Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Nazolabial Dolgu

Nazolabial Dolgu Nedir?

Nazolabial dolgu, nazolabial kıvrımları düzeltmek için bunu kalıcı olarak engellemenin tek yolu ameliyattır, ancak bunu ertelemek için uygulanmaktadır.

Genellikle 35-40 yaşlarında yağ dolgusu veya enjeksiyonla kıvrımlar saklanmaya çalışılır. Bu yaşta dolgu, bölgenin biraz daha düz görünmesini sağlayabilir. Bu ancak bir dereceye kadar yapılabilir.

Eğer ki oluk ağız kenarından uzaklaşıyorsa çene kenarındaki anormallikler dolgunun yeterli sonuç vermesini engelleyecektir. Bu da ameliyat ihtiyacını düşündüren bir bulgudur.

Ameliyat genellikle 50 yaşından sonra gereklidir. Kıvrımlar için nazolabial dolgu prosedürü çok kısadır. Bu lokal anestezi altında yapılabilir. Çizgi derinliği sığ ise ince, derinse kalın dolgu kullanılır.

Çizgi gerçekten çok derinse, yağlama daha uygun olabilir. Çünkü dolgu 1ml veya 1.2ml olarak belirlenir. Dolgu miktarı kişinin yüz ölçüsüne, erkek veya kadın olmasına göre değişir.

Bazı durumlarda sadece Nazolabial kıvrımlarda değil yanaklarda da doku kaybı meydana gelebilir. Bu genellikle kilo veren kişilerde olur. Bu durumda burun bölgesini yanak bölgesi ve elmacık kemiği bölgesi ile desteklemek daha iyidir. Bu durumda tek başına Nazolabial uygulama yeterli olmamaktadır.

Yüzün dengesi de kaybolabilir. Bu nedenle üstten ziyade yüzeyi dengelemek için bu alandaki dolguyu dengeli bir şekilde dağıtmak gerekir. Nazolabial dolgular yüzdeki kırışıklıkları gidermek için cilde enjeksiyon yoluyla uygulanan bir tedavi türüdür.

Dolgunun uygulandığı bölgedeki derin kırışıklıklar ve normal kırışıklıklar düzleşecektir. Cilde enjekte edilen sıvı, yaşla birlikte azalan kolajen üretimini harekete geçirir.

Nazolabial Dolgu Nasıl Uygulanır?

Burun dolgusu uygulamak isteyen hastanın sorununa göre uygulama yöntemi ve dozu belirlenir. Uygulama öncesi bölge dezenfekte edilir ve isteğe bağlı olarak anestezi kremi veya lokal anestezi kullanılabilir. Bu sayede hasta ilacın uygulanması sırasında ağrı hissetmekten kaçınır.

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu

Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak bu uygulamayı yapıyorum.Burun dolgusu ince bir iğne veya kanül kullanılarak çizgiye enjekte edilir. Diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak tek seferde maksimum dolgu için burun dolgusu önerilmez.

En doğal ve sağlıklı sonuçlar için düşük hacimli uygulamalar yapılır. Hastanın gülümsemesinin veya yüz ifadesinin değişip değişmediğine bakılarak etki görülebilir.

Bu işlem sırasında Nazolabial kıvrımın derinliği tamamen ortadan kaldırılmamış olsa dahi hasta rahatsız edilmemeli ve sonuçların bir sonraki tedavide geleceği konusunda hasta bilgilendirilmelidir.

Profilin iki geçişte tamamlanması daha dengeli, sağlıklı ve estetik bir görünümü garanti eder. Uzman doktor olarak uygulamayı bu şekilde yaparım.

Nazolabial Dolgu Kimlere Uygulanır?

Burun kanatlarından ağız kenarına kadar uzanan ve Nazolabial adı verilen bir bölgede derin kırışıklıklar, kırışıklıklar ve sarkma sorunu yaşayan kişilere dolgu uygulanabilir. Elmacık kemikleri düzleşen, burun ve yanaklarında çok sayıda derin, ince çizgiler ve kırışıklıklar oluşan kişilere Nazolabial dolgu uygulanabilir.

Burun dolgusu özellikle bu iki tip rahatsızlığı olan kişiler için önerilir. Dolgu işlemi hasta olmadığı sürece genç yaşlı herkese uygulanabilir. Bu kişilere alanında başarılı bir doktor olarak Nazolabial dolgular ile hizmet veririm.

Nazolabial Dolgu Faydaları Nelerdir?

Nazolabial dolgular birçok şekilde fayda sağlar. Öncelikle ciltte kolajen üretimini artırır. Bununla bölgesinde cildi onarır, yumuşatır ve daha düz görünmesini sağlar.

Ağız bölgesine hacim kazandırılması konusunda da etkili olur. Uyguladığım bu dolgular aynı zamanda az yan etkiye sahiptir. Sonuçları ise hızlı bir şekilde ortaya çıkar.

Nazolabial dolgu Ne Zaman Gerekir?

Dolgu için uygun zaman, her kişinin cildinin yapısına bağlıdır. 25 yaş altı kişilerin cilt yapısı elastik ve sıkıdır. 25-35 yaşından itibaren yüz ifadeleri, kolajen üretimi, güneşe maruz kalma gibi etkenlere bağlı olarak göz çevresinde kırışıklıklar, Nazolabial çizgiler ve kıvrımlar ortaya çıkabilir ve akmaya başlayabilir.

İlginizi Çekebilir  Yüz Dolgusu

35-45 yaşında, Nazolabial kıvrımlar özellikle görünür hale gelir, cilt biraz daha az elastik hale gelir, boyun ve yüz gevşer. İnce çizgiler ve kırışıklıklar yaşlanma ile orantılı olarak artar.

Bunlar kişiden kişiye değişir, ancak genellikle herkes için aynı şekilde çalışır. Bu nedenle dolgu uygulaması konusunda bir uzmana danışılması ve buna uygun bir karar verilmesi önerilir.

Nazolabial Dolgu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Burun yüzün en çok sarktığı bölgelerden biridir. Bu nedenle erken yaşta Nazolabial bölgeye yapılacak müdahale çok önemli bir estetik öneme sahiptir. Bu nedenle gerekli elmacık kemiklerini elde etmek için yüzün gerdirildiği yüz germe işlemi dolgu öncesi bir adım olmalıdır.

Dolgu uygulamak için en uygun sağlıklı ürün hyaluronik asit içeren dolgudur. Hyaluronik asit vücudun temel maddelerinden biridir ve vücutta yabancı karşılanmaz.

Daha doğal ve sağlıklı sonuçlar alırsınız. Hyaluronik asit içeren dolgu maddeleri alerjik reaksiyonlara neden olmaz, vücuda kolayca uyum sağlar ve dokulara zarar vermez. Bu nedenle Nazolabial kıvrım dolguları kullanırken hyaluronik asit içeren bir dolgu kullanmalısınız. Doktorunuz olarak size bu tarz ürünleri tavsiye ederim.

Nazolabial Dolgu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ameliyattan daha az riskli olduğu için en popüler yöntemlerden biri Nazolabial kıvrımları tedavi etmektir. Bununla birlikte, Nazolabial kıvrımları tedavi etmek için kullanılan bileşenler bazı durumlarda hafif yan etkilere neden olabilir. Yan etkiler birkaç gün içinde kaybolur.

Nazolabial kıvrım dolgusu ile tedaviden sonra enjeksiyon bölgesinde morarma, şişme, döküntü, kızarıklık meydana geldiği takdirde doktora danışmak gerekir. Bu noktada hastalarıma en iyi şekilde hizmet veriyor ve Nazolabial estetik uygulaması sonrası destek oluyorum.

Nazolabial Dolgu Ne Kadar Kalıcıdır?

Nazolabial kıvrımların doldurulma süresi kişiden kişiye değişir. Nazolabial estetik ile tedavi edilen hastalarda gözlemlenen ortalama kalıcılık süresi 9 ila 18 ay arasındadır. Bu süre kişinin yaşadığı çevre koşullarına, dolgu maddesine ve tütün kullanımına bağlı olarak artar ya da azalır.

İlginizi Çekebilir  Gıdı Asma

Nazolabial Dolgu Uygulaması Etkileri Ne Zaman Başlar?

Uygulamadan hemen sonra yüzünüzdeki olumlu etkisini görebilirsiniz. Uygulama sonrasında enjeksiyon bölgesinin iyileşmesi ortalama 2 haftayı bulabilir, iyileşme süresi dolgunun dokulara tam olarak nüfuz etmesi ve dolguyu tamamen sabitlemesidir. Kıvrımlar kişiden kişiye değişir ancak uygulamadan iki hafta sonra sonunda esnek hale gelir.

Dolgu uygulamasının etkinliği, yüz ifadelerinin kullanılması ve vücudun emilimi ile doğru orantılıdır. Ortalama olarak 9 ila 18 ay arasında sürer. Düzenli ve tekrar tekrar uygulanarak yüksek hızda Nazolabial çizginin görünürlüğü ortadan kaldırılır.

Hyaluronik asit dolgu tamamen çözülmesi beklenmeden tekrar uygulanır ve tekrarlayan bir işlem dolgunun ömrünü uzatır. Bu nedenle daha derin kırışıklıklara izin verilmez. Uzman doktor olarak Nazolabial estetik uygulamasını sorunsuz ve hızlı bir şekilde yapıyorum.

Nazolabial Dolgu Yaptıranlar

Dolgu uygulaması yapan kişiler bundan memnun kalır. Nazolabial dolgu ile daha iyi bir görünüme sahip olan kişiler, aynı zamanda hızlı etki süresini de fazlasıyla iyi buluyor. Genel olarak uyguladığım bu dolgular bütün hastalarım tarafından beğenilir.

Nazolabial Dolgu Fiyatları 2024

Dolgu fiyatlarını merak eden kişiler ilk olarak bir doktor kontrolüne gitmelidir. Çünkü doktorunuz olarak öncelikle sizleri muayene ederim.

Bu doğrultuda en uygun dolgu yöntemini belirler ve uygulanacak dolgu miktarını ayarlarım. Operatör Doktor Hüseyin Kandulu olarak verdiğim bu hizmet ile Nazolabial dolgu uygulamaları gerçekleştiriyorum. Nazolabial dolgu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin