Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Jawline Dolgusu

Jawline Dolgusu Nedir?

Jawline dolgusu, çene kemiğini çenenin üstünden kulağın önüne kadar uzatan iki bölüm boyunca uygulanan uygulamalardır. Çenenin köşelerinden çenenin tepesine kadar yüzün her iki tarafını daha belirgin hale getirme işlemidir.

Çene hattını ve çene ucunu oluşturmak için yapılan dolgu yüzü daha çekici, zarif ve estetik hale getirir. Çene açısının açılması ve genişlemesi şeklinde çene çizgisinin vurgulanması olgusu, çenenin estetik hali olarak ortaya çıkar. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak jawline dolgusu uygulaması yapıyorum. Bu uygulama ile daha keskin ve ilgi çekici bir çene yapısına sahip olmanızı sağlarım.

Jawline Dolgusu Kimler İçin Uygundur?

Çene dolgusu daha dengeli yüz hatları ya da simetrik ve çekici yüz hatları isteyen kişiler için uygundur. Bu isteklere ek olarak başka çene şekil bozukluğu olan herkes çeneye Jawline uygulaması yaptırabilir.

En yaygın sorunlar; hacim eksikliği, çene geriye doğru olması, küçük çene yapısı, asimetrik çene yapısı veya çene altına düşen deri bulunmasıdır. Bu tarz ve benzer şikâyetleri olan kişiler, çene estetiği ile şikâyetlerinden kolaylıkla kurtulabilir.

Çene problemi nedeniyle sosyal sorunları olan 18 yaş altı kişiler, ebeveynlerinin yazılı onayı ile Jawline uygulaması yaptırabilir. Bu ve benzeri kişiler için çene dolgusu yaparak hizmet veriyorum.

Jawline Dolgusu Nasıl Uygulanır?

Jawline dolgu işlemlerinde enjeksiyon teknikleri kullanılır. Çene çukurlarını dengelemek ve yüzün alt kısmını şekillendirmek için dermal dolgu maddeleri kullanılır. Dolgu enjeksiyonu için kullanılabilecek çeşitli dolgu maddeleri vardır.

Bunlardan en çok kullanılanları hyaluronik asit, yağ hücreleri (vücuttan toplanan, otolog yağ olarak da bilinir), sığır kollajeni (tedavi başlamadan yaklaşık hafta önce alerji testleri yapılmalıdır), Hidrodilapatit kalsiyum, biyolojik olarak parçalanabilen polimer, vb. maddelerdir.

En önemli dolgu maddeleri Sağlık Bakanlığı onaylı dolgu maddeleri oluyor. Jawline dolgusu sırasında anestezi gerekmez. Ancak kişi anestezi isterse lokal anestezi uygulama yapılabilir.

İlginizi Çekebilir  Şakak Dolgusu

Bu yöntem cildi uyuşturmayı sağlar. Tercih edilen çene dolgusu ince bir iğne ile derinin hemen altına enjekte edilir. Çeneye dolgu uygularken yaklaşık süreç 15 dakika sürer. Jawline dolgu uygulamalarını bu şekilde yapıyor ve hem güvenli hem de hızlıca tamamlıyorum.

Jawline Dolgusu Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Jawline yaptırmak isteyenler öncelikle bilmelidir ki bu geçici bir işlemdir. Belirli bir süre sonra uygulamanın etkisi geçer. Bu nedenle yeniden dolgu yapmak gerekebilir.

Aynı zamanda etki süresi kişiye bağlı olarak değişir. Çene yapısı doğrultusunda dolgu kalıcılık süresi de değişir. Uygulama öncesinde alkol almamak önemlidir. Aynı zamanda doktor kontrolünden geçilerek herhangi bir engel olup olmadığı belirlenmelidir.

Dolgu öncesi anestezik krem ile bölge uyuşturulur ve uyuşmadan sonra başlanır. Uzman doktor olarak dolgu öncesi hakkında temel olarak bu bilgileri verebilirim.

Jawline Dolgusu Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Çene estetiği olan kişiler ilk 3 saat makyaj yapmamalı ve ilk 24 saat cilde asitli ürünler uygulamamalıdır. Dolgu günlerinde ağır egzersizler değil, hafif egzersizler yapmalısınız. Doktorunuzun önerdiği süre boyunca kaplıcalardan, saunalardan ve sıcak banyolardan kaçının.

Bittiğinde dolgu enjeksiyon alanına dokunmayın. Bu nedenle doktorunuz tarafından yönlendirilmedikçe tedavi bölgesine masaj yapmamalısınız. Ayrıca çene dolgusu işleminden sonra çene ucunda morarma ve şişlik görülebilir. Hastaya durumun geçici olduğu bilgisi verilir.

Ağrınız varsa doktorunuzun verdiği ağrı kesicileri kullanabilirsiniz. Jawline dolgusu sonrası ile ilgili bunlara dikkat edilmelidir. Alanında uzman doktor olarak hastalarımın operasyon sonrasını en iyi şekilde atlatmasını sağlarım.

Jawline Dolgusu Erkeklere Yapılır Mı?

Jawline uygulaması erkek çene dolgusu işlemini tamamlayıp gevşek çene çizgisini inceltirken kişiyi daha güçlü ve esnek göstermek için kullanılan yöntemdir.

Gençlerin geneli imajlarından endişe ediyor ve bu yöntemle ilgileniyor ve internette arıyor. Günümüzde sıklıkla anılan bu müdahale, tamamen ameliyatsız olduğu için diğer yöntemlere göre oldukça fazla tercih edilen bir estetik tedavidir.

İlginizi Çekebilir  Kaş Asma

Dolgular, çenelerin yanlış hizalanması, doğuştan kazanılan kalıtsal özellikler, çene asimetrisi, çene altı sarkması vb. genetik kusurların önemli ölçüde ortadan kaldırılmasını sağlar. Erkek ya da kadın fark etmeksizin dolgu uygulaması yapıyorum. Yani bu doğrultuda erkekler de Jawline dolgusu yaptırabilir.

Jawline Dolgusunun Ne Gibi Yararları Vardır?

Jawline için ameliyatlı ve ameliyatsız olmak üzere iki teknik vardır. Cerrahi teknikler kalıcı bir çözüm sağlarken dolgu ve liposuction cerrahi teknik gerektirmez.

Ameliyatsız çene dolgusu, özellikle ameliyattan korkanlar için büyük bir artıdır. Hastanede yatmaya gerek yoktur. Birkaç çene problemini ve şekil bozukluğunu tek seansta düzeltmenizi sağlar. Hızlı ve ekonomik bir çözüm olarak tarafımca sunulur. İyileşme süresi gerekmez.

Çene dolgusu fiyatları da çene hastalığının boyutuna ve tipine, hastanın durumuna, kullanılan dolgunun tipine ve uygulayan doktora göre değişmekle birlikte, gerekli olan ameliyattan önemli ölçüde daha ucuzdur.

Kalıcı bir çözüm arayan ancak henüz ameliyata karar vermemiş olanlar için Jawline dolgusu, yüz değişikliklerini hızlı bir şekilde fark etmeleri ve net kararlar vermeleri için iyi bir seçenek olur.

Jawline Dolgu Zararları Var Mı?

Çene dolgu uygulamalarında çapraz bağlı hyaluronik asit içeren geçici dolgu maddeleri kullanılır ve bu uygulamalara bağlı komplikasyon riski hemen hemen yoktur.Tedaviden hemen sonra enjeksiyon bölgesi hafifçe şişebilir ve kısa bir süre için kırmızıya dönebilir.

Bu Durum gerekirse makyajla kapatılabilir ve birkaç gün içinde geçer.Ancak enjekte edilen maddenin deri altı kitle olarak birikmesi küçük bir ihtimal de olsa meydana gelebilir. Çoğu durumda, bu kitlelere masaj yapılabilir ve dermal dolgu yeniden dağıtılabilir. Diğer durumlarda, vücut tarafından madde emişir ve şişlikler iner.

Jawline Dolgu Uygulaması Ne Kadar Sürer?

Çene dolgusu enjeksiyon yönteminde anestezi olmaz ancak ağrıyı önlemek için alıcıya lokal uyuşturma kremi uygulanır. İnce iğneler ve küçük kanüller ile damarlara zarar vermeyen künt bir tüpün ucu kullanılarak dolgu maddesi derinin altındaki ve üstündeki kemikli bölgeye enjekte edilir.

İlginizi Çekebilir  Burun Dolgusu

Bu işlem yaklaşık 15 dakika sürer. Tamamlandığında çene kemiğindeki tümsekler ve sarkmalar giderilerek güçlü bir çene hattı elde edilebilir.

Daha keskin bir çene hattı elde etmek için idealdir. Yüzün izdüşümü ve açısı daha estetik ve çekici olacaktır. Uzman doktor olarak Jawline dolgusu uygulaması yaparak daha estetik bir çeneye sahip olmanızı sağlıyorum.

Jawline Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Çene görünüşüyle ilgili problemleri olan kişiler dolgu uygulamalarını çok sık tercih ediyor. Bunların başında ise Jawline dolgusu geliyor. Jawline yaptıran hastalarım bu işleme hayran kalıyor. Yapılan işlem sonrasında yeni görüntü genel olarak çok beğeniliyor. Aynı zamanda birçok kişi dolgu etkisi geçtikten sonra tekrar yaptırmak istiyor.

Jawline Dolgusu Fiyatları 2024

Profesyonel Op. Dr. As Hüseyin Kandulu olarak geniş bir kitleye hizmet sunarım. Çene dolgusu uzman ekibimiz ile istediğiniz çene yapısına sahip olacağınızı garanti ediyoruz. Gerekli kontroller yapıldıktan sonra fiyat belirlenecektir.

Çenenizin kendine özgü görünümünü belirledikten sonra buna göre dolgu uygulamasına devam edilir. İşlemi detaylandırdıktan sonra karar verdiğim çene dolgusu enjeksiyonunun fiyatını size bildiririm.

Yani fiyatlar uygulanacak dolguya ve dolgu alanına bağlı olarak değişir. Jawline dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin