Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Burun Estetiği

Burun Estetiği (Rinoplasti) Nedir?

Burun yapısında gözlenen şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan operasyonlara burun estetiği denir. Tıp teknolojisinin gelişmesi sayesinde kapalı teknikle de yapılabilir.

Estetik amaçlar için kullanılan çeşitli yöntemlerden birisi olan burun estetiği yöntemleri sayesinde insanların görünüm olarak beklentileri karşılanmış olur. Aynı zamanda bu yöntemler nefes alıp verme aşamasında duyulan rahatsızlıkları gidermek için de kullanılabilir.

Bu nedenlerden dolayı insanların tercih ettikleri birçok farklı estetik yöntemi arasından Rinoplasti  dikkat çeker. Burun insan güzelliği açısından önemli bir organ olduğundan dolayı görünümünde ortaya çıkan sorunlar da ortadan kaldırılmalıdır.

Birçok farklı burun estetiği yöntemleri bulunur. Burun eğriliğinin ortadan kaldırılması ya da burun yapısında ortaya çıkan kırıklıkların kaldırılması için de estetik işlemlere ihtiyaç duyulur. Aynı zamanda bu yöntemler ile birlikte burun ucu estetik çözümleri de sağlanmış olur.

Günümüzde burun ucu estetik çözümlerinin temini ile birlikte kişilerin yüz görünümlerinde önemli ilerlemeler sağlanabilir. Nefes alıp verme organımız olan burunda ortaya çıkan anormallikler yaşam kalitesi açısından önemli sorunlardan birisi olarak karşımıza çıkar.

Burun Estetiği Nasıl Yapılır?

Rinoplasti aşamasında birçok farklı teknik kullanılır. Bu teknikler arasında açık ya da kapalı yöntemler başta gelir. Estetik amaçlı, cerrahi müdahale gerektirmeyen, ameliyatsız burun düzeltme işlemi için dolgu da yapılabilir.

Açık işlemlerde burun üst derisi kaldırılarak kemik ve kıkırdak yapıya müdahale edilir. Diğer estetik yöntemlerden birisi olan kapalı yöntemde ise genel anestezi altında kişinin burun iç yapısı üzerinden işlem yapılması esas alınır. Aynı zamanda bu yöntemin gerçekleştirilmesi esnasında insanların estetik yönden talepleri de karşılanmış olur.

Son zamanlarda estetik merkezlerinde başarılı bir şekilde yerine getirilen söz konusu işlemlerin sunulması aşamasında hizmet almak için yeni yöntemleri tercih edebilirsiniz. Yöntemler aynı zamanda kişilerin daha çabuk iyileşmesine imkan tanıyan bir yapı sunduğu için ön plana çıkar. Günümüzde burun estetik çözümleri sayesinde insanların güzel görünüm ve estetik ihtiyaçları kolay bir şekilde karşılanmış olur.

Burun Estetiği Kimlere Uygulanır?

Burun yapısından memnun olmayan kişilere burun estetiği yöntemleri uygulanır. Uygulanan yöntemlerin tercih edilmesi ile birlikte insanların yaşamlarında önemli bir organ olan nefes alıp vermeye yarayan burun yapısının istenilen özellikleri taşıması mümkün hale gelmiş olur. Son zamanlarda kullanılan yöntemler sayesinde siz de hızlı bir şekilde beklentileri karşılayan çözümlerden yararlanabilirsiniz.

 

Estetik amacı ile burun kemeri ya da burun dikleştirme gibi işlemlere de ihtiyaç duyulur. Kullanılan bu yöntemler sayesinde insanların burun yapılarında ortaya çıkan eğrilik ya da kırık görünüm sorunları da giderilmiş olur.

Yüzün tam ortasında bulunduğundan dolayı tercih edilen estetik işlemler genellikle burun temalı olarak öne çıkar. Yine bu yöntemlere benzeyen başka estetik işlemler ile birlikte kullanılarak yüz hatlarında büyük değişimler yaşanması sağlanmış olur.

Burun Estetiği Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Bu nitelikli işlemler öncesinde kişinin psikolojisinin iyi olması beklenir. Aynı zamanda hastalarda estetik beklentileri karşılayan bu yöntemin öncesinde kişinin nasıl bir burun yapısı ile karşılaşacağı hakkında fikir sahibi olması da önemli olan bir husustur. Bu nedenle kişinin gerçekçi beklentilere sahip olması önem taşır. Aynı zamanda insanların kendilerini estetik işlemler öncesinde hazır ve rahat hissetmeleri operasyonun başarılı geçmesi açısından önemlidir. Burun yapısı oturmuş kişiler gereken tetkikleri yaptırarak bu işlemlerden yararlanabilirler.

Estetik işlemlerin öncesinde hafif bir duş almak ve yüzü antibakteriyel bir sabun ile yıkamak fayda sağlar. Bunların yanında insanların iyileşme sürelerini etkilediği için sigara ya da alkol kullanımı çoğu zaman tavsiye edilmez.

Söz konusu hizmetlerin temini aşamasında daha geç iyileşmeye neden olduğundan dolayı sigara ya da alkol kullanımı kesilmelidir. Aynı zamanda insanların yaşamlarında uzun süreli etkilerinin korunması için beslenme ve diğer alışkanlıklara dikkat etmek gerekir. Görünüm olarak en iyi görüntüyü elde etmek uzman plastik cerrahlardan destek almak gerekir.

Burun Estetiği Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastaların iyileşme süreçlerinde mümkün olan mertebede yüz hareketlerine dikkat etmesi gerekir.  Yüksek yastıkta yatmak yine tavsiye edilen hususlar arasında yer alır. Bunların yanında estetik işlemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında hafif ya da orta düzeyde ağrı ortaya çıkabilir.

Genellikle burun içi sprey kullanılarak hastalarda ağrıların ortadan kaldırılması ve hastalık sürecinin başarılı bir şekilde geçirilmesi amaçlanır. Bunların yanında ağrı kesici de yine doktor tavsiyesi altında kullanılabilir.

Söz konusu burun yapısı estetik hizmetleri sonrasında burun yapısının şekil alması için silikon tampon uygulanır. Aynı zamanda bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastalarda nefes alıp verme daha kolay hale geldiğinden dolayı da yine estetik çözümlere hastalık çözümleri de eklenmiş olur.

Günümüzde sağlık merkezlerinde ve estetik merkezlerinde başarılı bir şekilde uygulanan bu yöntemler ile birlikte insanların görünüm olarak beklentileri karşılanmış olur.

Burun Estetik Ameliyatı Çeşitleri Nelerdir?

Rinoplasti olarak isimlendirilen burun estetiği işlemleri endoskopik açık kapalı ya da tamponsuz uygulamalar olarak ön plana çıkar. Hastaların farklı beklentileri ve burun yapıları nedeni ile her hastaya farklı bir yöntemin uygulanması mümkün olur. 

Son zamanlarda insanların burun yapısı ile ilgili estetik beklentileri çeşitlilik arz eder. Burun ucu operasyonları ya da burun estetik yöntemleri ile birlikte hastaların burunlarında büyük değişimler yaşanabilir.

Açık kapalı yöntemler ile yapılan burun estetik işlemleri aynı zamanda insanların yaşamlarında önemli artıların elde edilmesine ve yüz yapısının daha güzel görünmesine imkan tanır. Bunun yanında burunda oluşan hasarların ya da kırıkların giderilmesi sayesinde beklentileri karşılayan nitelikli çözümler temin edilmiş olur.

Burun Estetiği Fiyatları 2023

Fiyat olarak bakıldığında burun estetik fiyatları uygulamayı üstlenecek cerrahlar tarafından belirlenir. Hastanın durumunun yanı sıra aynı zamanda hastaneler ve sağlık merkezlerinin fiyat politikaları bu aşamada kayda değer bir etki bırakır. Aynı zamanda estetik işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastalık nedeni ile oluşan tıkanmalar da ortadan kaldırılır.

Sonuç olarak her sağlık merkezinde aynı yöntem uygulanmadığı için uygulanan yönteme bağlı olarak fiyatlar farklılık gösterir. Estetik yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların burunlarında istenilen nitelikler karşılanır. Fiyatlandırma aşamasında son yıllarda uygun maliyetlerin ortaya çıkması ile birlikte birçok insan burun ameliyatı yöntemlerini kullanır. Ülkemizde birçok farklı estetik ve sağlık merkezinde bu yöntem artılar sağlayarak ön plana çıkar.

Burun Estetiğinde Burun içi tampon konulur mu?

Burun için yapılan operasyonlar sonrasında tampon uygulaması sıklıkla görülür. Eskiden tamponların ağrı vermesi nedeni ile insanlar burun tampon uygulamalarından kaçınırlar idi. Bu nedenle de günümüzde yeni teknolojiler hayata geçirilmiştir.

Bu teknolojilerden birisi olan silikon tampon uygulamaları ile hastaların daha az ağrı hissederek burun ameliyatı sonrasında tampon yaptırması mümkün olur. Sonuç olarak insanların yaşamlarında önemli bir yeri olan estetik işlemleri için burun yapısında tampon uygulaması vardır.

Bunların dışında tampon uygulama aynı zamanda burun yapısının korunması açısından tercih edilir. Günümüzde bu işlemlerin sonrasında iyileşme sürecinde orta şiddette burun ağrısı olabilir. Bu ağrılar geçici olup hastaların ağrı kesici ya da burun spreyi kullanması doktor gözetiminde mümkündür.

Aynı zamanda bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte insanların burun ucu düzeltme ya da burun kemeri işlemleri gerçekleştirilmiş olur. Son zamanlarda yapılan yeni yöntemler ile birlikte burun estetiği sorunları giderilmiş olur.

Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

Estetik işlemler için kullanılan burun tedavi yöntemlerinden hemen sonra eve çıkmak mümkün olur. Genellikle ilk bir iki hafta ağrılar devam etmektedir. Bu aşamada doktor tavsiyesi ile ağrı kesici kullanılabilir. İyileşme sürecinde hastaların yüksek yastık kullanması tavsiye edilir.

Yatış pozisyonu iyileşme sürecinde önem taşır. Ayrıca hastaların bu süreç içerisinde burun yapısında bozulmalar olmaması için jest ve mimiklerden uzak durması abartılı hareketlerden kaçınması gerekir.

Söz konusu burun estetiği yöntemlerinin gerçekleştirilmesi aynı zamanda insanların yaşamlarında hastalık nedeni ile ortaya çıkan nefes alma sorunlarını gidermeye yarar. Söz konusu yöntemler sayesinde hastalar estetik işlemler ile tedavi olurlar.

Uzun süreli dayanım süresi sayesinde burun estetik operasyonlarının yıllar boyunca süren etkilerinin görülmesi mümkündür. Son yıllarda bu nedenlerden dolayı uzun süreli etkileri dolayısı ile birçok insan burun estetik yöntemlerinden yararlanır.

Estetik Sonrası Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Hastaların durumuna göre burun estetik tedavisi sonrasında birçok husus ön plana çıkar. Genellikle orta ya da hafif şiddette ağrılar meydana gelebilir. Aynı zamanda burun yapısında morarmalar da ortaya çıkabilir. Günümüzde bu estetik beklentileri karşılamak adına ortaya çıkan yan etkilerinin zamanla giderilmesi ile birlikte beklentileri karşılayan çözümler temin edilmiş olur.

Aynı zamanda ülkemizde son yıllarda tedavi yöntemlerinin gelişmesi ile birlikte bu yan etkilerin daha az görüldüğü söylenebilir. Ortaya çıkan yan etkilerin hızlı bir şekilde giderilmesi için ilaç kullanımı ya da burun içi sprey kullanımı mümkün olabilir. Son zamanlarda birçok sağlık merkezinde başarılı tedaviler ile en az yan etkinin ortaya konulması mümkün olur. Yan etkileri geçici olup ilerleyen aşamalarda morarmaların ve ağrıların tamamen ortadan kalkması mümkündür.

Burun Estetiği Hangi Durumlarda Yapılmalıdır?

Hastanın gerçekten burnunda bir sorun olması en başta gelen nedenler arasında yer alır. Aynı zamanda hastalarda burun şeklinde rahatsız edici bir görünüm olması kişinin psikolojisini etkilediği için insanların bu aşamada tedavilerinin gerekli olduğu söylenebilir.

Son zamanlarda birçok estetik merkezinde verilen hizmetler ile birlikte burun yapısında kalıcı düzeltmeler sağlanmış olur. Aynı zamanda estetik merkezleri hastaların yeni bir görünüm kazanmasına imkan tanıyarak kişinin kendini daha iyi hissetmesine hizmet eder.

Sıklıkla tercih edilen burun estetiği yöntemleri ile birlikte hastaların yaşlanmanın etkileri ile ortaya çıkan sorunlar da giderilmiş olur. Burun germe işlemleri bu aşamada ön plana çıkar. Daha gergin bir burun yapısı daha yakışıklı bir görünüm demektir. Kişinin kendini değerli hissetmesi açısından görünümünde meydana gelen değişimler önemli artılar sağlar.

Burun Estetiği Yaş Sınırı Var mıdır?

Hastalarda burun estetik yöntemlerinin gerçekleştirilmesi için yaş sınırı bulunur. Genellikle 18 yaş ve üzeri hastalarda burun yapısı tam olarak oturmuş olduğundan bu estetik işlemleri yapılır. Aynı zamanda estetik işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte kalıcı çözümler sağlanmış olur.

Siz de bu yöntemler ile nefes alma ve görünüm sorunlarını rahat bir şekilde giderebilirsiniz. Aynı zamanda hastaların beklentilerini karşılayan yeni yöntemler ile birlikte hastaların etkin bir şekilde tedavisi sağlanmış olur.

Son zamanlarda estetik hizmetlerin daha kolay ve hızlı sonuç veriyor olması hastaların burun yapısında sonuç almayı mümkün kılmıştır. Aynı zamanda hastaların genel görünümünde değişiklik yaptırmak adına da yine söz konusu yöntemlerden yararlanmak adına nitelikli hizmetler sunan çok sayıda sağlık merkezi bulunur.

Bu sağlık merkezlerinin hizmetleri ile birlikte siz de istenilen çözümlerden kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin