Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme (Göğüs Dikleştirme)

Memelerin yapısında zamanla ortaya çıkan bazı sorunlar var olup meme dikleştirme bu sorunların giderilmesi için tavsiye edilir. Aynı zamanda iki meme arasında uyum sorunları ya da simetri sorunları nedeni ile de dikleştirme işlemlerine ihtiyaç duyulur.

Sonuç olarak hastaların beklentilerini karşılayan estetik yöntemler kullanılarak hastaların görünümlerinde istenilen sonuçlar sağlanır.

Göğüsler Neden Sarkar?

Göğüslerin sarkmasının birden fazla nedeni olabilir. Örneğin yaşlılık bu nedenlerden birisidir. Yine emzirme ya da memelerin yapısında ilaç kullanımına bağlı olarak da bozulmalar meydana gelebilir. Söz konusu yöntemlerin yanı sıra hastalarda memelerinde ortaya çıkan bazı sorunlar kanser tedavisi gibi tedavilerden kaynaklanabilir. Meme dikleştirme işlemleri bu nedenlerden dolayı yapılır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Memelerde ortaya çıkan şekil bozukluklarının giderilmesi için büyük memelerde deri alınması ya da fazla dokuların alınması temin edilir. Bunun yanında memelerde ortaya çıkan başka bir sorun olan hacim azlığı da yine dik memelerin ortaya çıkarılması aşamasında önemlidir.

Günümüzde farklı teknikler kullanılarak hastaların meme dikleştirmek için ihtiyaçları karşılanmış olur.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Memelerin daha dik görünüm sağlaması için kullanılan birden fazla yöntem vardır. Bazı yöntemlerde memelerin küçültülerek dikleştirmesi yapılır. Bazı yöntemlerde ise hacim artışı silikon ya da çeşitli dolgu malzemeleri ile sağlanarak dikleştirme işlemi yerine getirilmiş olur.

Günümüzde dikleştirme işlemlerinin bu şekilde ortaya konulması sayesinde hastaların kendilerine daha fazla güven duyması da sağlanmış olur.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Meme yapısından hoşlanmayan insanlar bu işlemleri yerine getirebilir. Bunun dışında yaşlılık ya da ilaç kullanımı nedeni ile memelerinde istenilen görünümlerin ortaya çıkmadığı insanların da yine dikleştirme yaptırması mümkündür. Bunun yanında derinin işlem için elastikiyetini kaybetmemesi gerekir. Bu yöntemler ile birlikte meme yapısı oluşmuş hastaların beklentilerini karşılamak mümkündür.

Göğüs Dikleştirme Operasyona Hazırlık Aşamaları

Hastalarda dikleştirme öncesinde çeşitli görüntüleme yöntemleri uygulanarak memelerin tam olarak yapısı ortaya konulmuş olur. Aynı zamanda memelerin yapısında hangi işlemlerin gerçekleştirileceği hasta ile paylaşılarak gerçekçi beklentiler olması sağlanır. Yine hastalarda meme operasyonu öncesinde ilaç kullanımı da takip edilmelidir.

Meme Dikleştirme Öncesi

Hastaların dikleştirme öncesinde ne yediklerine dikkat etmesi gerekir. Dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi öncesi hastalarda kan sulandırıcı ilaçların bırakılması gerekir. Yine hastaların sigara ya da alkol kullanımı var ise bunları sonlandırması gerekir.

Sonuç olarak hastalarda dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte insanların görünüm açısından beklentilerini karşılamak sağlanır.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatı İyileşme Süreci Nasıldır?

İyileşme süresi yaklaşık olarak bir ya da iki haftayı bulur. Aynı zamanda hastaların en az iki hafta ağır egzersizlerden kaçınması gereklidir. Söz konusu yöntemlerin sonrasında meme yapısında ağrılar meydana gelebilir. Ağrılar ve morarmalar geçici olup aynı zamanda insanların genel görünümü açısından da dikkate değer sonuçlar üretir.

İlginizi Çekebilir  Yağ Aldırma

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Hastaların meme dikleştirme işlemlerinden sonra emzirme konusunda dikkatli davranması gerekir. Meme yapısının oturması açısından yapılan müdahaleler önemlidir. Aynı zamanda dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonrasında ağır egzersizler ya da memeye yapılan doğrudan müdahaleler şeklin bozulmasına neden olduğundan dolayı hastaların dikleştirme işlemlerinden sonra dikkatli olması beklenir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Eğer gerekli şartlara uyulmaz ise bu durumda yeniden sarkmalar meydana gelebilir. Bunun yanında bu işlemlerde kullanılan dolgu malzemeleri çoğu zaman doğal malzemeler olduğundan dolayı zamanla ortadan kalkması ile birlikte memelerin yapısında yeniden sarkmalar meydana gelebilir. Söz konusu yöntemlerin artıları ile birlikte daha uzun süreler dik kalma sağlanır.

Meme Dikleştirme Ameliyatından Sonra Emzirebilir miyim?

Yapılan işlemler sonrasında meme kanallarına zarar verilmediği için hastaların rahat bir şekilde süt verebilmesi mümkündür. Bunun yanında yapılan işlemlerin sonuçları açısından yine de temkinli davranmakta fayda vardır. Oluşan dik yapının korunması bu nedenlerden dolayı önem taşıdığından dolayı operasyon sonrası azami oranda korunması gerekir.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Memelerde ortaya çıkan bazı çatlaklar memelerin büyümesi neticesinde oluşur. Bu nedenle yapılan işlemler ile derinin daha sıkı bir görünüm kazanması nedeni ile hastaların memelerinde kaldırma işlemlerinin sonrasında çatlakların azaldığı ve kaybolduğu bilinir. Bu nedenlerden dolayı hastaların meme yapısında ortaya çıkan sorunları gidermek için tercihler yer alır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

Meme yapısında zamanla ortaya çıkan sorunları gidermek için kullanılan dikleştirme işlemlerinde oluşan izler geçici izlerdir. Bu nedenle hastaların izlerin gitmeyeceği konusunda kaygılanmaları doğru değildir.

Aynı zamanda memelerin yapısında ortaya çıkan sorunları gidermek için dikleştirme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde yerine getirilmesi sonucu izlerin hızlı bir şekilde ortadan kaldırılması mümkündür. Meme dikleştirme işlemleri bu nedenlerden dolayı insanların beklentilerini karşılayan bir yapı sergiler.

Her estetik işlem sonrasında izler önemli bir sorun olmamakla birlikte dikleştirme işlemlerinin sonrasında bazen iz oluşumu hastayı tedirgin edebilir. Bu nedenlerden dolayı hastaların izsiz yöntemleri kullanması tavsiye edilir.

Bunların yanında kullanılan iplikler eriyen özellikte olduğu için zamanla kaybolduğu söylenebilir. Ülkemizde hizmet veren estetik merkezlerinde görünüm sorunlarını gidermek mümkündür.

Meme Dikleştirme Ameliyatı Kaç Yaşından İtibaren Yapılabilir?

Hastaların beklentilerine göre bu işlemlerin 18 yaş ve sonrasında yapılması mümkündür. Aynı zamanda memelerin yapısında ortaya çıkan sorunların giderilmesi içi kullanılan teknikler sayesinde hastalarda dikleştirme işlemlerinde önemli artılar sağlanır.

İlginizi Çekebilir  Somon DNA’sı Kim Tarafından Yapılmalıdır?

Yine de hastaların 18 yaş ve üzeri olması tavsiye edilen bir durumdur. Söz konusu yöntemler ile hastalarda meme yapısında kalıcı izli değişiklikler mümkündür.

Hastaların aşırı kiloları işlem yapmaya mani olabilir. Bazı hastalarda derinin aşırı elastik bir yapısı olması da yine önemli bir sorun olarak karşımıza çıkar. Hastaların görünümlerinde ortaya çıkan sorunların giderilmesi ile birlikte insanların yaşam sorunları da ortadan kaldırılmış olur.

Özellikle son zamanlarda dikleştirme işlemlerinde yüksek başarı sağlayan yöntemler hastaların daha estetik görünmesini sağlar.

Meme dikleştirme ve meme büyütme birlikte yapılabilir mi?

İsteyen hastalarda hem dikleştirme işlemleri hem de büyütme işlemleri birlikte yapılabilir. Özellikle küçük meme yapısına sahip olan kişilerde büyütme işlemleri ile birlikte dikleştirme işlemleri de yapılarak sonuç alınır.

Birden fazla estetik yöntem kullanılarak hastalarda istenilen görünüm sorunları giderilmiş olur. İsteyen hastalara iki yöntem birlikte uygulanır. Yine liposuction ile alınan yağların meme yapısına enjekte edilmesi en basit silikon yöntemi olarak gözümüze çarpar.

Son zamanlarda kullanılan dikleştirme işlemlerinin sonrasında hastaların görünümlerinde nitelikli çözümler ile birlikte hastaların görünümlerinde daha iyi bir simetri yakalanabilir. Sonuç olarak hastaların genel görünümlerinde istenilen beklentileri bu şekilde elde etmek mümkündür.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Koruyucu Sutyen Kullanımı

Memelerde yapılan meme dikleştirme işlemlerinin sonrasında hastaların meme yapısında şekil verilmesi için koruyucu sütyen kullanılır. Bu sütyenler sayesinde memelerin istenilen şekle kavuşturulması mümkün olur.

Aynı zamanda memelerin yapısında ortaya çıkan simetri sorunları da bu şekilde giderilmiş olur. Günümüzde kullanılan yöntemler ile birlikte hastaların farklı meme tiplerine uygun bir şekilde tedavi olması sağlanır.

Koruyucu sütyen kullanımı daha iyi bir görünüm arayanlar açısından önemlidir. Aynı zamanda hastalarda meme yapısında ortaya çıkan sarkmaları kalıcı olarak gidermek için memelerin şekil ve yapısında istenilen nitelikli korunma yerine bu şekilde getirilmiş olur. Sonuç olarak hastalarda koruyucu sutyen kullanımı ile birlikte çözümler sağlanabilir.

Meme Dikleştirme Ameliyatını SGK karşılar mı?

Bu yöntem gerek devlet hastanelerinde gerekse de özel hastanelerde uygulanan bir yöntemdir. Bunun yanında meme dikleştirme işlemlerinin SGK tarafından karşılanması da mümkündür. Aynı zamanda hastaların dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında kullanılan tekniklerin özel hastanelere ve devlet hastanelerine göre farklılık göstermesi beklenir.

Günümüzde hastalar bu nedenlerden dolayı özel hastanelerden ücreti daha yüksek olsa dahi bu işlemleri gerçekleştirebilirler.

Dikleştirme işlemlerinin hem sağlık merkezlerinde hem de estetik merkezlerinde hastaya özel yerine getirildiği görülür.

Teknikler ve hastanın görünüm beklentileri fiyatları etkileyen unsurların başında gelir. Yine uygulanan yöntemlerde hastaların değişen niteliklerine özel çözümler üretilir. Günümüzde her hastanın görünüm beklentileri birbirinden farklıdır.

İlginizi Çekebilir  Cilt Bakımı

Meme Dikleştirmede Göğüs Boyutum Değişecek mi?

İsteyen hastalarda dikleştirme işlemlerinin sonrasında hacim artışı da sağlanmış olur. Aynı zamanda hastalarda dikleştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte göğüs boyutunda nitelikli çözümler sağlanabilir.

Günümüzde dikleştirme işlemlerinin sonrasında bazı hastalarda meme yapısında azalma meydana gelirken bazı hastalarda ise memelerin hacminde artış ortaya çıkabilir. Sonuç olarak hastaların meme yapısında sorunların giderilmesi için bu yöntemlerin kullanımı ile beklentileri karşılayan çözümler temin edilmiş olur.

İsteyen hastalarda bu işlemlerin sonrasında memelerde daha fazla hacim artışı için işlemler uygulanabilir. Ardışık olarak uygulanan estetik yöntemler ile birlikte hastaların memelerinde hacim artışı dikleştirme ile birlikte meydana gelir. Bunun yanında dikleştirme işlemlerinin sonrasında hastalarda hacim artışının sağlanması ile birlikte insanların gebelik sonrası sarkma sorunları da giderilmiş olur.

Ameliyatsız Göğüs Dikleştirme Mümkün mü?

Hastalar memelerine şekil vermek için egzersizlerden de yararlanabilirler. Fakat bu yöntemler her zaman istenilen sonuçlar vermez. Bu nedenlerden dolayı birçok hastanın ameliyat olması ile memelerinde diklik sağlaması mümkündür. Bunların yanında hastalarda ortaya çıkan meme silikon yöntemleri ile birlikte memelerin daha dik görünüm kazanması beklentilerin karşılanması noktasında dikkat çeken bir çözümdür.

Eğer hastalar göğüs egzersizlerinden ya da ilaç tedavisinden istenilen başarıyı elde edemez ise bu durumda işlemlerin sürekli olması açısından operasyon yöntemlerine ihtiyaç duyulur. Hastalarda genellikle deri hassasiyetini yitirmemiş ise bu durumda hastaların basit tedaviler ile tedavi edilmesi hızlı sonuç almak açısından önemlidir. Günümüzde kullanılan yöntemler daha az ağrı hissi verecek şekilde uygulanır.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Hissizlik Olur Mu?

Kullanılan dolgu malzemesine göre hissizlik oluşması mümkün olmakla birlikte son zamanlarda kullanılan tedavi teknikleri ve kullanılan yenilikçi dolgu malzemeleri daha yüksek his oranı ile dikkat çeker.

Gerçek meme yapısında ön plana çıkan bu yöntemler ile birlikte hastaların genel görünümlerinde ve deri hassasiyetlerinde gerçekçi tedaviler uygulanmış olur. Sonuç olarak yağ enjeksiyonu ya da hyaluronik asit uygulamaları ile birlikte hastalarda meme yapısında daha doğal ve his uyandıran çözümler mümkündür.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2024

Fiyat olarak bakıldığında farklı sağlık merkezlerinde değişen fiyatlar söz konusudur. Aynı zamanda hastalarda tedavi sonuçları açısından sağlık merkezlerinin fiyatlandırmaları ve nitelikleri ön plana çıkar. Bu nedenle operasyon yapmadan önce hangi sağlık merkezinde hangi tedavinin hangi ücret ile ücretlendirildiği hakkında bilgi sahibi olmak önem taşır.

Günümüzde dikleştirme işlemlerinin sonrasında tedavi için birçok farklı yöntem sıklıkla kullanılır ve hastanın durumuna bağlı olarak meme dikleştirme işlemlerinin fiyatları değişiklik gösterir.

Bizimle İletişime Geçin