Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Burun Estetiği

Burun Estetiği Nedir?

Burun yapısında gözlenen şekil bozukluklarının giderilmesi için yapılan operasyonlara burun estetiği denir. Tıp teknolojisinin gelişmesi sayesinde kapalı teknikle de yapılabilir.

Ancak hastanın değerlendirilmesi ve kapalı teknikle opere edilmesi için uygun olup olmadığının incelenmesi önemlidir.

Yüze şeklini veren en önemli organ olan burun için çeşitli şekil bozukluklarından dolayı burun estetiği yapılabilir. Burun yapısının doğuştan eğri olması, olması gerekenden daha büyük olması, burun ucu düşüklüğü gibi nedenlerle yapılabileceği gibi, travma sonrası yaşanan şekil bozuklukları için de yapılabilir.

Estetik fiyatları uygulanan tekniğe, burundaki şekil bozuluğunun şiddetine göre farklılık gösterir. Yüz görünümü kişilerin özgüveni açısından oldukça önemlidir. Bu operasyonlar sayesinde yeniden sosyal hayatta aktif olabilir ve aynadaki görüntünüzü beğenebilirsiniz.

Burun yapısında görülen bozukluklar ise ancak estetik operasyon ile düzeltilebilir. Uygun zamanın geldiğini düşünüyorsanız siz de estetik fiyatları araştırmanızın ardından operasyon için başvuru da bulunabilirsiniz.

Burun Estetiği Ameliyatı Öncesi

Ameliyat öncesinde ön muayene yapılması gerekir. Kişi estetik operasyonu açısından uygun olup olmadığı değerlendirilmelidir. Ameliyat mutlaka uzman bir hekimce yapılmalıdır.

Steril şartlarda ve anestezi altında yapılır. Ameliyat öncesinde anestezi açısından da hastanın değerlendirilmesi gerekir. Eğer devamlı kullandığınız ilaçlarınız, alerjiniz ya da kronik hastalıklarınız varsa bu durumlar işlem öncesinde hekiminizle mutlaka paylaşmalısınız.

Burun Estetiği Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Ameliyathane şartlarında, uzman hekim tarafından gerçekleştirilmesi gereken bir operasyondur. Kişinin burun yapısına müdahale edilir.

Kemik, kıkırdak yapı ve deri üzerinde çalışmalar yapılarak kişinin burun yapısı istenen büyüklük ve şekle getirilir. Uygulanan ameliyat teknikleri ile estetiği fiyatları üzerinde belirleyici faktördür.

Burun Estetiğinde Burun İçi Tampon Konulur mu?

Burun estetiği ameliyatı sonrasındaki iyileşme sürecinde tamponlardan yararlanılır. Ancak eski yıllarda kullanılan tamponlar günümüzde tercih edilmez. Eskiden kullanılan bu tamponlar, hastaların nefes almasını güçleştirirdi ve çıkartılması sırasında hastalara acı verirdi.

Günümüzde ise bu tamponlar yerine silikon ve plastik içerikli plakalar kullanılır. Dolayısıyla hastalar rahatlıkla nefes alabilir. Ayrıca çıkarılması sırasında da ağrı yaşanmaz.

Böylece iyileşme süreci sıkıntısız atlatılır. Tamponlar ortalama 3-6 gün sonra çıkartılır. Amaç, hem burun şeklinin korunması hem de kanama gibi komplikasyonların önlenmesidir.

Burun Estetik Hastası Ne Zaman Taburcu Olur?

İnsanlar bu operasyon ile ilgili çeşitli konuları merak edebilirler. Bunlardan bir tanesi estetik fiyatları iken bir diğeri de hastaların operasyon sonrası kaçıcı günde taburcu olabileceğidir.

Kişiler doğal olarak normal hayatlarına dönebilecekleri süreyi öğrenmek ve kendilerini bu süreye göre ayarlamak isterler.

Operasyon sonrası hastanın genel durumu ve komplikasyon yaşanıp yaşanmaması taburculuk süresini etkiler. Her şey istenen şekilde ilerlerse aynı gün ya da bir gece sonra hastanın taburcu edilmesi mümkündür. Ancak kontrolleri aksatmamak ve evdeki süreçte önerilere dikkat etmek çok önemlidir.

Burun Estetik Hastasında Çok Ağrı Olur mu? Morluk ya da Şişlik Olur mu?

Burun ameliyatlarında uygulanan tekniğe ve şekil bozukluğunun seviyesine göre yaşanan ağrı farklılık gösterir. Yani ufak düzeltmelerin yapıldığı bir estetik operasyonu sonrası ağrı daha hafif düzeyde olurken, ağır eğriliklerin düzeltildiği operasyonlar sonrasında daha fazla ağrı yaşanması beklenir.

Hastalar yaşadıkları ağrı için ağrı kesici tabletlerden fayda görürler. Birkaç gün içinde ise ağrı azalarak kaybolacaktır.

Şişlik ve morluk oluşmaması için ise burun estetiği operasyonu sonrası soğuk uygulama önerilebilir. Genel olarak bir veya iki gün sonunda hafif düzeydeki morluk ve şişlik geçer.

Hatta bazı kişilerde ağrı, morluk ya da şişlik hiç yaşanmayabilir. Uygulanan tetkik ve bazı bireysel faktörler bu farklılıktan sorumludur.

 

 

Burun Estetiği Ameliyatı Kimlere Uygulanır?

Burun eğriliği, deviasyon, şekil bozukluğu, burun ucu düşüklüğü, sivriliği gibi problemleri bulunan kişiler hekim kontrolünün ardından burun estetiği operasyonu olabilirler.

Ancak 18 yaşın altındaki kişilerde burun yapısının tam olarak oturması açısından bekleme uygun olacaktır. Travmaya bağlı bir durum ya da nefes almasını zorlaştıracak bozukluklar söz konusu olduğunda ise hastanın yaşına bakılmaksızın operasyon gerçekleştirilebilir.

Burun Estetik Ameliyatı Teknikleri

Ameliyat açık ve kapalı olmak üzere iki farklı teknikle yapılabilir. Kişinin durumu değerlendirilmeli ve hangi operasyonun uygun olduğuna karar verilmelidir. Ayrıca estetik fiyatları da uygulanan tekniğe göre değişiklik gösterebilir.

Kapalı teknik, iyileşme sürecinin hızlı olması açısından avantajlıdır. Burun estetiği fiyatları ise bu noktada farklılık gösterir. Ayrıca dışarıdan görülebilecek bir iz kalmayacaktır.

Ancak çalışılan alanın dar olması nedeniyle tecrübeli bir hekim tarafından yapılması gerekir. Bunun yanında bazı burun şekil bozuklukları, kapalı tekniğin uygulanması açısından uygun olmayabilir. 

Burun Estetiği Ameliyatı Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Ameliyat sonrasında gereken tedbirlere uyulması, iyileşmenin daha hızlı ve sorunsuz olmasını sağlar. Burun estetiği fiyatları yanında iyileşme süreci de ameliyat tekniğine göre farklılık gösterir.

Açık teknikle yapılan operasyon sonrası burun alt tarafında, belli olmayacak şekilde de olsa bir iz kalması kaçınılmazdır.

Yeri itibariyle dışarıdan bakan birinin fark etmesi çok zordur. Kapalı teknik sonrası ise iyileşme daha hızlıdır ve dışarıda hiçbir iz yoktur.

Burun Estetiği Fiyatları 2021

Çeşitli şekil bozuklukları için estetik operasyonlardan faydalanmak gerekebilir. Eğer burun şeklinizin bir estetik operasyon ihtiyacı varsa, siz de burun estetiği fiyatları bilgisini aldıktan sonra operasyon kararı verebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin