Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Dolgu Uygulamaları

Dolgu Uygulamaları

Dolgu maddeleri (hyaluronik asit,kollagen,kalsiyum hydroxylapatite,otojen yağ dokusu) yaşlanma ile birlikte yüzdeki hacim kaybının , derin çizgilenmelerin ve giderek belirginleşen yanak dudak çizgilerinin tedavisinde kullanılan özel laboratuarlarda üretilen maddelerdir.
Dolgu enjeksiyonları çok ince uçlu bir iğne ile cildin içine dermis tabakasına yapılmaktadır. Özellikle ince kırışıklıkların düzeltilmesi amacıyla ve dudak dolgunlaştırma amacıyla kullanılmaktadır.

Dudak üzerindeki ince çizgiler burun kenarlarından ağız kenarına uzanan çizgi (nasolabial kıvrım) ağız kenarındaki çizgiler, alındaki kaş çatma çizgileri en çok uygulanan ve en yararlı sonuçların alındığı bölgelerdir.

Dolgu enjeksiyonları kısa süren ve ofiste yapılan işlemler olup uygulaması hasta açısından çok kolaydır. İşlemden sonra önemli bir şişlik ve kızarıklılık oluşmaz ve hasta hemen günlük aktivitelerine dönebilir.

Dolgu maddelerinin uygulanmasının ardından etkileri hemen ortaya çıkar ve etken maddenin özelliğine bağlı olarak 8 ile 24 ay arasında etkinlikleri devam eder. Doğru ve etkin yapılan uygulamaların ardından çoğu zaman hiçbir komplikasyon ile karşılaşılmaz.

Dolgu uygulamalarında kök hücreden zenginleştirilen nano yağ doku enjeksiyonları ile hem kaybedilen hacim hemde ciltte yenilenme sağlanabilmektedir.

Otojen doku uygulamaları reaksiyonel oluşumları minimale indirdiği için hazır dolgu maddelerine göre avantajlıdır ancak klinik uygulaması çok sık olan Hyalüronik Asit dolgu maddeleri ile tedavilerde kaliteli ürün ve profesyonel uygulama daha küçük bölge tedavilerinde tercih edilmektedir.

İlginizi Çekebilir  Yağ Aldırma
Bizimle İletişime Geçin