Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Göz Altı Işık Dolgusu

Göz Altı Işık Dolgusu Nedir?

Göz altı ışık dolgusu, estetik uygulamalar kapsamında fazlasıyla popüler bir uygulamadır. Bu uygulama ile cilt dokusu altındaki hidrasyon seviyesi arttırılır. Hidrasyon seviyesini artırmak ise cilt için çok faydalı bir işlemdir.

Cilt renginin güzel ve daha esnek bir hale getirilmesi için gözaltı ışık dolgusu adı verilen uygulama kullanılabilir. Aynı zamanda cildin daha sert ve pürüzsüz bir hale gelmesi konusunda da çok önemlidir.

Genel olarak cildin, ışığı daha iyi yansıtmasını sağlayarak etkili olur. Gözaltı problemleri günümüzde çok fazla ortaya çıkar. Bu problemler genç ya da yaşlı fark etmeksizin herkes için geçerli olur.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak göz altı ışık dolgusu uygulamaları yapıyor ve bu sorunu çözmeniz sağlıyorum. Dolgu ile gözaltı ve yanak arasında bulunan kod farkını gidermek mümkün oluyor.

Göz Altı Işık Dolgusu Nasıl Yapılır?

Gözaltı ışık dolguları, uzman doktor olarak tarafımdan yapılır. Bu yöntem, diğer dolgu tekniklerine göre daha farklıdır. En önemli fark dolgunun kemiğin altına yapılmasıdır.

Diğer birçok dolgu türünde uygulama deri altına yapılır. Ancak yaptığım gözaltı ışık dolgusu derinin değil kemiğin altına uygulaması ile fark yaratır.

Işık dolgusu, kemik altına yavaş ve sakin bir şekilde verilir. İşlemden önce hastaya anestezik krem sürülür. Bu krem sayesinde uygulama yapılacak olan bölge uyuşur. Uyuşan bölgeye ise tarafımca uygulama yapılır.

Anestezi sayesinde hastalarım herhangi bir ağrı yaşamaz. Bu dolgu yönteminde jel içinde de anestezik madde bulunur. Yani işlem sonrasında da hiçbir ağrı sorunu yaşamazsınız. Gözaltı dolgularını hem erkek hem de kadın hastalar için tavsiye ederim. Bu hastalara dolgu uygulama imkânı sunarım.

Göz Altı Işık Dolgu Öncesi

Gözaltı ışık dolguları, estetik alanında önemli bir yere sahiptir. Bu dolgular hem cilt için faydaları hem de etkileri ile ön plana çıkar. Bu operasyon öncesinde yapmanız gereken bazı şeyler vardır.

İlginizi Çekebilir  Antioksidan Dolgusu

Öncelikle tütün kullanımı kan akışını yavaşlaması ve enfeksiyon kapma riskini artırması nedeni ile bırakılmalıdır. Gözaltı ışık dolgusu yapılmadan 2 hafta önce sigara ve benzeri tütünleri bırakmanızı öneririm.

Aynı zamanda işlem öncesinde alkol kullanımı da bırakılmalıdır. Eğer kullanılan kan sulandırıcı bir ilaç mevcut ise bunu kullanmayı bırakmak da gerekir. Herhangi bir sebepten kullandığınız bütün ilaçları uygulama öncesinde doktorunuz olarak bana bildirmeniz önemlidir. Alanında uzman bir doktor olarak doğru bir şekilde beslenmenizi de tavsiye ediyorum.

Doğru beslenme direnç seviyenizi artırır ve uygulamadan sonra daha hızlı bir şekilde iyileşmenizi sağlar. Meyve ve sebze tüketimi bu noktada son derece önemlidir.

Göz Altı Işık Dolgu Sonrası

Gözaltı ışık dolgusundan sonra nasıl etkiler ortaya çıktığını bilmek ve operasyon sonrası uygulanması gerekenleri öğrenmek önemlidir. Öncelikle belirtmek gerekir ki gözaltı ışık dolgusunu kullandıktan sonra hafif şişlik yaşayabilirsiniz. Ancak bu şişlikler 1 hafta içinde kaybolacaktır.

Ameliyat günü sıcak banyolardan ve aktif egzersizden kaçınılmalıdır. Uygulamadan hemen sonra normal hayata kolayca dönebilirsiniz. Gözaltı ışık dolgusu uygulaması sonrasında bazı ödem gibi sorunlar meydan gelmesi çok normaldir. Bunu atlatmak için kısa bir süre yeterli olur.

Alanında uzman doktor olarak uygulama sonrasında yaşayabileceğiniz sorunlara karşı size yardımcı olurum. İşlemden sonra buz uygulaması yapmak uygundur. Aynı zamanda dolgu sonrasında iki hafta yoğun soğuk ya da fazla sıcak alanlarda bulunulmaması önemlidir. İşlem sonrasında tavsiye ettiğim bu şeylere dikkat edilmesi önemlidir.

Göz Altı Işık Dolgu Zararları

Gözaltı ışık dolgusu diğer operasyonlara göre riskleri ve yan etkileri çok düşük bir ameliyattır. Komplikasyonlar ise hem geçicidir hem de tedavi edilebilir. Dolgu için ince bir iğne kullanılır ama hassas ciltlerde hafif kanamalar meydana gelmesi mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Yıllara Meydan Okuyan Teknoloji Artık Kliniğimizde! Thermage CPT®

Bu nedenle gözaltlarını doldurmak için çok ince bir kanül kullanılmalıdır. Çoğu dolgu maddesi alerji testi gerektirmese de hastanın alerji durumu varsa alerji testi yapılmazsa istenmeyen alerjik reaksiyonlar meydana gelebilir. Ameliyattan sonra çok nadir görülen bir durum tedavi edilen bölgede kızarıklık veya morluktur.

Gözaltı ışık dolgusunun bileşeni, vücutta zaten var olan hyaluronik asittir. Gözaltı çökmesi, kemik yapısının arkada ve küçük olması veya yumuşak doku eksikliği nedeniyle oluşur. Ayrıca oradaki yumuşak dokular yaşla birlikte azalacaktır.

Çöken bölgedeki kemiklere ışık dolgusu yapılır ve zararsızdır. Uygulamayı alanında uzman doktor olarak profesyonel ekibim ile birlikte yaparım. Görüldüğü üzere gözaltı ışık dolgu uygulaması yaptırmak zararlı değildir.

Işık Dolgusu Nasıl Etki Eder?

Işık dolgusuyla, gözlerin altındaki çukur ışığı daha iyi yansıtmak için şişecektir. Ayrıca özel içeriği sayesinde cilde nem, doku yenilenmesi ve esneklik kazandırır.

Kullanım sırasında bu özel karışım, göz altlarına herhangi bir ağrı ya da acı vermeyen ince bir enjeksiyon yardımı ile eşit şekilde enjekte edilecektir. Enjeksiyondan sonra cilt hemen yükselmeye başlar ve mor görünüm kaybolur.

Gözaltı ışık dolgusu işlemi ile iki aşamalı bir işlemle gözaltı bölgesi gençleştirilir. İlk olarak hyaluronik asit etkisi altında deri altı destek tabakası güçlendirilir ve boşluk doldurulur. Bu sayede göz altı morlukları ve torbaları gizlenir.

İkinci aşamada ise polivitamin ve amino asit sayesinde ciltte uzun süreli hücre yenilenmesi sağlar. Uzman ekibim ile birlikte uygulamış olduğum gözaltı ışık dolgusu ile bu etkiler ortaya çıkar.

Gözaltları ve cilt daha estetik bir görünüm sahibi olarak ön plana çıkar. İşlemin tamamen profesyonel kişiler tarafından yapılması hem sağlık açısından hem de estetik açısından oldukça avantajlıdır.

Göz Altı Işık Dolgusu Yaptıranlar

Gözaltı için ışık dolgusu yaptıran kişiler, bu dolgu ile daha iyi bir görünüme sahip olur. Dolgun sonrasında genel olarak güzel sonuçlar elde edilir. Uzman doktor olarak gözaltı ışık dolgusu uyguladığım kişiler klinikten yüksek memnuniyet ile ayrılır.

İlginizi Çekebilir  Jawline Dolgusu

Bu işlem sonrasında sağlanan yüksek memnuniyet sayesinde de birçok kişi dolgu uygulaması yaptırmak ister. Ağrısız olması sayesinde insanların ilk tercihleri arasında yer alır. Operasyon sonrasında gözaltı çukuru gibi problemler de giderilir.

Göz Altı Işık Dolgusu Fiyatları 2024

Işıl dolgusu yaptırmadan önce genel fiyat düzeyi araştırması birçok kişi tarafından yapılır. Ancak net bir fiyat bilgisi elde etmenin en doğru yolu doktor ile görüşmektir.

Çünkü fiyatlar yapılan işlemle bağlantılı olarak değişir. Uygulama öncesinde hastalarım ile görüşerek yüz bölgesinde detaylı bir inceleme yaparım. Yüz analizi sonrası uygulama yapılacak bölgeye gerekli çizgileri çizerim. Daha sonra ise uygulanması gereken ışık dolgusu dozunu belirlerim.

Bütün bu hazırlık sonrasında operasyon için fiyat teklifi sunarım. Işık dolgusu yüksek memnuniyet ve güzel etki sağlaması ile oldukça iyi bir uygulamadır. Operasyonun en doğru şekilde yapılması ve hastaların istediği yüz yapısına sahip olması için uzman doktor seçimi önemlidir.

Operatör Doktor olarak bu uygulamayı hastalarım için tavsiye ederim. Gözaltı ışık dolgusu kapsamına sağlıklı bir dolgu maddesi ile estetik yapıyorum. Göz altı ışık dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin