeniden emilme süreleri farklıdır. S türü 12 ay, M 20 ay, L 30 ay ve 48 ay gibi bir süreye sahiptir. Uygulama öncesi lokal anestezi yapılır ve daha sonra dolgu istenilen bölgeye enjekte edilir. Tedavi süreci en az 30 dakika sürer.

Akıllı Dolgunun Üreticisi Kimdir?

Akıllı dolgular AQTIS Medical tarafından üretilir. Bu şirket 2006 yılında kurulmuştur ve merkezi Hollanda-Utrech’te bulunur. Ürünün tam 70 farklı ülkede dağıtım ağı bulunur. CE sertifikası Mayıs 2009’da alınmış olan dolgunun ilk lansmanı ise 2010 yılının Ocak ayında yapıldı.

Yüz için çok fazla tercih edilen ürün aynı zamanda 2011 yılında Dermal Dolgu İnovasyon ödülünü kazanarak adını daha da duyurmuştur. Bu dolguları alanında uzman Op. Dr. olarak kullanıyor ve daha iyi bir cilde, yüze sahip olmanızı sağlıyorum.

Akıllı Dolgu’nun İçeriğinde Hangi Maddeler Vardır ve Nasıl Etki Eder?

Dolgu kullanmadan önce insanlar içeriğinde hangi maddelerin olduğunu merak eder.  Akıllı dolguların içinde 2 farklı ürün olduğu söylenebilir. Bu ürünlerden ilki dolgunun %70’ini oluşturur. %70’lik kısmı taşıyıcı jeldir. Jel ise gliserin ve su içerir.

Bu ürünler FDA tarafından güvenli kabul ediliyor. İlk dolgunluk sağlayan ürün, akıllı dolgu içerisinde bulunan jeldir. İkinci ürün ise dolgunun etkili olmasını sağlayan kısımdır.

Bu maddenin adı polikaprolaktondur. FDA ve CE tarafından onaylanmış olan madde sağlık açısından bir sorun teşkil etmez.  Genel olarak bakılırsa bu madde zaten 20 yıldır sağlık alanında kullanılıyor. 

Akıllı Dolgu Uygulandığında Etkileri Ne Zaman Görürüz?

Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak ekibim ile birlikte uyguladığım akıllı dolgular ilk etkisini içerisinde bulunan jel sayesinde gösterir. Taşıyıcı jel ile gösterilen etkilerden sonra asıl etki görünmeye başlar.

Cilt kendi kolajenini ürettiği zaman uygulamadan sonra 2. veya 3. ayda akıllı dolgu etkilerini görmek mümkün olur. Bahsedildiği gibi farklı tiplerde akıllı dolgular mevcuttur.

Bu da bu dolgular arasından tercih edilen tipe göre etkinlik sürelerinin farklı olması mümkündür. Aynı zamanda tipe bağlı olarak ürünün kalıcılığı da daha farklı oluyor.  Sizlere en uygun tipi seçmenizde yardımcı oluyorum.

Akıllı Dolgu Etkisi Geçtikten Sonra Eskisinden Daha Kötü Olur Mu?

Dolgu yaptırmadan önce, dolgunun etkisi bittikten sonra ne olacağı büyük merak konusudur. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu dolgular cildin daha iyi bir görünüme sahip olmasını kolaylıkla sağlar.

Etkinlik süresi bittiği zaman uygulama öncesinden daha iyi bir şey kalır. Yani akıllı dolgu etki süresi bitse dahi genç ve dinamik bir cilt yapısına sahip olmanızı sağlıyor. Bu açıdan dolgu işlemlerinde birçok hastam tarafından tercih ediliyor.

Akıllı Dolgunun Diğer Dolgulardan Ne Gibi Farkları Vardır?

Günümüzde doktorlar tarafından kullanılan birçok farklı dolgu türü bulunur.  Akıllı dolgular bu ürünler arasında ön plana çıkar.  Uyguladığım dolgu tipi daha uzun bir ömre sahiptir.

Aynı zamanda yeni kollajen üretimi yaparak faydalı olur. Bunun yanında hacim genişliği ne olursa olsun düzeltebilme imkânı sunar. Akıllı dolguların diğer dolgulardan bu ve benzeri farkları vardır.

Sarkmış dokuların tekrar yerlerine yerleştirilmesi için kullanılabilen bir dolgu türü olmasıyla da fark yaratır. Yani diğer ürünler ile kıyaslandığı takdirde sağladığı faydalar ile farkını ortaya koyan bir dolgu türüdür.

Akıllı Dolgu Fiyatları 2023

Akıllı dolgularda fiyat belirlemek için ilk olarak hastanın tarafımca muayene edilmesine ihtiyaç duyulur. Bu muayene kapsamında hastanın hangi bölgelerinde uygulama yapılacağı kararlaştırılır. Aynı zamanda yaş, cilt durumu gibi konularda bilgi edinilir.

Daha sonra nasıl uygulama yapılacağı belirlenerek fiyat teklifi son olur. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak hastalarım ile birebir görüşüyor ve yaptırmak istedikleri işlemi öğreniyorum.

Daha sonra ise akıllı dolgu uygulamaları kapsamında en uygun dolgu tipini seçerek uzman ekibimle operasyonu gerçekleştiriyorum. Akıllı dolgu fiyatları 2023 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin