Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Elmacık Kemiği Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgusu Nedir?

Elmacık Kemiği Dolgusu; Elmacık kemiği insan yüzünün görünümü üzerinde etkili olan bir bölge olduğundan çok fazla tercih edilen bir yöntemdir. Bu dolgu ile daha iyi bir elmacık kemiği görüntüsüne sahip olmak mümkündür.

Normal düzeyde bir elmacık kemiği çıkıntısı sahibi olmak için dolgu yapılır. Dolgu enjeksiyonu ile hızlı ve kolay bir şekilde iyi bir görünüm elde etmek mümkündür. Yapılan bu işlem doğrultusunda çöküntü ve kırışıklık gibi sorunlar da azalır.

Yani elmacık kemiği dolgusu yüz için oldukça etkili bir uygulamadır. Yani genel olarak elmacık kemiği dolgu uygulaması bu kemiğin istenilen düzeyde belirgin olmasını sağlar.

Elmacık Kemiği Neresidir?

Elmacık kemiği adı verilen bölge; alın, kulak ve göz arasında yer alır. Yüze bakıldığında karşıdan yan, yukardan ise öne genişliği gösterir. Günümüz güzellik algısı doğrultusunda bu kemikler bir hayli önemlidir. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak elmacık kemikleri için dolgu uygulaması yapıyorum.

Uygulama kapsamında hem istenilen kemiğe hem de yüz görünümüne sahip olmanızı sağlıyorum. Elmacık kemiği genel olarak yüzün mekanik hava yastığı şeklinde gösterilir. Kafatasını korumaya yarayan bu bölge hem işlevsel hem de görsel anlamda büyük öneme sahiptir.

Elmacık Kemiği Dolgusu Ne sağlar? Ne İşe Yarar?

Bir insanın elmacık kemiği yüksekliği önemlidir. Hacmi üzerinde bulunan dokular, bu kemiğin yükseklik seviyesini ayarlar. Genetik ve yapısal faktörler, hızlı kilo kayıpları, yaşlanma gibi etkenlerden dolayı bu kemiğe yükseklik veren dokular zayıflar. Dokuların zayıflaması ise yüzün daha aşağı doğru hareket etmesine neden olur.

Elmacık kemiği dolgu ile bu durumun önüne geçilir. Uzman doktor olarak yaptığım işlem kapsamında elmacık kemiklerine dolgu uygular ve sahip oldukları iyi görüntüyü korumalarını sağlarım. Dolgu uygulaması ile uygulama yapılan kişinin yüzü daha genç ve diri bir görünüme sahip olur.

İlginizi Çekebilir  Kaş Asma

Elmacık Kemiği Dolgusu Neden Yapılır?

Elmacık kemiklerine dolgu uygulaması genel olarak estetik bir görünüm elde etmek için yapılıyor. Yaşlanma, genetik ve benzeri sebeplerden dolayı elmacık kemikleri daha hacimsiz ve şekilsiz duran kişiler bu işlemi tercih eder.

Kemikler için son derece sağlıklı bir dolgu uygulaması yapıyor ve estetik alanında başarılı oluyorum. Hızlı ve aşırı kilo kayıpları bu kemikler üzerinde etkili olabilir.

Bu gibi durumlarda da dolgu uygulamasına başvurmanız uzman doktor olarak tavsiye ederim. Elmacık kemiklerine yapılan dolgu ile yüzün sahip olduğu “V” şekli korunur

Elmacık Kemiği Dolgusu Nasıl Yapılır?

Elmacık kemiğine dolgu yapılması diğer yöntemler ile oldukça benzerdir. Profesyonel bir doktor olarak öncelikle uygulama yapılacak alana anestezik bir krem sürülmesini sağlarım. Bu sayede işlem yapılacak alan uyuşur.

Daha sonra ise dolgu maddesini kanül yardımı ile aktarırım. Bu uygulama ile oldukça kolay bir şekilde istenilen yüz yapısına sahip olmak mümkündür. Elmacık kemiği dolgu dikkatli ve düzgün bir şekilde yapılmalıdır. Bu nedenle alanında uzman doktor olarak isteyen herkese hizmet veriyorum.

Dolgunun enjekte edilmesi ve öncesinde anestezik krem ile uyuşturma işlemlerini sorunsuz bir şekilde yerine getiriyorum. Uygulama yapılırken dolgu yapılacak bölgenin uyuşturulmuş olması önemlidir.

Elmacık Kemiği Dolgusunda Kullanılan Dolgu Maddesi Nedir?

Estetik ürünleri kapsamında kullanılan çok sayıda ürün vardır. Bu noktada insanlar dolgu maddelerinin içinde ne olduğunu da merak ediyor. Öncelikle şunu belirtmeliyim ki elmacık kemiği dolguları Sağlık Bakanlığı tarafından onaylanmış olan ürünlerdir.

Yani bu ürünlerin sağlığa herhangi bir zararı olmadığı gerekli testler doğrultusunda belirlenmiştir. Elmcık kemiği dolgusunda kullanılan madde hyaluronik asit olarak adlandırılan bir maddedir.

Normal şartlarda zaten insan vücudunda da bulunur. Bu madde kullanılarak elde edilen dolgu uzman doktor olarak tarafımdan yüzünüze uygulanır. Böylece daha dolgun ve çıkık bir elmacık kemiğine sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Burun Dolgusu

Elmacık Kemiği Dolgu Zararlı Mıdır?

Elmacık kemiklerinde kullanılan dolgunun herhangi bir zararı bulunmaz. Bu noktada Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak bütün hastalarıma tavsiye ettiğim bir dolgu türüdür.

Elmacık kemiği dolgu olarak kullanılan maddenin adı hyaluronik asittir. Bu madde hem kaliteli olması hem de sağlıklı olması sayesinde insan vücuduna herhangi bir zarar vermez.

Çünkü hyaluronik asit zaten normal şartlarda da insanlarda bulunan bir maddedir. Uyguladığım dolgular bu özellikleri sayesinde hiçbir olumsuz sonuca yol açmaz. Zararsız olması sayesinde de dolgular çok fazla tercih edilir.

Elmacık Kemiği Dolgu Kalıcı Mıdır?

Elmacık kemiği dolguları kalıcı bir özelliğe sahip değildir. Uygulamış olduğum dolgular belirli bir süre etkisini gösterir. Bu sürenin sonunda ise eğer istenirse yeniden dolgu uygulaması yapmak mümkündür.

Belirtmek gerekir ki hyaluronik asit barındıran dolgular arasından tercih edilen dolguya göre kalıcı olma süresi değişir. Bu doğrultuda 9 il 18 ay arasında değişen bir kalıcılık süresi söz konusudur.

Kalıcılığın daha uzun olmasını isteyen kişiler 1 yıl ara ile işlemi tekrar ettirebilir. Uzman doktor olarak isteyen hastalara her yıl düzenli bir şekilde dolgu uygulaması hizmeti verebilirim.

Elmacık Kemiği Dolgusu İşlemi Ağrılı Mıdır?

Elmacık kemiği üzerinde işlem yaptırmak isteyen kişiler ağrı yaşayıp yaşamadığını merak eder. Elmacık kemiği dolgu uygulaması bir ameliyat değildir. Bu nedenle de kesme gibi işlemler yapılmaz. Aynı zamanda işlem öncesinde uygulama yapılacak bölgeye anestezik bir krem sürülür.

Bu krem bölgeyi uyuşturur ve dolguya hazır hale getirir. Dolgu işlemi yapılırken bu sayede herhangi bir ağrı hissedilmez. Aynı zamanda yaptığım dolgu uygulaması sonrasında da ciddi bir ağrı söz konusu olmaz.

Elmacık Kemiğine Yapılan Dolgu Kaç Ay Kalıcı Olur?

Elmacık kemiğine yapılacak dolgu işlemi sonsuza kadar kalıcı olma özelliğine sahip değildir. Bu yüzden yapılacak olan dolgu eğer uzun süre kullanılmak isteniyor ise tekrar edilmelidir. Operatör Doktor olarak yaptığım elmacık kemiği dolgu genel olarak 9 ila 18 ay arasında geçerli olur.

İlginizi Çekebilir  Altın İğne

Bu dolgu, süre sonunda etkisini yitirmeye başlar. Bununla birlikte ise yeniden uygulama yapılması gerekir. Estetik uygulamasının daha kalıcı ve sürekli olması için düzenli olarak dolgu yaptırabilirsiniz.

Elmacık Kemiğine Ne Kadar Dolgu Uygulanacağına Nasıl Karar Verilmelidir?

Elmacık kemiğine uygulanacak dolgu miktarı, doktor tarafından belirlenir. Doktorunuz olarak yüzün detaylı bir analizini gerçekleştiririm. Daha sonra ise yüzde çizim yaparak uygulama alanlarını belirlerim.

Yapılan analiz ve çizim sonrasında ise bölgeye uygulayacağım hacmi belirliyor ve elmacık kemiğine dolgu yapıyorum. Ortalama olarak bakıldığında 2 ml dolgu kullanımı birçok durumda yeterli oluyor. Ancak hastaya bağlı olarak farklı dolgu miktarı da belirleyebiliriz. Elmacık kemiği dolgu tarafımca bu şekilde yapılır.

Elmacık Kemiği Dolgusu Fiyatları 2024

Dolgularda fiyat değişken bir şeydir. Çeşitli unsurlar doğrultusunda belirlenir ve hastaya sunulur. Öncelikle kullanılacak dolgu miktarı fiyatı belirleyen en temel unsurlardan birisidir. Bununla birlikte kullanılan dolguya bağlı olarak da fiyat düzeyi farklı olabilir.

Net bir fiyat için ilk olarak doktor kontrolü gerekir. Bu yüzden hastalarımı birebir şekilde görerek incelerim. Daha sonra ise yüze uygulanacak işlemleri belirlerim. Bu doğrultuda da elmacık kemiği dolgusu için bir fiyat teklifi sunarım. Elmacık kemiği dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşınız.

Bizimle İletişime Geçin