Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Şakak Dolgusu

Şakak Dolgusu Nedir?

Şakak dolgusu, yüzün daha genç gösterilmesini sağlıyor. Yaşlanma ile insan yüzü zaman içerisinde bazı problemlere yol açar.  Bu problemler arasında yüzün düzensiz bir şekilde kilo alması gösterilebilir.

Bazı yüzler ise zaman geçtikçe daha da yaşlanır ve zayıflar. Şakaklar yüzde, göz kısmının yanında yer alırlar. Yaşlanma ile meydana gelen sorunlar arasında şakakların hacim kaybetmesi vardır.

Bu hacim kaybı durumunda şakak dolgusu estetiği adı verilen uygulama yapılabilir. Şakak dolgusunun insan yüzü için birçok faydası bulunuyor. Yaşlanma nedeni ile şakaklarda meydana gelen hacim kaybı aynı zamanda kırışıklık ve kıvrım meydana gelmesi gibi sorunlara da yol açar.

Şakak Dolgusu Neden Yapılır?

Şakak dolgusunun neden yapıldığı birçok kişi tarafından merak edilebilir. Söylemek gerekir ki bu dolgu işlemi, temel olarak şakaklarda meydana gelen hacim kaybı nedeniyle yapılır.

Hacim kayıpları, şakakların aşağıya inmesine neden olur. Bu yüzden de yüzün üst kısmında gözle görülür bir daralma meydana gelir. Gözler ve kaslar, hacim kaybı ile birlikte şakak alanına doğru düşer.

Bu durum ise insan yüzünün doğal estetik yapısını bozar. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak estetik alanında hizmet veriyorum. Bu hizmet kapsamında ise şakaklara dolgu uygulamaları yapıyorum. Belirtilen sebeplerle şakaklara yapılan bu dolgu ile güzel bir yüz görüntüsü sağlanabilir.

Şakak Dolgusu Estetiği Nedir?

Şakak estetiği adı verilen dolgu uygulamaları oldukça etkili bir yöntemdir. Ancak belirtmek gerekir ki diğer dolgu işlemlerine göre daha zordur. Çünkü şakak bölgesinde bulunan doku ince bir yapıya sahiptir.

Bununla birlikte enjeksiyon sonrasında birtakım problemler ortaya çıkmasına neden olabilir. Şakak dolgusu olarak hyaluronik asit enjekte edilir.

Bu madde yüksek oranda seyreltilmiş halde kullanılır. Profesyonel kişiler tarafından yapılan şakak dolguları son derece pürüzsüz ve komplikasyonsuz bir şekilde yapılabilir. Şakak estetiği kısaca tanımlanacak olursa bu bölgede meydana gelen hacim kaybı sonucu yaşanan şekil bozukluklarının düzeltilmesidir.

İlginizi Çekebilir  Göz Altı Işık Dolgusu

Şakak Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Şakak çökmesi olarak adlandırılan durum, 20’li yaşlarda başlayabilir. Bu nedenle çok erken yaşlarda dolgu yaptırmak da mümkündür. Ancak belirtmek gerekir ki bu durum 40’lı yaşlarda çok daha belirgin bir hale gelir. Şakak bölgesinde meydana gelecek çökme ve hacim kaybını geciktirmek için düzenli beslenme ve spor tavsiye edilir.

Alanında uzman doktor olarak bu konuda sizlere kaliteli dolgular ile yardımcı olurum. Şakak dolgusu adı verilen madde ile çökme durumuna karşı yüz şeklini toparlarım. Bu sayede de estetik bir yüz görüntüsüne sahip olmanızı sağlarım. Şakak dolguları bu işlevi sayesinde çok faydalı bir uygulama haline gelir.

Şakak Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Dermal dolgu tedavileri şakakların tedavisinde çok etkilidir. Dermal dolgu maddeleri şakağı yeniden şekillendirmek ve eski hacmini geri kazandırmak için kullanılır. Birçok dermal dolgu maddesi, ciltte doğal olarak bulunan maddelerden yapılan şeffaf jellerden oluşur.

Dermal dolgu maddeleri viskozite, kalınlık ve uzun ömür bakımından farklılık gösterir. Göz, şakak gibi cildin ince ve pürüzsüz olduğu bölgeler için daha ince dolgular kullanılmalıdır.

Dermal dolgular keskin bir iğne ile enjekte edilerek yapılabilir. İnce uçlu bu iğne yardımı ile şakak dolgusu kolay bir şekilde istenilen bölgeye uygulanır. Böylece dolgu işlemi tamamlanmış olur. Alanında uzman doktor olarak dolgu işlemlerini büyük bir dikkat ile yaparım.

Bu doğrultuda dolgu sırasında herhangi bir sorun meydana gelmemesini sağlarım. Aynı zamanda dolgunun etkili olması için öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenleri sizlere detaylı bir şekilde aktarırım.

Şakak Dolgusu Öncesi Sonrası

Şakaklarına dolgu yaptıracak olan kişiler işlem öncesinde ve sonrasında bazı şeylere dikkat etmelidir. Öncelikle uygulama öncesi bazı ilaçların tüketilmemesi gerekir. Bunun için ilaçları doktora göstermeniz önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Antioksidan Dolgusu

İlaçlarınızı inceleyerek sizlere işlem öncesinde hangilerini kullanmamanız gerektiğini söylerim. Aynı zamanda kesinlikle birçok dolgu uygulamasında olduğu gibi kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durmak gerekir.

Yoğun sporlar gibi şeyler uygulamadan 5 saat sonrasına kadar kesinlikle yapılmamalıdır. Herhangi bir işlem yapmayın. Kızarıklık veya şişlik olması durumunda bu bölgeleri aşırı sıcaktan veya soğuktan korumalısınız.

Operasyon öncesi yapmanız gerekenler arasında birtakım bitkisel çaylardan uzak durmak da vardır. Bazı bitkisel çaylar kullanıldığı takdirde daha fazla morluk ve şişlik meydana gelmesine neden olabiliyor.

Uzman doktor olarak dolgu uygulaması öncesi ve sonrası ile ilgili sizlere bu bilgileri verebilirim. İşlem sonrasında yaşadığınız herhangi bir sorunda veya merak ettiğiniz sorularda bana ulaşabilirsiniz.

Şakak Dolgusu Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Dolgu işlemlerinde genel olarak iyileşme süreçleri kısa ve sorunsuz geçer. Dolgu tedavileri morlukları mümkün olduğunca azaltmayı amaçlar. Bunun için iyi bir iğne kullanılır.

Dolgu enjeksiyonları yüzeyseldir, damarlar ve arter duvarları ile temas riskini azaltır. Çoğu dermal dolgu maddesi, dolgu işlemi sırasında ağrı riskini büyük ölçüde azaltan lokal anestezi ile uygulanır.

Bu lokal anestezi, temporal bölgeyi uyuşturur. Bu sayede dolgu maddeleri enjekte edilirken minimum rahatsızlık yaşanır. Etkiler şakak dolgusu yapıldıktan hemen sonra ortaya çıkar.

Şişlik varsa dolgu yapıldıktan sonra 2-3 gün içinde kaybolması gerekir. Aynı durum morluklar için de geçerlidir. Yani sizlere sunduğum şakak estetiği dolgusu son derece rahat bir uygulamadır.

Ne uygulama sırasında ne de sonrasında herhangi bir olumsuz durum yaşanmaz. Bu doğrultuda şakak dolgularının kısa ve hızlı bir iyileşme sürecine sahip olduğunu kesinlikle söyleyebilirim.

Şakak dolgusunun kalıcılığı ne kadardır?

Şakak dolguları hakkında en fazla merak edilen soruların başında ne kadar süre kalıcı olduğu gelir. Genel olarak bu sürenini ortalama 12 ay kadar olduğunu söylemek mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Yıllara Meydan Okuyan Teknoloji Artık Kliniğimizde! Thermage CPT®

Sonrasında ise isterseniz sizlere tekrardan şakak dolgusu yaparak istediğiniz görünüme sahip olmanızı sağlarım. Dolgunun uygulama süresi yaşa, kullanılan dolgu miktarına, dolgunun nereye yerleştirildiğine ve dolgu için kullanılan ürünün cinsine göre değişir. Çoğu hasta için sonuçlar 12 ay gibi bir süreye sahiptir. Şakaklara dolgu enjekte edildikten sonra nemlendirilmesi faydalı olur.

Bunun için güneş koruyucu ya da göz serumu kullanabilirsiniz. Alanında uzman bir operatör doktor olarak şakak dolgularını kaliteli bir hizmet sonunda uygularım.

Ürünlerde kaliteli olanları tercih etmek dolgu işleminden alınan verimin fazla olmasını sağlar. Bu doğrultuda uzman doktor olarak yaptığım uygulamalar hem faydalı hem de etkili olur. Şakak estetik uygulaması kapsamında yüz, genç ve diri bir görüntüye sahip olur.

Şakak Dolgusu Fiyatları 2024

Dolgu fiyatları genel olarak değişken olması ile bilinir. Sizlere vermiş olduğum hizmette, fiyat belirlenebilmesi için ilk olarak bir muayene yapmam gerekir.

Bu muayene işlemi kapsamında şakak bölgenizi ve yüzünüzü analiz ederim. Daha sonra uygulama için gerekli olan çizgileri çizerim. Yapılacak işlemi tam olarak belirledikten sonra ise fiyat teklifini sunarım.

Şakak dolgularında fiyatlar bu şekilde belirlenir. Uygulama yapılacak bölge, dolgu miktarı gibi şeyler fiyata etki eden unsurlar olarak ön plana çıkar.

Uzman hekim desteği almak her türlü estetik operasyonda çok önemlidir. Uzman bir hekim olarak şakak dolgusu konusunda sizlere bu desteği sağlarım. Şakak dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin