Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Alın Dolgusu

Alın Dolgusu Nedir?

Alın Dolgusu, alın bölgesinin daha düz ve kırışıksız olması için yapılmaktadır. Kırışıklıklar ve çizgilerin Ortadan kalkması için, alın dolguları çok fazla tercih edilir.

Özellikle yaşın ilerlemesi ile alındaki çizgiler daha belirgin hale gelir. Bu çizgilerin giderilmesi için ise dolgu enjeksiyonu yöntemlerine başvurulur. Alın dolgusu uygulamasından sonra yüzde bazı kızarıklıklar meydana gelmesi çok normaldir.

Dolgu yapıldıktan sonraki gün bu kızarıklıklar hızlı bir şekilde geçer. Alında çizgi ve kırışıklık meydana gelmesinin en temel nedeni yaş almaktır. Aynı zamanda kalın bir cilt dokusu nedeniyle de alın çizgileri çok belirgin hale gelebilir. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak bu dolgu uygulamasını gerçekleştiriyorum. 

 Alın Dolgusu Nasıl Yapılır?

 Dolgu işlemi için tercih edilebilecek iki farklı yöntem bulunuyor. İki yöntem ile de dolgu yapmak isteyen kişilere yardımcı oluyorum. Ekibim ile alın dolgusunu sorunsuz bir şekilde yaparız.

İlk yöntem hyaluronik asit kullanılmasıdır. Bu işlem muayenehanede enjeksiyon kullanılarak kolay bir şekilde yapılır.  Uygulamada hazır dolgu maddesi kullanılır. Diğer yöntem ise yağ enjeksiyonu ile yapmaktır.

Hastane ortamında yapılan bu işlemde liposuction ile hastadan yağ alınır. Alınan yağda bulunan kök hücreler Sağlık Bakanlığı onaylı laboratuvarlara gönderilerek çoğaltılır. Son olarak ise hastadan alınan yağ ile karıştırılır. Bu işlemler yapıldıktan sonra alına dolgu uygulamasını yaparım.

 Alın Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Alın dolguları isteyen herkese uygulanmaya müsaittir. Ancak belirtmek gerekir ki uygulama için herhangi bir sağlık engeli bulunmaması gerekir. Sağlık kontrolleri sonrası herhangi bir engel olmadığı takdirde dolgu yapılabilir.

En fazla uygulama yapılan kişiler genellikle yaş ilerlemesinden kaynaklı olarak alnında kırışıklıklar olan kişilerdir. Aynı zamanda alın çizgileri çok belirgin olan herkes de bu dolgu işlemini yaptırabilir.

İlginizi Çekebilir  Jawline Dolgusu

Kalın bir cilt yapısına sahip olan kişilerde alın çizgileri derin bir şekilde belli olduğundan bu kişilere de uygulama yapılabilir. Alanında uzman ekibim ile alın dolgusu uygulamaları yapıyoruz.

Muayeneye aldığım hastalarıma yapılabilecek işlemi ve alnın sahip olacağı yeni görüntüyü anlatırım. Daha sonra ise dolgu uygulamasını kolay bir şekilde gerçekleştiririm.

 Alın Dolgusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Alnına dolgu uygulaması yaptıracak olan kişilerin bu işlemden önce bilmesi gereken bazı şeyler vardır. Öncelikle dolgu uygulamalarında kişinin sağlık durumu büyük önem taşır. Dolgu uygulaması öncesinde uzman doktor tarafından gerekli sağlık kontrollerinin yapılması gerekir.

Dolguyu kırışıklıklar meydana geldiği dönemlerde yapmak gerekir. Bu dönemleri belirlemek için ise yine doktorlara danışılır. Kırışıklıklar yaşlanma ve benzeri etkenlerden dolayı alın bölgesi, oluk ve göz kenarında meydana gelebilir.

Alın için bu durumlarda dolgu uygulaması oldukça fazla tercih ediliyor.  Operasyon öncesinde Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak sizleri muayene ediyor ve dolgu uygulaması için uygun olup olmadığınızı kontrol ediyorum. 

Alın Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Alnına kırışıklıklardan dolayı dolgu yaptırmak isteyen kişiler dolgu sonrası hakkında bazı konuları bilmelidir. Öncelikle hyaluronik asit kullanılarak yapılan dolgularda herhangi bir iyileşme sürecine gerek olmaz. Ancak yağ dolgusu kullanılır ise alın bölgesinde ödem ve morluk meydana gelmesi olasıdır. Bu ödem ve morluklar bir ya da 2 hafta içerisinde tamamen yok olur. 

Eğer hyaluronik asit ile yapılan uygulamalarda hafif morluklar meydana gelirse bu kolayca giderilebilir.  Buz uygulanarak ya da krem sürülerek morlukların kolayca giderilmesi mümkündür.

Doktorunuz olarak sizlere operasyon sonrası hakkında bilinmesi gerekenleri detaylı bir şekilde anlatırım. Dolgu sonrası bilinmesi gerekenler genel olarak bunlardır.

Alın Dolgusunda Hangi İşlemler Yapılır?

Dermal dolgu adı verilen madde, uygulama esnasında alın bölgesine enjekte edilir.  Bu enjekte işlemi bir iğne ya da tüp aracılığı ile yapılır. Dolgu, el bazlı bir solüsyondur. İşlem sırasında dolgu maddesi alın bölgesinde kırışıklıkların giderilmesi için enjeksiyonla aktarılır.

İlginizi Çekebilir  Antioksidan Dolgusu

Uygulama, alanında uzman bir cerrah tarafından yapılır. Liposuction ile yağ alınması gerekiyor ise, hastadan bu alım yapılır. Daha sonra ise yağdaki kök hücreler laboratuvarda çoğaltılır.  Çoğaltılan kök hücreler hastanın kendi yağı ile karıştırılarak enjekte yöntemi ile hastaya aktarılır.

Alın dolgusu operasyonlarında yapılan işlemler bu şekildedir. Bütün muayene ve enjekte süreci bizzat tarafımızca gerçekleştirilir.  Uzman ekibim ile birlikte başarılı bir dolgu uygulaması yaparız.

Alın Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Estetik yaptırmak isteyen insanlar dolgular hakkında birçok soru soruyor.  Bu sorular arasında genellikle dolgunun etkisini ne kadar sürdüğü çok merak ediliyor. Alın dolgusu uygulanması için iki farklı yöntem mevcuttur. Uygulanacak yönteme bağlı olarak ise etkili olma süresi değişiklik gösterir.

Hyaluronik asit ile yapılan yöntem tercih edilirse kalıcılık süresi genel olarak 6 ay ila 1 yıl arasında değişir. Ancak kişiden alınan yağların, kök hücrelerinin ayrılması ve daha sonra çoğaltılarak yağlar ile karıştırılması ve hastaya uygulanması yöntemi tercih edilirse bu süre birkaç yıl olarak gösterilebilir. Yaptığın operasyonlarda hasta ya en uygun yöntemi uygulamaya özen gösteririm.

Alın Dolgusu Kalıcı Mı?

Estetik cerrahi alanında yapılan dolgu uygulamalarının birçoğu kalıcı olmaz. Uyguladığım alın dolgusu da kalıcı olmayan estetik uygulamalar arasında yer alır. Öncelikle belirtmek gerekir ki bu uygulama düzenli aralıklarla tekrarlanarak en verimli şekilde kullanılabilir.

Ortalama olarak kalıcı olma süresi 6 ay ila 1 yıl gibi bir süre oluyor. Yağ kullanılarak yapılan dolgu uygulamalarında ise bu süre birkaç yıla kadar uzuyor.

Yani alın dolguları, kalıcı bir uygulama değildir ve etki süresi bittiği zaman tekrarlanması gerekir. Doktorunuz olarak sizlere uygun dolgu yöntemini seçmenizde yardımcı oluyor ve kalıcılık sürelerini gösteriyorum. 

Alın Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Alın bölgesi, kırışıklık meydana gelmesi için oldukça uygun bir bölgedir. Bu bölgede erken ya da geç fark etmeksizin her yaşta kırışıklık meydana gelebilir.  Bunlardan kurtulmak için alın dolgusu en ideal çözüm olarak ön plana çıkıyor.

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu

18 yaşını dolduran herkes bu uygulamayı yaptırma hakkına sahiptir. Şimdiye kadar alın dolgusu yaptırmış olan kişilerin yorumlarına bakıldığında, yüksek bir memnuniyet bağlandığı görülüyor. 

Özellikle kırışıklıkların giderilmesi konusunda çok etkili olan dolgular daha genç ve pürüzsüz bir alına Sahip olmayı sağlıyor.  Dolgu yaptıranların yorumları arasında görüntünün çok doğal olduğu da yer alıyor.

Sağlık Bakanlığı’nın onayladığı bir madde olması neticesinde de hastalar gönül rahatlığı ile kullandığını belirtiyor. Bu uygulamayı ekibimle birlikte tamamen tedavi olmak isteyenlerin memnun edileceği şekilde gerçekleştiriyoruz. 

Alın Dolgusu Fiyatları 2024

Fiyatlar, bütün estetik uygulamalar konusunda insanların merak ettiği şeylerin başında geliyor. Dolgu uygulamaları erkek ya da kadın fark etmeksizin herkes için uygulanabilir. Uygulama öncesinde alın bölgesini bizzat inceliyor ve analiz ediyorum.

Daha sonra ise gerekli çizgileri çiziyor, fotoğraflama işlemlerini tamamlıyorum. Bu doğrultuda ise alın için en uygun yöntemi belirliyorum. Dolgu uygulaması ile birlikte altında bulunan çizgiler belirli bir süre boyunca ortadan kaldırılır.

Bu sayede de hem daha genç bir görünüme sahip olunur hem de kırışıklık gibi sorunlardan kolayca kurtulmak mümkün olur. İnceleme ve teknik belirleme işleminden sonra Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak alın dolgusu fiyatları hakkında detaylı bilgileri sunuyorum. Alın dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin