Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Karın Germe Ameliyatı

Karın Germe Ameliyatı Nedir?

Karın bölgesinde yaşanan sarkma durumu karın germe ameliyatı ile toparlanabilir. Özellikle fazla kilo alıp verme, gebelik gibi durumlar nedeniyle karın bölgesindeki deride sarkma meydana gelebilir. Bunun en kesin çözümü ise cerrahi müdahaledir.

Diğer yöntemlerle etkili bir şekilde sarkmış karın derisinde toparlama elde etmek güçtür. Bu nedenle karın sarkması sorunu ile karşı karşıya olan kişilerin merak ettiği konulardan biri karın germe öncesi ve sonrasıdır.

Estetik operasyonlar kişilerin kendilerine olan güvenlerini yeniden kazanmaları açısından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu nedenle ertelemek yerine hemen harekete geçmek ve ihtiyaç duyduğunuz estetik operasyon için gerekli adımları atmak en doğrusu olacaktır.

Eğer kilo verme sürecinizi tamamladıysanız ve yakın zamanda yeni bir hamilelik planlamıyorsanız, siz de karın bölgenizdeki sarkmalar için germe ameliyatı olabilirsiniz.

Karın Germe Ameliyatı Kimlere Yapılır?

Karın germe karın bölgesinde sarkma sorunu yaşayan kişilere yapılır. Eğer kişinin kilo verme gibi bir hedefi varsa, ideal kilosuna ulaştıktan sonra bu operasyonun gerçekleştirilmesi daha doğru olur. Çünkü ameliyat sonrası kilo kaybı yaşanması yeniden sarkma sorununa yol açabilir.

Karın çevresi, kilo alıp vermekten en çok etkilenen bölgedir. Bunun yanında gebelik döneminde de hızla büyür ve ardından hızlı bir küçülme sürecine girer.

Karın çevresi yağlarının artması ve azalması sonucunda deride sarkma yaşanabilir. Ayrıca çatlaklar oluşabilir. Kişiler için bu durum son derece rahatsız edici olabilir. Karın germe bu kişilere uygulanarak sorunlarına kalıcı bir çözüm bulmaları sağlanabilir.

Karın Germe Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Operasyon sırasında sarkmış olan deri çıkarılır. Karnın yeniden gergin durması sağlanır. Bu operasyon,  steril bir ameliyathanede yapılmalıdır. Hastalara genel anestezi uygulanır.

Çıkarılan fazla deri sonrasında karın duvarı kasları yeniden gerginleşir. Fazla sayıda doğum yapan, çoğul gebelik geçiren, sık sık kilo alıp veren kişiler bu yöntemden faydalanarak karın bölgelerini sıkılaştırabilirler.

Bu ameliyat uzman bir hekim tarafından steril şartlar altında gerçekleştirilirse, komplikasyon gelişme olasılığı azaltılmış olur. Yapılan titiz çalışma sonrasında hayal ettiğiniz gibi düz bir karın görünümüne kavuşursunuz. Kıyafetler üzerinizde daha iyi durur ve özgüveniniz yeniden yükselir.

Karın Germe Ameliyatı Öncesi

Karın sarkması nedeniyle opere olacak kişilerin öncelikle bir uzman hekim tarafından değerlendirilmesi şarttır. Bu değerlendirmenin amacı hastanın ameliyata uygunluğunu görmektir.

Gerekli kan tahlilleri yapılır. Hastanın sigara içme durumu, kullandığı ilaçlar ve kronik hastalıkları sorgulanır. Eğer uygun olduğuna karar verildiyse karın germe ameliyatı planlanır.

Öncesinde yakın zamanda gebelik düşünülmediği konusunda karara varılması önemlidir. Ayrıca kişinin vermek istediği fazla kiloları var ise, ameliyat diyet dönemi sonrasına ertelenmelidir. Böylece karında elde edilen gerginlik ve sıkılaşma daha uzun ömürlü olacaktır.

Karın Germe Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Karın germe ameliyatı sonrası için en merak edilen konulardan biri o kişinin hamile kalmasının sakıncalı olup olmadığıdır. Aslında karın germe sonrası kişinin hamile kalmasına engel teşkil edecek bir durum yoktur.

Ancak hamilelik sırasında karın derisinde tekrar esneme olacağı için, yakın zamanda hamile kalmayı planlayan kadınların hamilelik sonrası bu operasyonu planlaması daha doğru olur.

Ameliyattan sonra hekimin önerilerine dikkat etmek çok önemlidir. Aksi takdirde iyileşme sürecinde gecikme yaşanabilir. Özellikle sigara kullanmak yara iyileşmesini geciktirici bir faktördür. Bu nedenle ameliyat olan kişilerin sigara kullanmaması önerilir. Bunun yanında ilk günlerde hafif de olsa ağrı hisssedilebilir. Ağrı kesici ilaçlar hekimin bilgisi dahilinde içilebilir.

Karın Germe Ameliyat İzle

Ameliyat kelimesi insanlar için her zaman korkutucu olmuştur. Ancak gelişen tıp teknolojileri ve tedavi teknikleri sayesinde ameliyatlar eskisine nazaran kolaylaşmıştır.

Karın germe konforlu bir ameliyat olduğu bilinmeli ve endişe duyulmamalıdır. Tecrübeli bir hekim, işini titizlikle yaptığında aldığınız sonuçlar mükemmel olur. Başka hiçbir yöntemle sağlayamayacağınız karın sıkılaşmasını bu operasyon sayesinde elde edersiniz.

Karın derisinde meydana gelen sarkma ve çatlaklar bu operasyon sırasında alınır. Geride kalan dokunun ise uygun şekilde dikilmesi ve en az kesi ile operasyonun tamamlanması önemlidir. Süresi ise kişiden kişiye göre değişir.

Karın Germe Operasyonu

Bu operasyon, estetik müdahaleler arasında yer alır. Karnındaki sarkmadan şikayetçi olanlar yaptırabilirler. Gergin ve sıkı bir karın derisine sahip olmak için uygulanan en etkili yöntemdir.

Karında gerginlik oluşturmak için egzersiz yapmak ya da diyet yapmak fayda etmeyecektir. Çünkü sarkma deri üzerinde meydana gelir. Yani egzersiz yaparak kasları güçlendirmek ya da diyet yaparak yağ dokusunu azaltmak, derideki sarkmayı tedavi etmez.

Eğer sarkmış karın derinizde kalıcı bir toparlanma istiyorsanız, bunun en kesin çözüm yolunun karın germe ameliyatı olduğunu bilmelisiniz. Bu operasyon sonrasında karın bölgenizin görüntüsü sizi oldukça şaşırtır. Dümdüz ve sıkı bir karın görünümüne bu cerrahi müdahale ile kavuşmak mümkündür.

Karın Germe Ameliyatı Fiyatı 2021

Operasyon fiyatı kişiden kişiye göre farklılık gösterebilir. Çünkü herkesin sarkma miktarı ve toparlanması gereken alanı farklı olabilir. Bireysel olarak yapılan değerlendirmenin ardından fiyat bilgisinin paylaşılması daha doğru olacaktır. Operasyon sonrasında elde edilen sonuç ise gerçekten etkileyicidir.

Yeniden düz ve sıkı bir karın görünümünüz olur. Aynadaki görüntünüzü memnuniyetle izlersiniz. Uygun ödeme planı ve detaylı bilgi paylaşımının ardından karın germe ameliyatı için gün ayarlanması aşamasına geçilebilir.

Bizimle İletişime Geçin