Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

El Gençleştirme Ameliyatı

El yaşlanması nedir? Nasıl ortaya çıkar?

Çoğunlukla ellerimizi ihmal etmemiz zararlı ve tahripkar maddeler ile korunmaksızın temaslar sonucu el sırtlarında hacim kaybı ve bu hacim kaybına bağlı olarak cilt kalitesinde bozulma , cildin elastikiyet kaybı , yoğun damarlı bir görüntü oluşmaktadır. Güneşten korunmama ve doğal yaşlanma süreci ile el sırtlarında ki lekelenmelerde artma da ellerimizin hiç arzulamadığımız yaşlı ve cansız bir görüntüye sahip olmasına sebeptir.Sonuçta elde oluşan bu deformiteleri deri , deri altı ve hücresel düzeydeki kayıplar olarak değerlendirip ihtiyaca göre çözümler üretmekteyiz.

El gençleştirme işlemleri kaç şekilde yapılır?

El gençleştirme işlemi eldeki deformitelerin derecesine göre farklı şekillerde uygulanabilmektedir. Tüm bu yöntemler düşünüldüğünde işlemlerin hepsi okadar konforludur ki yıllarca yaşlı ellerle dolaşmaya hiç gerek yoktur. Cilt lekeleri ve eldeki pürüzler için en güncel olarak lazerler, dermabrazyon yöntemi veya kimyasal ajanlar ile yapılacak bakımlar yeterli olabilirken.

El sırtındaki hacim kayıplarına bağlı ortaya çıkan kırışıklıklar, aşırı dikkat çekmeye başlayan damarlar ve fresh görüntüde ki azalma ise hazır dolgu materyalleri ile düzeltilebildiği gibi benim sıklıkla uyguladığım ve sonuçlarından fevkalede memnun olduğum kök hücreden zenginleştirilmiş yağ doku aşılamaları en güncel ve başarılı tedavi yöntemidir.

El gençleştirme işlemleri kimlere yapılır?

El gençleştirme işlemleri kişilerdeki deformite düzeyine göre herkese uygulanabilir. Tabi ki bu deformiteler temel olarak yaşlanma, sigara kullanımı, el bakımlarının ihmal edilmesi ve günlük hayatta eldiven kullanılarak yapılması gereken işlerde toplumumuzda bu alışkanlığın gelişmemiş olması nedenleri ile ortaya çıkmaktadır. Bunun yanında ellerde oluşabilen yanık ve kimyasal yaralamalarına bağlı deformitelerde de kök hücreden zenginleştirilmiş yağ doku aşılamasını uygulamaktayız.

Yanıklar ve travmalara bağlı sıkıntılar dışında bu tedaviyi sıklıkla yüz gençleştirme işlemi uyguladığım hastalarıma uygulamaktayım. Hatta artık yüz muayenesine gelen hastalarımızın el muayenesini rutin olarak uyguluyorum. Çünkü yüzün kendi içerisinde ki bütünlüğü(alın-göz çevresi-burun-ağız çevresi-gıdı) gibi vücudun açıkta kalan diğer bölgesi olan ellerlede uyumunu sağlamak son dönemlerde giderek önem kazanan estetik müdahalelerde bütünlüğün sağlanması açısından çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction ile Baklava Görünümü

El gençleştirme işlemleri nasıl yapılır?

El gençleştirmek için uyguladığımız yöntemlerden lazer, dermaabrazyon ve kimyasal asitlerle uygulanan cilt yenileme yöntemleri klinik ortamlarda uygulanabilir. Lazerler ile cilt soyma ve leke tedavisi yapılmaktadır. Dermabrazyon işlemide özel elmas uçlarla motor yardımı ile uygulanan cildin soyulduğu lekelerin giderildiği diğer bir yöntemdir. Kimyasal asitler ile cilt yenileme işlemi ise aslında daha deformite ortaya çıkmadan hem yüze hemde ellere uygulanabilecek koruyucu bir yöntemdir. Ancak el gençleştirmede en etkili yöntem kök hücreden zenginleştirilmiş yağ doku uygulamasıdır. Bu işlem ameliyathane ortamında hafif bir anestezi eşliğinde uygulanabilir. Kişinin göbek çevresinden özel aletler ile yağ hücrelerinin yapısı bozulmadan elde edilen dokular kök hücreden zengin hale getirilip ellere aşılanmaktadır. Bu sayede elde ki hacim kayıpları yanısıra kök hücrelerin cilt yenileyici etkisi ile çok ciddi bir gençlik etkisi ortaya çıkar.

Bu işlemler ağrılı mıdır?

Bu işlemlerin hiçbiri ağrılı işlemler değildir. Hafif ağrı kesiciler yardımı ile ilk üç günü geçirdikten sonra genellikle hastalarımızın hiçbir gereksinimi kalmaz.

Anestezi gerektirir mi?

El gençleştirme işlemi sıklıkla yüz gençleştirme ameliyatları ile birlikte uygulandığı için hastalarımız zaten anestezi altında iken ameliyat uygulanmış oluyor. Eğer sadece ellerde sıkıntı var ise ve bu prosedür tek başına uygulanacaksa sadece yağ dokusunun alınması aşamasında sedasyon dediğimiz hafif bir anestezi yeterli olmaktadır.

Bu işlemler sonrasında neler yaşanır, zorlukları nelerdir? Sorunlar olabilir mi?

Bu işlemler sonrasında ilk 3 gün ellerde ödem olmaktadır. Buna bağlı hafif uyuşukluklar hissedilebilir. Eğer hücre aşılamasının yanında cilt yenilemede yapılmışsa el sırtında kabuklanmalar olacaktır ki bunlarda ilk 5-7 gün içerisinde yerini yeni cilde bırakacaktır. Bu işlem sonrası ilk birkaç gün hareket esnasında sızlamalar normaldir ancak ağrı kesici haplar da bunların giderilmesinde yeterli olmaktadır. İyi bir uygulama sonrası son derece başarılı sonuçlar doğuran el gençleştirme işlemlerinde belirgin sorunlarla karşılaşmamaktayız.

İlginizi Çekebilir  J Plasma

El gençleştirme işlemlerinin sonucu kalıcı mıdır?

El gençleştirme işlemlerinin sonucu kesinlikle kalıcıdır. Ancak deformitenin düzeyine ve yaşlanmanın devam edeceğini hesaba katarak el sırtlarına 2. seans doku aşılaması yapmanın faydalı olabileceği konusunda hastalarımızı bilgilendirmekteyiz.

Bizimle İletişime Geçin