Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı (Abdominoplasty)

Kullanılan birçok teknik ile karın germe yapılır. Bu yöntem ile birlikte karın ve göbek oluşumu nedeni ile ortaya çıkan estetik sorunlar giderilmiş olur.

Günümüzde kullanılan bu yöntemler ile birlikte hastaların erimeyen yağların da alınması ile birlikte sorunlar ortadan kaldırılmış olur. Özellikle son zamanlarda birçok yöntem tercih edilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Tercih edilen karın germe yöntemleri arasında yağ aldırma olarak bilinen liposuction yöntemi başta gelir. Karın bölgesinde oluşan yağlanmaların giderilmesi aşamasında hastaların liposuction yönteminden yararlanmasının yanı sıra cerrah tarafından belirlenen fazla dokuların da alınması gerekebilir. Bu nedenlerden dolayı birden fazla yöntem uygulanır. Açılan kesiler ile bu işlemler yerine getirilir.

Bu aşamada karın kaslarının gerginleştirilmesi daha düz bir görünüm için tercih edilir. Özellikle son zamanlarda hastalarda hızlı sonuç vermesi ve erimeyen yağların giderilmesi aşamasında bu yöntemler kullanılır. Böylelikle hastalarda germe işlemlerinde istenilen başarılar elde edilmiş olur.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Karın bölgesinde sarkmalar oluşan ya da yağların erimesi egzersizler ile mümkün olmayan hastalarda bu işlemler uygulanır. Bu yöntem yaşlanma ile birlikte sarkmalar artan bireylerde tercih edilir. Yine hastalarda germe işlemlerinin uygulanması ile birlikte karında uzun süreli gerginlik ve formda görünüm elde edildiğinden dolayı tercih edilir.

Daha formda görünmek ve aynı zamanda gebelik ya da doğum sonrası ortaya çıkan fazla kilolarından kurtulmak isteyenler bu işlemlerden yararlanabilirler. Bu işlemler ile birlikte hastalarda görünüm açısından uzun vadeli sonuçlar elde edilir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi Neler Yapılmalı?

Ameliyat öncesinde mideyi yormayacak, hafif besinler tüketilmesi gerekir. Operasyon öncesi kan sulandırıcı tarzı ilaçlar kullanılıyorsa 1 hafta öncesinden bu ilaçların kullanılmasını kesmek gerekir. Bunların dışında vitamin ilaçlarının kullanımı da risklidir.

Hastaların söz konusu işlemlerin öncesinde bu detaylara dikkat etmesi önem taşır. Aynı zamanda hastaların bu işlemler sonrasında nasıl bir karın şekli ile karşılaşacağını bilmesi önemlidir.

Bu tavsiyelerin yanı sıra derinin elastikiyetini kaybetmemesi de önemlidir. Deri elastikiyetini kaybetmeyen hastaların bu yöntemlerden yararlanması ile birlikte istedikleri görünüm elde edilmiş olur.

Aynı zamanda hastalarda bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte egzersizlere devam etmesi ve beslenme alışkanlıklarına dikkat etmesi uzun süreli görünüm kazanmasına imkan tanır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Hastaların karın germe işlemlerinden sonra bazı detaylara dikkat etmesi gerekir. Öncelikle daha iyi bir görünüm kazanabilmek adına korse kullanımı önemlidir. Yine hastaların bu işlemlerden sonra cinsel aktivitelere bir müddet ara vermesi tavsiye edilir. Hastalarda germe işlemlerinden sonra ağır aktiviteler de sorun oluşturabilir.

İlginizi Çekebilir  Yıllara Meydan Okuyan Teknoloji Artık Kliniğimizde! Thermage CPT®

Bu nedenlerden dolayı ilk bir iki hafta hastaların kendilerini yormadan minimize hareketler ile dinlenmesi tavsiye edilir. Sonrasında ise ağrılar ortaya çıkar ise ilaç kullanımı gerekebilir. Hastaların durumlarına bağlı olarak doktor tavsiyesi ile antibiyotik tedavisi de gerekebilir. Sonuç olarak hastaların ameliyat sonrasında bazı detaylara dikkat etmesi ve yine hastaların görünümlerini korumak adına beslenme alışkanlıklarını kontrol etmesi gerekir.

Mini Karın Germe (mini abdominoplasti) Estetiği

Normal karın germe işlemlerine göre artıları bulunan bir yöntem de mini germe işlemleridir. Bu işlemlerde hastaların karın bölgesinde bikini hattı boyunca 15 ile 20 cm bir uzunlukta kesi açılarak işlem yapılır. Yine bu aşamada vaser liposuction yöntemi kullanılarak hastaların görünümlerinde arzulanan estetik beklentiler karşılanmış olur.

Kullanılan bu yöntemde daha çok yağ aldırma yapılarak işlem tamamlanır. Fazla detaylı olmaması ve daha kısa sürmesi nedeni ile aşırı yağlanma olmayan ya da aşır sarkma olmayan hastalarda tavsiye edilen bir yöntemdir.

Yöntemin gerçekleştirilmesi kısa sürdüğü için ve hastalarda iyi bir görünüm sağladığı için tavsiye edilen bir yöntemdir. Günümüzde birçok sağlık ve estetik merkezinde uygulanan bir yöntemdir.

İzsiz karın germe ameliyatı (Endoskopik Karın Germe)

Karın bölgesinde ortaya çıkan sarkma sorunları büyük değil ise endoskopik yöntemler ile izsiz işlemler yapılır. Bu işlemler ile birlikte kişinin karın bölgesinde daha gergin bir görünüm elde edilmiş olur. Hafif sarkmalar olan kişilerde kullanılan bir yöntemdir. Kesi oluşmadığı için dikiş te oluşmaz ve bu nedenle izsiz bir işlem olarak ön plana çıkar.

Günümüzde karın germe işlemlerinin tatbikinde ciddi olmayan hastalarda kısa sürede yapılan işlemler endoskopik işlemlere tabiidir. Aynı zamanda hastaların genel görünümü açısından hızlı sonuç alınmasına imkan tanır.

Ülkemizde kullanılan bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastalarda tedavilerin etkin olarak yerine getirilmesi mümkündür. Son zamanlarda birçok estetik merkezinde izsiz yöntemlerden yararlanılır.

Karın Germe Ameliyatı Riskleri Nelerdir?

Her yöntemde olduğu gibi bu yöntemde de bazı riskler ortaya çıkabilir. Bu açıdan riskleri bulunmakla birlikte bu riskler yaygın görülen riskler arasında değildir. Günümüzde risklerin ortaya çıkması noktasında bazı detaylara dikkat ederek işlem yapılır. Aynı zamanda hastanın geçmişi incelenerek uygun tedavi yöntemi belirlenir.

Bu yöntemlerde genellikle kızarmalar kanamalar ya da ağrılar ortaya çıkabilir. Bu durumlar geçici olup gerektiğinde ilaç kullanımı ile ortadan kalkar. Bunların dışında bilinen bir yan etkisi bulunmaz. Hastaların ameliyat sonrasında hızlı iyileşme için sigara kullanımından uzak durması önem taşır.

Yine hastaların doktor tavsiyesi altında ilaç kullanımı da mümkündür. Böylelikle ortaya çıkan yan etkilerin hafifletilmesi mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Somon DNA’sı kaç yaşında yapılır?

Karın Germe Ameliyatı Fiyatları 2024

Fiyat olarak bakıldığında artık sıklıkla kullanılan bir yöntem olduğundan dolayı uygun fiyatlıdır. Fiyatlandırmayı operasyonu üstlenen cerrahın el becerisi ve sonuçları da etkilemektedir. Siz de bu işlemlerden yararlanmak için sağlık merkezlerinden bilgi alabilirsiniz.

Abdominoplasti Ameliyatı sonrası Hamile kalabilir miyim?

Söz konusu germe işlemleri rahim ile ilgili olmadığından dolayı hamile kalmayı sorun haline getiren bir uygulama değildir. Bu nedenle hastaların hamile kalmasında bir sorun oluşmaz.

Fakat cinsel birleşme açısından iki hafta önemli olduğundan iki haftanın bu aşamada cinsel aktivite olmadan geçirilmesi gerekir.

Sonrasında gebelik ortaya konulması mümkündür. Aynı zamanda germe işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastalarda beklentileri karşılamak mümkün olur.

Son zamanlarda germe işlemlerinin ortaya konulması ile birlikte hastalar yaz aylarında karın bölgesinde ortaya çıkan sarkmalardan kolay bir şekilde kurtulmuş olur. Özellikle son zamanlarda işlemlerin başarılı sonuç vermesi ve maliyet olarak da beklentileri karşılayan hizmetler olması nedeni ile birçok insan bu yöntemleri kullanır.

Karın Germe Ameliyatı Ağrılı mıdır?

Her hastada farklı olmakla birlikte karın germe işlemlerinin sonrasında hafif ya da orta seviyede ağrılar ortaya çıkabilir. Bunun yanında ortaya çıkan ağrılar için ilaç kullanımı mümkün olabilir. Hastaların tedavi sonrasında ağır kaldırmamaları ağrılar açısından da etkilidir.

Yine karın bölgesinde ortaya çıkan sarkmaların giderilmesi için kullanılan bu yöntemler ile birlikte hastaların genel görünümleri nitelikli hale geldiği için birçok sağlık merkezinde bu yöntem uygulanır.

Sonuç olarak ağrılar var ise bu durum geçicidir. Ağır ağrılar var ise doktor ile görüşmek yerinde olur. Aynı zamanda hastaların tedavisinde başarı sağlamak adına yeni yöntemler sayesinde daha az ağrı oluşumu söz konusu olur.

Günümüzde bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte birçok insanın estetik beklentileri ağrısız olarak gerçekleştirilmiş olur.

Karın (abdominoplasti) germe ameliyatından sonra iz kalır mı?

Germe işlemlerinden sonra iz kalmakla birlikte bu izlerin zamanla ortadan kalktığı görülür. Yine endoskopik yöntemler kullanılarak hafif hastalarda izsiz operasyonlar da mümkündür. Kendi bünyemizde kullandığımız yakma etkisi olan lazer cihazlar yardımı ile birçok ameliyat izini yok edebiliyoruz.

Yöntemlerin tercih edilmesi ile birlikte ortaya çıkan izler ilk aşamada kırmızı olup zamanla beyaz bir renk aldığı görülür. Beyaz izler daha az görünür ve zamanla ortadan kalkar.

Kullanılan teknikler ve yöntemlere bağlı olarak bu izlerin zamanla ortadan kalkması hastaların estetik açıdan beklentilerini karşılayan bir nitelik taşır. Aynı zamanda hastaların kısa sürede iyileşmesi temin edilerek estetik ve hastalık kökenli karın bölgesi sorunları giderilmiş olur. Günümüzde bu nedenlerden dolayı birçok sağlık merkezinde başarılı bir şekilde uygulanan yöntemler arasında yer alır.

İlginizi Çekebilir  Kalça Asma

Karın Germe ve Liposuction Beraber yapılır mı?

Karın bölgesinde yapılan bu gerdirme işlemleri genellikle liposuction ismi verilen yağ aldırma işlemleri ile birlikte yapılır. Açılan kesiden hastanın fazla yağlarının alınması mümkündür. Aynı zamanda hastaların bu işlemler sonrasında tedavilerinde ortaya çıkan sorunları gidermek için yağ aldırma önem taşır.

Yağ aldırma işlemleri sıklıkla kesiler üzerinden yapılmakla birlikte vaser liposuction yöntemleri ile kesi oluşturulmadan da yağların uzaklaştırılması ve bu aşamada ses dalgalarının kullanımı mümkündür. Yine son zamanlarda kullanılan yöntemler ile kasların da gerginleştirilmesi birlikte sağlanır.

Sonuç olarak liposuction yönteminin yanı sıra fazla dokuların alınması karın kaslarının daha gergin hale getirilmesi durumu ortaya çıkar.

Doğum Sonrası Çatlaklar Karın germe ile geçer mi?

Bayanlarda doğum sonrasında göbek bölgesinde bozulmalar meydana gelir. Bu bozulmalardan birisi olan çatlaklar derinin gebelik nedeni ile büyümesi ile birlikte ortaya çıkar. Kullanılan germe işlemleri ile birlikte hastaların bu sorunları da ortadan kaldırılmış olur.

Günümüzde kullanılan yöntemler sayesinde hastaların görünüm sorunları büyük oranda karşılanmış olur.

Gerdirme işlemi uygulanarak çatlakların giderilmesi mümkündür. Gerdirme işlemi karın bölgesinde fazla derinin alınması ve kasların şekliyle oynanması ile mümkündür. Böylelikle hastaların genel görünümlerinde istenilen beklentiler karşılanmış olur.

Aynı zamanda hastalarda çatlakların en iyi giderme yöntemi olarak bu yöntemler tercih edilir. Gebelik sonrası ortaya çıkan bozulmaları gidermek için sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Karın Fıtığı abdominoplasti ile giderilir mi?

Germe işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında aynı zamanda kasların da yeniden düzenlenmesi mümkün olur. Kasların düzenlenmesi sırasında ortaya çıkan diğer sorunlar giderilmiş olur. Örneğin karın fıtığı ile ilgili sorunlar giderilmiş olur.

Karın kasları ile ilgili problemlerden birisi olan göbek fıtığı bu şekilde giderilmiş olur. Son zamanlarda bu yöntemler fıtık sorunlarında da önemli artılar sağlar.

Son zamanlarda bu yöntemin estetik değerleri gibi sağlık ile ilgili bu beklentileri de karşılaması temin edilir. Özellikle hastalarda fıtık sorunları da bu şekilde giderilmiş olur. Germe işlemlerinin yerine getirilmesi ile birlikte hastaların görünümlerinde de beklentiler daha kolay bir şekilde karşılanmış olur. Son yıllarda bu nedenlerden dolayı kullanılan estetik bir yöntemdir.

Ameliyat yazın uygulanır mı?

İsteyen hastalar bu yöntemlerden yazın da yararlanabilir. Söz konusu yöntemlerin uygulanmasında önemli bir ay ya da sezon bulunmaz. Bu yöntemin kullanılması ile birlikte yaz aylarında daha iyi bir estetik görünüm mümkün olduğundan genellikle yaz aylarında daha fazla talep edilen bir yöntemdir.

Bizimle İletişime Geçin