Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Asimetrisi

Kadınların en önemli ikincil seks karakterlerinden olan memelerdeki şekil değişiklikleri ve farklılıklar ciddi özgüven kayıplarına yol açabilir. Küçük bir asimetri dahi bazen kadınlarda, memelerini gizlemeye çalışmadan başlayarak, bedeninden utanma duygusu ile ileriki zamanlarda çok daha ağır psikolojik travmalara sebep olabilmektedir.

Asimetrik meme tedavilerinde gelişen teknolojinin de biz plastik cerrahi uzmanlarına sunduğu imkanlar ile asimetrik meme tedavilerinde başarılı sonuçlara ulaşılmaktadır.

Asimetrik meme oluşumu belli bazı hastalıklar ve sendromlarda görülebilmesine rağmen belli bir nedene bağlı olmayan meme asimetri problemleri daha sıktır.

Asimetrik meme tedavilerinde, kişinin beden yapısına ve kişinin arzusuna göre hareket etmek doğru olacaktır. Kişini yaşı, kilosu, doğum yapmış olması veya doğum planlıyor olması gerçekleştirilecek prosedürü belirler.

Cerrahi işlemde küçük meme protezler yardımı ile büyütülebilir veya küçük olan meme ideal boyutta ise büyük olan meme küçültülüp dikleştirilebilir. Eğer bu iki işlemde hastanın idealini yakalamakta mümkün olmuyorsa bir meme bir miktar büyültülüp öteki meme aynı seansta küçültülebilir.

Simetrisi sağlanmış memeler kişiye estetik kazanç sağlamasının yanında özgüvenini de kazandıracaktır.

İlginizi Çekebilir  Yüz ve Boyun Germe
Bizimle İletişime Geçin