Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Lipödem Tedavisi

Lipödem Tedavisi Nedir?

Lipödem tedavisi, problemli bulunan bölgedeki fazla yağ tabakalarının alınması işlemidir. Profesyonel sağlık merkezi olarak bu tedavi hizmetimizi garantili bir şekilde gerçekleştiriyoruz.

Modern tedavi cihazlarımız üzerinden söz konusu bölgede yer alan toplar ve atardamarlara zarar vermeden doğrudan liposuction yöntemi üzerinden fazla yağlarınızı kolayca alıyoruz.

Sağlık kliniğimiz yılların deneyimlerine sahip olan uzman hekim kadrosuna sahiptir. Bu işlemde klasik liposuction uygulaması yerine daha gelişmiş versiyonu olarak doğrudan lazer liposuction uygulamamız üzerinden tedavi işlemini gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda risk etkenleri söz konusu olmaksızın lipödem tedavisi gerçekleştiriyoruz.

Son dönemlerin en çok gereksinim duyulan tedavi yöntemleri arasında lipödem tedavisi yer alıyor. Modern ameliyathane ortamımızda bu işlemi birkaç seans üzerinden yapabiliyoruz. Bu kapsamda hastalarımızın zaman kaybı yaşaması söz konusu değildir.

Lipödem Tanısı Nasıl Konur?

Bu rahatsızlık her yaştan insanlarda görülebilir. Ayrıca birçok belirtiler gösterebilir. Bu bakımdan lipödem tedavisi yapmadan önce gerekli tanı uygulamamızı gerçekleştiriyoruz.

Ağrılı selülit olarak da tanımlanan bu sağlık sorunu tanısında ilk olarak hastamızın fiziksel muayenesini yapıyoruz. Gerekli öyküyü de aldıktan sonra tedavi seçeneklerimizi belirliyoruz.

Lipödem Nasıl Gelişir?

Lipödemin gelişim süreci bireyler arasında farklılık gösterebilir. Kiloların oranı bu sağlık sorununun gelişimindeki en önemli etkendir. Lipödemi özellikle kadınlarda daha yüksek oranda kilolar aldıklarında bacak arası bölgesinde yoğun düzeyde yağlanma sonucunda rahatsız edici selülitlerin meydana gelmesine neden olabilir.

Bununla birlikte bu sorun tedavi edilmediği takdirde yoğun stres, kaygı bozukluğu, depresyon atakları gibi birçok ruhsal rahatsızlıklara da neden olabilir.

Lipödem Ne Zaman Başlar?

Lipödemin başlama süreci de bireyler arasında değişkenlik gösterir. Bazı kadınlarda bu süreç birkaç haftayı bulurken bazılarında birkaç ayı bulabilir. Fakat daha çok ergenlik dönemlerine girişte bu sorundan söz edilebilir.

Kimler Lipödem Olur?

Uzun süreli olarak dar elbiseler giyenler, yoğun stres ve kaygı biri ruhsal sorunlar yaşayanlar, ergenlik dönemlerine bağlı kilo problemleri yaşayanlar lipödemi olabiliyor. Bu bakımdan lipödemi tedavisi mutlaka klinik merkezimizden yaptırılması tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir  Nem Aşısı

Lipödem Belirtileri Nelerdir?

Lipödem bazen sinsi bir işleyiş gösterebilir. Bu durumda belirtileri de geç zamanlı fark edilebilir. Fakat lipödem tedavisi öncesinde belirtilerin fark edilmesi oldukça kolaydır.

Ödem meydana gelen bölgede hafif düzeyde baskı uygulanması durumunda bölgede çöküntü görülmesi, baskı ve temasla birlikte ilgili bölgede ağrı ve hassasiyet, cilt yüzeyinde şişlik ve morarma, kalori kısıtlaması ve kilo atılmasına rağmen bölgede ödemin devam etmesi gibi birçok belirtiler söz konusudur.

Lipödem Evreleri Ve Tipleri Nelerdir?

Lipödem evreleri ve tipleri mevcuttur. Fakat bu ayrıntılar hakkında amatör sağlık merkezlerinde detaylı bir şekilde bilgiler aktarılamıyor. Bu bakımdan lipödem tedavisi haricinde bu hastalığın evre ve tipleri konusunda da sağlık merkezimizden bilgiler elde edebilirsiniz. Lipödem toplamda 4 farklı evre ve tipten meydana geliyor.

Lipödem Sınıflaması Nasıl Yapılır?

Lipödem sınıflaması uzman doktorlarımız tarafından gerçekleştirilir. Lipödem sınıflaması tanı uygulamamız sonrasında konulur.

Lipödem Tedavisinde Ameliyat Nasıl Olmalı?

Lipödem tedavisi cerrahi müdahale üzerinden gerçekleştiriyoruz. Bu kapsamda uygulama tedavisi cerrahi müdahalede uzman hekim görev alır. Gerekli malzemelerin eksiksiz bir şekilde hazırlanması önemlidir.

Lipödem Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Lipödem hakkında bilmeniz gerekenler önemlidir. Bu hastalığın tedavisinde pek çok tedavi seçeneklerimiz mevcuttur. İlaç ve cerrahi müdahale haricinde egzersiz çalışma programlarımız da söz konusudur.

Lipödem Tedavisinde Vazer Lipusuctionun Önemi?

Lipödem tedavisinde vazer liposuctionun büyük bir önemi bulunur. Bu yöntemle lipödem tedavisi süresi daha da kısaltılır. Bu kapsamda en zorlu selülit yağları dahi birkaç dakikada alınabilir.

Lipödemde Beslenme ve Spor Nasıl Yapılmalı?

Lipödemde beslenme ve spor belirttiğimiz çerçevede gerçekleştirilmelidir. Hastalarımız lipödemi tedavisi olduktan sonra aşırı yağlanmaya neden olabilecek besin ürünlerinden uzak durmalıdır. Günlük spor aktivitelerini düzenli bir şekilde gerçekleştirmelidir.

Lipödem Görülme Sıklığı Ve Altta Yatan Bozukluklar

Lipödem görülme sıklığı hastalar arasında değişebilir. Fakat bu sağlık sorunu özellikle ergenlik dönemine girilirken ve öncesinde görülebilir. Lipödem daha çok yoğun selülitler sonucunda görülebiliyor. Özellikle aşırı yağlanma bu soruna zemin hazırlıyor.

İlginizi Çekebilir  Brezilya Kalça Estetiği

Lipödem Ne Türk Yakınmalara Yol Açar?

Lipödemde erken teşhis ve tedavi son derece önemlidir. Hastalığın erken sürede tanı ve tedavi edilmemesi beraberinde daha yoğun yağlanma ve selülitlerin oluşmasına neden olabilir. Bu da hastada yoğun sinir bozuklukları ve strese yol açar.

Lipödem Olduğumu Nasıl Anlarım?

Lipödem olduğunuzu basit adımlar üzerinden kolayca fark edebilirsiniz. Bacak arası bölgesinde selülit tarzından ödem ve morluklar meydana geldiğinde lipödemden kuşku duyabilirsiniz. Kesin tanı için klinik merkezimizden randevu almanız gerekir.

Lipödem Ve Lenfödem Farkı Nedir?

Lipödem ve lenfödem özellikleri açısından birbirinden farklıdır. Lenfödemde ağrısız tek bacakta ağrısız durum görülür. Lipödemde ise bu durumun tam tersine her iki bacakta da ağrı görülebilir.

Neden Hiçbir Doktor Bana Lipödem Olduğumu Söylemedi?

Lipödem henüz yeni rastlanan bir sağlık sorunudur. Bu sebeple klinik merkezimiz haricinde birçok klinik merkezlerinden bu hastalığın garantili bir şekilde tespit edilmesi oldukça zordur.

Lipödemin tanı ve tedavisinin uzman olmayan hekimler tarafından gerçekleştirilmesi olanaksızdır. Bu bakımdan bu hastalıkta mutlaka deneyimli sağlık personeli tercih etmelisiniz.

Lipödemden Şüpheleniyorsam Ne Yapmalıyım?

Lipödemden kuşku duymanız durumunda yapmanız gereken tek şey klinik merkezimize başvurmaktır. Ya da doğrudan kurumsal web sitemiz üzerinden 7/24 online olarak randevu oluşturabilirsiniz.

Lipödem belirtileri görmeniz durumunda ilk olarak sakin olmanız gerekir. Çünkü yoğun kaygı ve stres hem sizlerin yıpranmasına ve hem de bu sorunun daha da tetiklenmesine zemin hazırlayabilir.

Bu durumdan kuşku duyabilmeniz için yukarıdaki belirtilerden en az birini yaşamanız gerekiyor. Lipödem herhangi bir belirti olmadan görülmez. Bunun haricinde lipödemde henüz ilk belirtide bize ulaşmanız tavsiye edilir. Çünkü bilinenin aksine lipödem ilk belirtisinden sonra diğer belirtilerinide hızlı bir şekilde gösterebiliyor.

İlginizi Çekebilir  Piezo Burun Estetiği Fiyatları

Lipödem Çorapları Veya Kompresyon Giysileri Lipödemde Etkili midir?

Bu ürünlerin temel özelliği yoğun basınç uygulaması sunmasıdır. Bu kapsamda lipödem çorapları ve kompresör kıyafetleri bu sağlık sorunu etkisi azaltılmasında oldukça etkilidir.

Lipödem Tedavisinde Hangi Yöntemi Kullanıyorsunuz?

Lipödem tedavisinde en etkili tedavi seçenekleri kullanıyoruz. Çünkü lipödeminin basit veya eski tip tedavi seçenekleriyle kolayca ve kalıcı olarak giderilemediğini biliyoruz.

Bu sağlık sorunu tedavisinde en etkili ve en yüksek başarılı netice sunan vaser lipusuction uygulaması tercih ediyoruz. Bu kapsamda bu uygulama üzerinden ses dalgalarını kullanarak ilgili bölgede yer alan lenf kanalları ve damarları tahrip etmeden tedavi sürecini başarılı bir şekilde sonuçlandırıyoruz.

Bu kaliteli tedavi seçeneğimiz sayesinde ayrıca her iki bacağın daha sağlıklı bir biçimde biçim almasını sağlıyoruz. Lipödemin tedavisi sıradan klinikler tarafından kolayca yapılması mümkün değildir.

Özellikle bugün birçok klinik merkezlerinde bu hastalığın tedavisinde vaser liposuction seçeneği de yer almıyor. Bu da tedavinin daha riskli bir şekilde yapılması demektir. Lipödem tedavi edilmediği takdirde bireylerde yaşam kalitesini ciddi anlamda düşürür.

Özgüvenin düşmesi, sinir hastalıkları, stres, genel ağrılar ve yorgunluk gibi birçok sorunlara da neden olur. Lipödem daha çok kadınlarda görülen bir durumdur. Çok nadiren de olsa aşırı kilolu erkeklerde de görülebiliyor. Bu bakımdan lipödem belirtilerinde hemen sitemizden bize ulaşabilirsiniz.

Web sitemizde bu konu hakkında merak ettiğiniz tüm ayrıntıları ise online müşteri hizmetlerimizden öğrenebilirsiniz. Kaliteli bir yaşam için mutlaka lipödem tedavisi olarak bu sorundan kurtulmanız gerekir.

Lipödem Tedavi Fiyatları 2024

Lipödem tedavi fiyatları 2024 sağlık merkezleri arasında farklılık gösterir. Birçok klinikler tarafından lipödem 2024 tedavisi yüksek fiyattan gerçekleştirilirken kliniğimiz bu konuda bütçe dostu olmaya devam ediyor. Lipödem tedavi fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin