Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Yanak Dolgusu

Yanak Dolgusu Nedir?

Yanak dolgusu, ameliyatsız yapılan estetik uygulamaları arasında yer almasının yanı sıra günümüzde oldukça popülerdir. Bu dolgu yöntemi kapsamında yanaklara işlem yapılarak daha belirgin ve estetik bir yüz yapısına sahip olmak mümkündür.

Yaşlanma ve yüz şekillendirmenin neden olduğu derin kırışıklıkların tedavilerinden biri olan yanak dolgusu, zayıf kişilerin yanaklarındaki gamzelerin giderilmesinde de popülerdir. Bu işlemler kapsamında yanak dolgusu uygulamaları çok fazla tercih edilir.

Genç ve sağlıklı bir görünüm için yanakların ve yüzün çökük olmaması ve daha dolgun bir yapıya sahip olması gerekir. Yaşlanmayla birlikte yanaklar da vücut değiştikçe elastikiyetini kaybederek kırışıklara ve yorgun bir görünüme neden olur.

Yüzün tamamında kırışıklıklar ve sarkmalar oluşmaya başlar. Elmacık kemiklerine uygulanan dolgu bu bölgeyi şişirir ve yüzü kaldırma etkisi ile eski haline getirir.

Yanak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak yanaklar için dolgu işlemleri yapılmasını sağlarım.  Bu işlem kapsamında yanaklarınızın ve doğal olarak yüzünüzün daha iyi bir görünüme sahip olmasında rol oynarım.

Hyaluronik asitli yanak kaldırma, yanak bölgesini şekillendirmek ve elmacık kemiklerine daha güçlü bir görüntü kazandırmak için tasarlanmıştır. Çukur yanakların nasıl doldurulacağından ve iğnelerle hyaluronik asit ile nasıl doldurulacağından bahsetmek gerekirse şöyle açıklayabilirim:

Uygulamadan önce hastanın ağrı ve hassasiyetini azaltmak için anestezik krem ​​kullanılır, ardından dolgu enjekte edilerek cerrahi alana öngörülen oran ve ölçüde hacim kazandırılır.

Bu bölgeye yapılandolgular, verildiği bölge olan yanaklarda etki gösterir ve sıklıkla yüzde istenilen güzel değişiklikleri belirler.

Yanak bölgesindeki şişlik ve kırışıklıkları gidermek için yanak dolgusu uygulanarak elmacık kemikleri daha kıvrımlı, baştan çıkarıcı ve dolgun hale getirilir. Alanında uzman doktor olarak dolgu işlemini bu şekilde gerçekleştiririm. Yanaklara dolgu yapılması çok pratik bir süreçtir.

İlginizi Çekebilir  Burun Dolgusu

Yanak Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Dolgu yaptırmak isteyen kişiler, yanak dolgularının daha çok kimler için uygun olduğunu merak ediyor. Belirtmek gerekir ki yanak ve yüz görüntüsünden memnun olmayan herkes bu uygulamayı tercih edebilir.

Yanak dolgu tüm erkeklere veya kadınlara, yanaklarında şişlik, sarkma veya kırışıklığı olanlara uygulanabilir. Vücut özelliklerine göre elmacık kemikleri ve yanakları belirgin olmayan kişilerde uygulanabilir. Asimetriyi gidermek, yüz simetrisini dengelemek ve yanakları sıkılaştırmak için uygulanabilir.

Yanak dolgu uygulaması tek başına veya kombinasyon halinde uygulanabilir. Bunlar ve benzeri herkese yanak dolguları için uygulama hizmeti veririm. Dolgunun, istenen bölgeye sorunsuz bir şekilde uygulanması sağlarım. Böylece yüz ve yanak sorunlarınız çözülür.

Yanak Dolgusu İşlemi Öncesi

Dolgu işlemlerinden önce bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Eğer edilmezse dolgu işlemi sırasında bazı problemler yaşanması çok olası bir durumdur. İşlemden 2 hafta önce aspirin veya benzeri ilaçların kullanımı bırakılmak zorundadır.

Enfekte olan bölgeyi sivilce problemleriyle doldurmaktan kaçınmalısınız. Enfeksiyon bölgesi ağız çevresindeki dolguyu etkilediğinden diş tedavisi ile aynı anda yanak dolgu yapılmamalıdır. Dolgu işlemi öncesinde dikkat etmeniz gereken en önemli şeyler bunlardır. 

Yanak Dolgusu İşlemi Sonrası

Yanak dolgu uygulaması kullanışlı ve kolay bir uygulamadır. İşlemden sonra kişi normal aktivitesine devam edebilir. Nadir de olsa ameliyat sırasında hafif kanama, kızarıklık ve morarma olabilir.
Bu nedenle uygulama yapılacak bölge buzlanabilir. Uygulama öncesi ve sonrası olmak üzere 2 hafta aspirin benzeri ilaçlar kullanılmamalıdır.

Uygulamadan sonra 1-2 saat düz bir şekilde yatın ve 24 saat boyunca yorucu egzersizlerden kaçının. Dolgu gününde egzersiz yapmayın.
Dolgu işleminin yapılacağı gün cilt bakımı yapılmamalıdır. Hafta içinde yapılmalıdır.

Uygulamayı tamamladıktan sonra en az iki gün havuza girmeyin çünkü havuz yüksek virüslü bir alandır.
Güneş kremi kullanın ve aşırı sıcak ortamlardan kaçının. Dolgu işleminden 2 gün sonra lazer yapılabilir. Dolgu uygulamasının yapıldığı gün çok fazla alkol alınması ödemi artırabilir.

İlginizi Çekebilir  Cilt Bakımı

Uzman doktor olarak bunların, uygulama sonrası dikkat edilmesi gereken önemli şeyler olduğunu söyleyebilirim.

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Sürer?

Estetik yaptırmak isteyen kişiler uygulamanın ne kadar süreceği hakkında bilgi sahibi olmak ister. Uygulama öncesinde uzman doktor olarak anestezik krem kullanımı yaparım. Bu krem ile bölgenin uyuşması ve işleme hazır hale gelmesi sağlanır.

Uyuşma işlemi genel olarak 20 dakika gibi bir sürede tamamlanır. Daha sonra ise tarafımca dolgu uygulaması yapılır. Uyuşma sonrası uygulamanın bitirilmesi için gerekli olan süre yaklaşık 30 dakika oluyor.

Bu süre zarfında kolayca yanak dolgu uygulamasını rahat bir şekilde tamamlarım. İşlem tek bir seansta yapılır. Uygulamanın etkisi ise bir hafta içinde görülmeye başlanır.

Yanak Dolgusu Kaç Kez Tekrarlanabilir?

Yanak dolguları, sonsuza kadar kalıcı olan uygulamalar değildir. Bu nedenle belirli bir süre sonra yeniden yapılması gerekir. Dolgunun etkisi geçtikten sonra tekrarlama işlemi yapılır ve yeniden iyi bir yanak ve yüz görüntüsüne sahip olunur.

Tekrarlama için bir sınır bulunmuyor. Siz istediğiniz sürece düzenli olarak tekrar dolgu uygulaması yaparım. Bu doğrultuda yine belirtmek gerekir ki yanak dolgusunda bir işlem sınırı yoktur.

Yanak Dolgusunun Etkileri Nelerdir?

Dolgu uygulamalarında ağır etkiler genel olarak rastlanan bir durum değildir. Bu yüzden yanak dolgularında da büyük yan etkiler söz konusu olmaz. Uygulamadan sonra, tedavi edilen bölgede doğal olarak kaybolacak bir miktar kızarıklık ve şişlik olacaktır.

Her ne kadar estetik amaçlı yapılsa da ameliyatsız yüz estetiği olarak da bilinen yanak dolgusu uygulamasının medikal bir operasyon olduğu ve alanında uzman, profesyonel ve deneyimli bir kişi tarafından uygulanması gerektiği unutulmamalıdır. Bu uyarı, hem risk faktörlerinin tespiti ve önlenmesi hem de uygulamanın başarısı için önemli bir koşul teşkil eder.

İlginizi Çekebilir  Antioksidan Dolgusu

Yanak Dolgusu İşlemi Ne Kadar Süre Kalıcılığını Korur?

Dolgu yapmak isteyen kişiler bilmelidir ki bu uygulamalar geçici uygulamalardır. Yani belirli bir süre sonra etkisi ortadan kalkar. Ancak etkisi geçse dahi uygulama yapılan alan yine de eskisinden daha iyi bir görüntüye sahip olur.

Yanak dolgu gibi hyaluronik asit kullanan uygulamalarda kalıcılık süresi 6 ile 8 ay arasında değişmektedir. Yüzdeki diğer estetik kullanımlar gibi yanakları dolgunlaştırmak da geçici kullanımlardan biridir.

Dolguların genel olarak ortalama geçerlilik süresi 6 ila 8 aydır. Ancak cilt yapısı, fiziksel durum, yaş ve cinsiyete bağlı olarak kalıcılık süresinin uzaması mümkündür.

Yanak Bölgesi İçin Dolgu Maddesi Ne Kadar Enjekte Edilmelidir?

Yanak bölgesinde kullanılması gereken dolgu miktarı profesyonel kişiler tarafından belirlenir. Bu noktada alanında uzman doktor olarak yapılacak işleme uygun dozu belirlerim.

Enjekte edilecek dolgu maddesi yanaktaki çukurlara, cilt sorunlarına bağlı olarak değişir. Bu nedenle de ne kadar enjekte yapılacağı ancak hasta ile karşı karşıya geldiğim zaman belirlenebilir.

Yanak Dolgusu Fiyatları 2024

Dolgu Fiyatları; yapılacak uygulama, uygulama alanındaki sorunlar ve kullanılacak dolgu miktarı doğrultusunda farklı olur. Bu doğrultuda söyleyebilirim ki yaptığım uygulamalarda cilt ve yüz analizi sonrası fiyat belirlemek mümkün olur.

Yani net bir fiyat bilgisi elde edilebilmesi için muayene edilmeniz gerekiyor. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak bu şekilde yanak dolgusu uygulamaları yapıyor ve estetik görünümler sağlıyorum. Yanak dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin