Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Nem Aşısı

Nem Aşısı Nedir?

Nem aşısı, hyaluronik asit ve yağ asitlerinin nemlendirici etkiye sahip özel bir kombinasyonu olan ve  cilde kaybettiği suyu geri kazandıran, cildi yumuşatan, stresi azaltan, cildi pürüzsüz ve canlı hale getiren nemlendirici bir aşıdır.

Nemlendirici aşı, cildi nemlendirmek için saf hyaluronik asit içerir ve tek tedavide 9 aya kadar nemlendirme etkisi sağlar. Bu özelliklere sahip olan aşıya nem aşısı adı verilir.

Alanında uzman bir doktor olarak yıllardır estetik uygulamalar yapıyorum. Nem aşıları da bunlardan biri olarak yaptığım uygulamalar arasındadır. Cilt için son derece faydalı olması sayesinde hastalarıma sıklıkla bu aşıyı öneririm.

Nem Aşısı Nasıl Uygulanır?

İşlemin yapıldığı bölgeye lokal anestezi yapıldıktan sonra çok ince bir iğne ile cilt dokusuna küçük aralıklarla hyaluronik asit enjekte edilir. Bu işlem yaklaşık 15-20 dakika sürer.

Uygulamadan sonra hafif kızarıklık ve biraz sivilce olabilir, bu da bir süre sonra kendiliğinden iyileşir. İşlem sonrasında hasta normal hayatına dönebilir. Uygulama sırasında lokal anestezi yapıldığı için herhangi bir ağrı hissedilmez.

Nem aşıları çok pratik ürünler olması ile ön plana çıkar. Hızlı bir şekilde uyguladığım bu aşı tekniği, sonrasında hastada önemli yan etkilere neden olmaz. Bu sayede estetik alanında önemli bir yere sahiptir. Dolgu işlemlerinde uygulama genel olarak küçük ve ince iğneler yardımı ile yapılır.

Nem Aşısının İçeriği Nedir?

Cilt için gerekli hyaluronik asit içerir. Hyaluronik asit adı verilen madde su tutarak cildin nem seviyesini artırır. Ayrıca birkaç aktif mineral molekülü içerir. Kalsiyum, mannitol ve vitaminler gibi vücuda faydalı maddeler de içerebilir.

Tüm farklı içeriklerin vücuda zarar vermeden amacı kişinin görünümünü iyileştirmektir. Nem aşısı Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış ürünler arasındadır. Yani içeriğinde sağlığa zarar verecek herhangi bir şey bulunmaz.

İlginizi Çekebilir  Brezilya Kalça Estetiği

Uyguladığım nem aşılarının içerisinde bulunan hyaluronik asit, aynı zamanda insan vücudunda da yer alır. Bu sayede de vücut için aslına bakılırsa faydalı bir maddedir. 

Nem Aşısı Ne Zaman Yaptırılmalıdır?

Nem kaybı genellikle yaz aylarında çok yüksek olur. Cilt susuz kaldığında daha fazla kırışır. Kısa süreli aşılama yaklaşık bir yıl boyunca etkili olmaya devam edecektir. Vücutta nem kaybı meydana geldiğine dair belirtiler var ise bu aşıları yaptırma zamanı gelmiş olur.

Uygulama öncesi hastalarımla görüşüyor ve aşıya ihtiyaçları olup olmadığını belirliyorum. Ancak genel olarak belirtmek gerekir ki nem aşısı adı verilen ürün herkes tarafından kullanılabilen bir cilt estetik ürünüdür.

Nem Aşısının Sağladığı Faydaları Nelerdir?

Su kaybına bağlı olarak elastikiyetini kaybeden cilt kurur, matlaşır, çatlar ve kırışır. Nemlendirici bir aşı uygulanarak cilt canlılığını ve eski günlerin doğal rengini geri kazanır. Hidratlı aşı, özel formülasyonu sayesinde cildin su kaybını önlemek için gerekli olan sistemi onarır.

Sonuç olarak ipeksi bir görünüme ve nemli bir cilde sahip olursunuz. Nem aşılarının genel faydaları bu şekilde gösterilebilir. Bu aşı sayesinde hem sağlık açısından hem de görünüş açısından daha iyi bir cilde sahip olursunuz. Uzman doktor olarak uyguladığım aşılar faydaları ile günümüzde çok sık kullanılır.

Nem Aşısı Hangi Bölgelere Uygulanır?

Kırışıklıklar ve su kaybı gibi durumlar genellikle ilk olarak yüz bölgesinde ortaya çıkar. Yüz bölgesindeki bu tür sorunlar insanları hem fiziksel hem de ruhsal olarak rahatsız eder.

El ve yüzde yaygın olarak uygulanan bir yöntemdir ancak koyu ciltlerde kırışıklık ve hacim kaybının giderilmesinde de tercih edilmelidir. Bu aşıyı cilde ve yüze aynı anda uygulamak çok uygundur. Yani cilt üzerinde birçok yerde kullanıma uygun olduğu görülür.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction – Vaser Hi Def

Operatör Doktor olarak hastalarıma yüz için de el için de nem aşı olunmasını öneririm. Geniş uygulama alanı sayesinde nem aşıları cildin birçok yerinde meydana gelen problemleri gidermek amacı ile kullanılabilir.

Nem Aşısının Etikleri Nelerdir?

Biyolojik asitler, su tutma özelliklerine sahip su bazlı bir aşı ile vücuda enjekte edilir. Bu işlevi sayesinde ciltte su tutar ve ciltteki nemi arttırır. Yaşlanma sürecini yavaşlatmaya ve cilt dokularını onarmaya yardımcı olur. Cilt elastikiyetini artırır ve pürüzsüz bir cilde yol açar. Yüz, dekolte ve boyun kaslarını gevşeterek kırışıklıkların giderilmesine yardımcı olur.

Nem aşıları başlıca bu etkileri ile estetik olarak ön plana çıkar. Doktoru olduğum hastalar nem aşıları ile bütün bu avantajlardan yararlanabiliyor. Temiz, canlı, sıkı bir cilt isteyen kişiler bu aşılar gibi uygulamaları tercih edebilir.

Nem Aşısı Boyun Nasıl uygulanır?

Günümüzde teknolojinin ilerlemesiyle birlikte insan derisinin kalitesini ve güzelliğini iyileştirmek çok kolay. Önce boyun bölgesini uyuşturma kremi ile uyuşturmak için krem sürülür. Ardından, vücudun hyaluronik asidini bölgeye yavaşça enjekte etmek için ince bir iğne kullanılır.

İşlem sonrası bölgede biraz kızarıklık olabilir. Bu kızarıklıklar kısa sürede kendiliğinden kaybolacaktır. Boyuna nem aşı yapıldıktan sonra bu bölgede çok iyi bir cilt görüntüsüne sahip olmak mümkün hale gelir.

 Nem Aşısı Yüz Cilde Etkisi Nasıldır?

Cilt için çok faydalı bir tedavidir. Solukluk, döküntü, su kaybı gibi problemler aşı yapılarak giderilir. Bu aşılar ile sorunlar giderildikten sonra parlak ve güzel bir cilde sahip olunur. Cilt elastikiyeti artar. Hücre onarımını sağlayarak yaşlanma sürecini yavaşlatır.

Yani yüz üzerinde nem aşı yapmak birçok açıdan fayda sağlar. Uzman doktor olarak nem aşılarının çok yaygın bir şekilde kullanıldığını söyleyebilirim. Bu aşılar genel olarak bakıldığında hem faydalı olması hem de kısa sürede etki etmesi ile ön plana çıkıyor.

İlginizi Çekebilir  Bacak Germe

Nem Aşısı Dekolte uygulanır mı?

Göğüs dahil vücudun birçok bölgesine uygulanabilir. Kırışıklık ve hacim kaybı gibi en sık görülen bölgelerden biri dekolte bölgesidir. Kırışıklıkları gidermek ve ideal hacmi geri kazandırmak için dekolte bölgesine uygulanan nem aşısı sayesinde cildin su ihtiyacı da karşılanır.

Bu aşı boyun, yüz ve dekolte bölgesine uygulanabilmesi sayesinde ameliyatsız estetik uygulamalar kapsamında çok fazla tercih edilir. Profesyonel biri olarak aşı yapılacak bölgeyi önce anestezik krem yardımıyla uyuştururum. Daha sonra ise uygulama aşamasına geçer ve aşıyı tamamlarım. Aşı sonrasında ise hastaya gerekli bilgilendirmeleri yaparım.

Nem Aşısı El Üstü Faydaları Nelerdir?

Aşı ellerde kırışıklık ve çatlak gibi sorunlara neden olan nem kaybını giderir. Ellerinize nemlendirici aşılar uygulamak cildinizdeki nemi artıracaktır. Bu sayede ellerin derisi daha yumuşak ve canlı hale gelir. El derisinde çatlak yaşanması sorununun da önüne geçilir.

El derisindeki nem oranını artırmak görüntü açısında da sağlık açısından da faydalıdır. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak istediğiniz bölgeye nem aşılarını uygularım. Aynı zamanda aşı sonrasında da sizlere destek olurum. Bu sayede daha iyi bir cilt yapısına sahip olmak isteyen herkes nem aşı olabilir.

Nem Aşısı Fiyatları 2024

Nem aşıları yapılmadan önce fiyatlar genel merak konusu oluyor. Bu noktada fiyatların yapılacak işlemle doğru orantılı şekilde değiştiğini söylemek mümkündür. Doktor olarak yaptığım incelemeden sonra cilt analizi gerçekleştiririm.

Cildin nem aşısı yapılacak olan bölümlerini belirlerim. Bu doğrultuda da uygun fiyat teklifini sunarım. Nem aşısı fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin