Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Burun Dolgusu

Burun Dolgusu Nedir?

Burun dolgusu, estetik teknikleri içerisinde yer almaktadır ve insanlar için çok faydalıdır. Genel güzellik algısı içerisinde burun önemli bir yere sahiptir. Bu dolgu işlemi cerrahi olmayan bir estetik çeşididir.

Hyaluronik asit bazlı dolgulardır ve burun için kullanıma uygundur. Bu alanda en fazla tercih edilen ameliyatsız estetik operasyonlardan biri olarak ön plana çıkar.

Burun Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dolgu işlemi hyaluronik asit bazlı dolgular kullanılarak yapılır. Bu madde vücut tarafından da üretildiği için uygulama için son derece güvenlidir.

Burun dolgusu enjekte işlemi ile dolgu, burnun istenilen bölgelerine yerleştirilir. Enjeksiyon işlemi öncesinde ise anestezik bir krem sürülür. Alanında uzman doktor olarak bu işlemi ortalama 15 ila 20 dakika arasında yaparım.

Burun Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Uyguladığım burun dolgusunun birçok avantajı vardır. Öncelikle ameliyatsız olması sayesinde cerrahi operasyona gerek olmaz. İyileşme süreci kısadır ve burundaki birçok şekil bozukluğunu gidermeye yarar. Aynı zamana uygulama kısa sürede yapılabilmesi sayesinde son derece pratiktir. Burundaki asimetri sorunlarını kolay bir şekilde giderir.

Burun Dolgusunun Etkisi Ne Kadar Sürer?

Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak belirtmem gerekir ki burun dolguları kalıcı uygulamalar değildir. Bu uygulama ortalama olarak 1 ila 1,5 yıl boyunca etkili olur. Daha sonra ise etkisi gider.

Süre, hastanın vücut yapısına ve geçmişte yaptığı dolgulara bağlı olarak değişir. Dolgunun içinde bulunan hyaluronik asit vücut tarafından absorbe edildiğinde burun eski haline döner.

Burun Dolgusunu Kimler Yapmalı

Burun dolguları birçok kişi için kullanıma uygundur. Bu dolgular burundaki estetik sorunlarını gidermek için kullanılır. Bu doğrultuda uzman doktor olarak burnunda şekil bozukluğu olan erkek ya da kadın fark etmeksizin herkese tavsiye ederim.

Burun ucu düşüklüğü, eğrilik, burun kemeri gibi sorunları olan kişilere bu burun dolgusu işlemini profesyonel ekibim ile uygularız.

İlginizi Çekebilir  Yıllara Meydan Okuyan Teknoloji Artık Kliniğimizde! Thermage CPT®

Burun Dolgusunun Dezavantajları Nelerdir?

Burun dolgularının genel olarak iki dezavantajı olduğu söylenebilir. Bunlardan ilki kalıcı bir etki süresine sahip olmamasıdır. Diğeri ise küçültme, aşırı eğiklik gibi sorunlarda tek başına yeterli olmamasıdır.

Yani estetik uygulaması olarak her burun tipi için uyumlu olmayabilir. Bunlar dışında herhangi bir dezavantajı yoktur. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak uygun burunlar için dolgu işlemini yapıyorum.

Burun Dolgusu Kalıcı Mıdır?

Dolgu işlemleri kalıcı özelliğe sahip değildir. Bu nedenle burun dolgusu yaptıran kişiler etki süresi bittiği zaman tekrar uygulama yaptırmalıdır. Bununla birlikte dolgudan sonra kalıcı bir estetik ameliyat da tercih edilebilir. Dolgunun etki süresinin genel olarak 1-1,5 yıl arasında olduğu söylenebilir. Süre bittiğinde tekrar dolgu yapmanızı sağlıyorum.

Burun Dolgusunda İyileşme Süreci Nasıldır?

Burun dolgusunun en önemli özelliği bir ameliyat türü olmamasıdır. Bu sayede de işlemden sonra herhangi bir ağrı ya da acı meydana gelmez.

Uygulama sonrasında günlük hayatınıza sorunsuz bir şekilde devam edebileceğinizi uzman doktor olarak rahatlıkla söyleyebilirim. Morluk ya da şişlik gibi etkiler de meydana gelmez. 2 ya da 3 gün içinde ise dolgunun etkisi görülür.

Burun Dolgusunun Yan Etkisi Var Mıdır?

Burun dolgularının yan etkileri oldukça azdır. Çünkü bir ameliyat gerektirmez. En fazla görülen yan etki kızarıklık oluyor. Bunun haricinde kanama, dolgu gölgesinde hassasiyet, vasküler tıkanıklık gibi birtakım geçici yan etkiler olduğu söylenebilir. Bu doğrultuda görülüyor ki burun dolgusu çok fazla olumsuz etkisi olmayan kolay ve güvenilir bir estetik işlemdir.

Burun Dolgusunun Ortalama Kalıcılığı Ne Kadar?

Burun dolgusunun tıpkı diğer birçok dolgu türü gibi kalıcı olmama gibi bir dezavantajı vardır. Ancak dolgular kolay uygulanabilir olması sayesinde düzenli aralıklar ile tekrar kullanmaya uygundur.

İlginizi Çekebilir  Jawline Dolgusu

Hastalarıma uyguladığım burun dolguları 1 ve 1,5 yıl arasında değişken kalıcılık süresine sahiptir. Aynı zamanda burun yapısına ve daha önce yapılan dolgulara bağlı olarak bu sürenin 2 yıla kadar uzaması mümkündür.

Burun Dolgusu Kimlere Yapılmaz?

Dolgu işlemleri genel olarak herkese yapılmaya uygundur. Öncelikle herhangi bir sağlık engeli olmayan herkes için burun dolgusu uygulaması yaptığımı belirtmek isterim.

Bununla birlikte burnunda aşırı eğiklik ve yüksek boyutta kemer olması, burun büyüklüğünün normalden çok fazla olması gibi durumlarda dolgu yapılmaz. Genellikle 18 yaş altında olan kişilere de bu uygulamayı yapmıyoruz.

Burun Dolgusu İçin Bilinmesi Gereken Temel Prensipler Nelerdir?

Dolgu uygulaması burunda doğuştan ya da sonradan meydana gelen sorunları gidermek için tercih edilir. Uzman bir cerrah tarafından yapılması önerilir.

Aynı zamanda herhangi bir zararı bulunmaz. Düzenli olarak tekrarlanabilme özelliğine de sahiptir. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak burun dolguları hakkında bilmeniz gereken temel şeylerin bunlar olduğunu söyleyebilirim.

Burun Dolguları ile Hangi Sonuçlar Elde Edilemez?

Burun dolguları aracılığıyla yapılacak estetik işlemler genel olarak kısıtlıdır. Özellikle burun küçültme ve eğrilik gibi problemleri burun dolgusu kullanarak gidermek mümkün değildir.

Bunun için estetik ameliyat yapmak gerekir. Dolgu daha çok ufak ve görülebilen dokunuşlar yapmak amacı ile tercih edilir. Bu yüzden hastalarıma her zaman işlemin detayları hakkında bilgi veririm.

Burun Dolgusu ile Ameliyatsız Burun Estetiği Mümkün Mü?

Ameliyat olmadan burun estetiği yaptırmak birçok kişinin tercih edeceği bir yoldur. Burun dolguları ile bunu yapmak mümkün oluyor. Operatör Doktor olarak burun dolgularını kullanıyor ve ameliyata gerek olmadan burun estetiği yaptırmanızı sağlıyorum. Bu uygulama kapsamında daha gerçekçi ve ideal burun görüntüsüne sahip olacağınızı belirtmek isterim.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kaşınırsa Ne Olur?

Burun ucu dolgusu yaptıran kişilerin uygulama sonrası kaşınma sorunu yaşaması mümkündür. Uygulamadan sonraki ilk 24 saat boyunca kesinlikle burun ucuna kaşıma ve benzeri nedenlerle dokunmamak gerekir. Kaşınma çok normal bir durumdur. Burun dolgusu sonrası ise dokunmamak her ne kadar daha iyi olsa da hafif bir şekilde dokunulabilir.

İlginizi Çekebilir  Dudak Dolgusu

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Ne Zaman Duş Alınır?

Burnuna dolgu yaptıran hastalarım duş yapma süresi hakkında çok fazla soru sorar. Öncelikle alanında uzman doktor olarak söylemeliyim ki ilk günler kesinlikle duş alınmamalı.

Dolgu sonrasında sıcak su ile duş almak sorunlara neden olabilir. Bu nedenle 3 gün boyunca duştan uzak durmanızı tavsiye ediyorum. Ancak ilk günü tamamladıktan sonra ılık su ile duş almanız bir sorun yaratmaz.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Spor Yapabilir Miyim?

Estetik işlemlerden sonra ağır ve yorucu aktivitelerden kesinlikle uzak durmak gerekir. Özellikle ağır spor ve işleri yapmamalısınız. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak burun dolgusu sonrasında 3 gün boyunca spor yapmanızı tavsiye etmem.

Burun Ucu Dolgusu Sonrası Kullanmam Gereken İlaçlar Nelerdir?

Dolgu işlemi yapıldıktan sonra doktorunuz olarak size gerekli ilaçları yazarım. Reçete edilmeyen bir ilacı kendi başınıza kullanmanızı kesinlikle önermiyorum. Özellikle kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durulması gerekir.

Burun Dolgusu Fiyatları 2024

Estetik bir burna sahip olmak için tercih edilen dolgu işlemleri, çok fazla tercihe edilir. Burun üzerinde uzman doktor olarak yaptığım inceleme sonrası yapılabilecek uygulamaları hastaya belirtirim.

İşleme bağlı olarak da burun dolgus fiyatı farklı olur. Burun dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin