Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Dikleştirme

Meme Dikleştirme Nedir?

Sarkmış ve çatlamış meme görünümünden rahatsız olan kadınlar için meme dikleştirme operasyonu oldukça etkilidir. Genç bir vücut görünümü için sarkmış meme dokusunun toparlanması önem taşır. Emzirme, hamilelik, aşırı kilo alıp verme, ileri yaş gibi sebeplerle memede sarkma görülebilir.

Oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Meme dikleştirme fiyatları ise oldukça uygundur ve ödeme planları ile kişilerin bütçesine uygun hale getirilebilir.

Çeşitli sebeplerden dolayı karşılaşılan memede sarkma durumu için en kesin yöntem cerrahi operasyondur. Diğer yöntemlerle etkili bir toparlanma sağlanması genellikle mümkün olmaz.

Çünkü egzersizle yalnızca meme kasının gelişmesi sağlanabilir. Oysaki sarma meme derisinde oluşan bir durumdur. Dolayısıyla egzersizle ya da diyetle sarkmanın giderilmesi mümkün olmayacaktır.

Meme Dikleştirme Nasıl Yapılır?

Memelerinde sarkma problemi ile karşılaşan kişiler meme dikleştirme operasyonundan çok fayda görürler. Ameliyat genel anestezi altında ve ameliyathane şartlarında gerçekleştirilir. Uzman bir hekim yaptığı ön değerlendirmenin sonunda ameliyat konusunda sakıncalı bir durum olup olmadığını araştırır ve engel yoksa ameliyatı yapar.

Meme derisinin sarkmış alanları, fazla doku çıkartılarak toparlanır. Çeşitli sebeplerden dolayı meme dersinin sarkması oldukça sık karşılaşılan bir durumdur. Dolayısıyla göğüs dikleştirme fiyatları ve nasıl bir operasyon olduğu birçok kişi tarafından merak edilir.

Meme Dikleştirme Kimler Olmalı?

Özellikle ileri yaşla birlikte memede sarkma gözlenmesi kaçınılmaz bir durumdur. Her ne kadar düzenli egzersiz yapılsa da, yer çekiminin etkisine karşı koymak mümkün olmaz. Meme dokusunda sarkma ve çatlaklar oluşan kişilere meme dikleştirme operasyonu planlanabilir. Elbette kişinin genel sağlık durumu değerlendirilmeli ve ameliyata uygunluğu belirlenmelidir.

Meme Dikleştirme Öncesi

İşlem öncesinde meme derisi sarkmış durumdadır. Ayrıca deride gözlenen çatlaklar için de bu müdahale gerçekleştirilir. İşlemden önce genel sağlık durumunu değerlendirmek için bazı kan tahlilleri istenir. Ayrıca meme iç dokusu da görüntülenir. İşlemden 2 hafta öncesinde sigara kullananların bırakması önerilir.

Sigara içen kişilerin yara iyileşmesi geciktiği için bu uyarıya dikkat edilmesi önemlidir. Ayrıca yine iki hafta öncesinde ağrı kesici türündeki ilaçların alınması durdurulmalıdır.

Eğer başka bir hastalık nedeniyle her gün kullanmanız gereken ilaçlarınız varsa bunu hekiminizle mutlaka paylaşmalısınız. İşlem öncesinde göğüs dikleştirme fiyatları konusunda da bilgi talep edebilirsiniz.

Meme Dikleştirme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Operasyon sonrasında bir süre kontrole gidilmesi gerekir. Hekim tarafından ameliyat alanının değerlendirilmesi, bu kontroller sırasında gerçekleştirilir.

Meme estetiği için yapılan bir operasyon olması nedeniyle, kadınlar sonrasında nasıl bir görüntüye sahip olacaklarını çok merak ederler. Bu nedenle bir an önce sonucu görebilmek için sabırsızlanırlar.

İyileşme döneminde hekim tavsiyelerine uyulduğu sürece, hızlı bir şekilde istenen sonucu fark etmek mümkün olur. Meme dikleştirme operasyonu sonrası bir ay tüm egzersizlerden üç ay kadar da ağır egzersizlerden uzak durmak gerekir.

Yara yeri bakımı da ihmal edilmemeli ve temiz tutulmalıdır. Kısa sürede iyileşme başlayacak ve meme dokusundaki toparlanma gözle görülür hale gelecektir.

Meme Kaldırma Ameliyatından Sonra Emzirilebilir mi?

Meme kaldırma ameliyatında meme dokusuna müdahale edilmez. Deri dokusunun sarkmış alanları alınarak memenin daha dik bir görünüme kavuşması sağlanır. Bu nedenle göğüs dikleştirme operasyonu geçiren kadınların emzirmelerine bir engel yoktur.

Aslında sarkmış meme dokusu toparlanacağı için bebeğin meme başını kavraması da kolaylaşacaktır. Meme dikleştirme fiyatları araştırmasının ardında güvenle operasyon kararı alınabilir.

Göğüs Dikleştirme Ameliyatından Sonra Tekrar Sarkma Olabilir mi?

Göğüs dikleştirme fiyatları kadar merak edilen bir diğer konu da sonra tekrar sarkma olup olmayacağıdır. İnsanlar bir kere ameliyat olduktan sonra tekrar aynı sorunla karşılaşmak istemezler. Bu son derece normal bir beklentidir.

Bu ameliyat sırasında fazla deri dokusu cerrahi müdahale ile çıkarıldığı için yeniden sarkma olması beklenmez. Ancak aşırı kilo alıp verme gibi durumlarda bir miktar sarkma görülmesi kaçınılmaz olacaktır.

Meme Kaldırma Ameliyatı Memedeki Tüm Çatlakları Geçirir mi?

Meme kaldırma ameliyatının hedeflerinden bir tanesi de çatlak görünümünün ortadan kaldırılmasıdır. Ancak bu soruya tam anlamıyla doğru yanıt verebilmek için meme derisinin görünümü incelenmeli ve fizik muayenesi yapılmış olmalıdır.

Sonrasında çatlakların tamamının kaybolup kaybolmayacağı ile ilgili daha net bilgi verilebilir. Meme dikleştirme operasyonu hem sarkmış hem de çatlamış deriyi almaya yöneliktir.

Göğüs Dikleştirme Sonrası Memede Kalacak İzler Rahatsız Edici midir?

İnsizyon dediğimiz kesi varlığı, beraberinde iz kalması gerçeğini de getirir. Ne yazık ki iz kalmadan göğüs dikleştirme operasyonunu gerçekleştirmek mümkün değildir. Ancak titizlikle çalışılarak en az insizyon alanı ile operasyon tamamlanmaya çalışılır.

Ayrıca kesi yapaılan alan memenin alt tarafında kalırsa, karşıdan bakan bir kişinin bu izi görebilmesi mümkün olmaz. Bununla birlikte iyileşirken yara bakımına dikkar eder ve kesi alanının sorunsuz bir şekilde iyileşmesini sağlarsanız, geride kalan iz belli belirsiz olacaktır.

Meme Dikleştirme Fiyatları 2021

Sarkma konusunda şikayetçi olan kişilerce meme dikleştirme fiyatları oldukça merak edilir. İşlemin detayları, size uygun olup olmadığı ya da fiyatları konusunda bilgi almak için randevu talebinde bulunabilirsiniz.

Meme estetiği operasyonları, tüm dünyada en çok bilinen ve araştırılan estetik müdahalelerin başında gelir. Kadınlar için sarkmış meme görünümü ciddi anlamda can sıkıcı olabilir.

Bu nedenle meme dikleştirme fiyatları 2021 yılı hakkında yapılan araştırmanın ardından harekete geçmek, daha dik ve genç görünen meme dokusuna sahip olmanızı sağlayacaktır.

Bizimle İletişime Geçin