Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe Kulak Estetiği

Tıbbi adı otoplasti olan kepçe kulak estetiği ile kulak kepçesinin şekli düzeltilir. Kişileri kulaklarının büyük olması ya da boyutu normal olsa bile kepçe görünümlü olması rahatsız edebilir. Kulaklarının duruşundan rahatsız olan kişilere bu operasyon uygulanabilir.
Çocuklar için de kepçe kulak estetiği yapılır. Özellikle 5-6 yaş arasının bu estetik operasyon için en uygun zaman olduğu bilinir. Kepçe kulak görünümü çocuklar için oldukça rahatsız edici olabilir. Okul çağında arkadaşları arasında kulaklarının dalga konusu olması, çocukların özgüvenini zedeleyecektir. Bu nedenle kepçe kulak estetiği fiyatları ailelerin sıklıkla merak ettiği konulardan biridir.

Kepçe Kulak Nedir?

Kulak kepçesinin dışa doğru açık durması halk arasında kepçe kulak olarak adlandırılır. Hem erkeklerde hem de kadınlarda görülebilen bir durumdur ve daha çocukluk çağından itibaren kişileri rahatsız etmeye başlar. Bu nedenle erken dönemde müdahale edilmesi, özgüveni yüksek bireyler yetiştirebilmek açısından önem taşır.
İnsanlar için dış görünüşleri son derece önemlidir. Özellikle kulak gibi yüz şeklini belirleyen organların estetik bir görünüme sahip olması istenir. Şekil bozuklukları varlığında kepçe kulak estetiği operasyonundan faydalanılabilir. Yaklaşık bir-iki saat süren bu operasyon sayesinde kepçe kulaklara veda etmek mümkündür.

Kepçe Kulak Nedenleri

Genetik faktörler kepçe kulak nedenleri arasında birinci sıradadır. Bunun yanında bebeklik döneminde yanlış pozisyonlarda yatırma ya da geçirilen travmalar nedeniyle kulak kepçesinde şekil bozuklukları görülebilir. Ancak kepçe kulak estetiği başvurularının çoğunda sebep, genetik geçiştir. Ailede büyük ya da kepçe kulaklı birinin varlığı, çocuk için risk faktörüdür.
Her ne sebeple olursa olsun bu problem varlığında hemen kepçe kulak estetiği fiyatları araştırılır. Ancak oldukça uygun fiyatlara bu operasyonun gerçekleştirileceği bilinmelidir. Uzman hekim tarafından titizlikle yürütülmesi gereken bir operasyondur.

İlginizi Çekebilir  Yağ Aldırma

Kepçe Kulak Ne Gibi Sorunlara Yol Açar?

Bir kişinin kepçe kulaklara sahip olması çocukluk döneminden itibaren önemli bir sorundur. Bazı kişilerde seviyesi hafif olduğu için önemsenmeyebilir. Bu durum kişiye rahatsızlık vermiyorsa ve hayatını olumsuz yönde etkilemiyorsa herhangi bir sorun yoktur. Bu şekilde yaşamaya devam edebilir. Ancak kepçe kulakları nedeniyle sosyal hayatı olumsuz etkileniyorsa ve kendine olan güvenini yitiriyorsa, estetik müdahale gerekli anlamına gelir. Bu durumda kepçe kulak estetiği fiyatları öğrenilerek işlem için harekete geçilmelidir.
Bazı estetik müdahaleler kişinin normal hayatına devam edebilmesi için bir gerekliliktir. Kısacası yaşam kalitesinin düşmemesi için kepçe kulak estetiği kaçınılmaz olabilir. Bu durumda operasyonu ertelemek yerine okul öncesi dönemde bu estetik müdahaleden faydalanmak en doğrusu olacaktır.

Kepçe Kulak Ameliyatı İyileşme Süresi

Operasyon yaklaşık olarak 1-2 saat içinde tamamlanır. Kısa sürede etkili sonuçlar alınır. İyileşme sürecinde ise kişiden kişiye göre ufak farklılıklar olabilir. Kepçe kulak estetiği fiyatları gibi merak edilen konulardan biri de iyileşme süresidir. Çünkü çocukların ne zaman okula, yetişkinlerin de ne zaman işe dönebilecekleri önemli bir sorudur.
Operasyon sonrasında kulağa bandajlar yerleştirilir. Bir veya iki gün kadar kulakta kalması istenir. Daha sonra kontrol esnasında bu bandajlar çıkartılır. Ayrıca bazı kişilerde operasyon bölgesinde ödem gözlenebilir. Bu durum ise yaklaşık iki hafta içinde düzelecektir. Yani bireyler iki haftalık bir dinlenme süresi sonunda dikkatli olmak kaydı ile normal iş ve okul hayatlarına dönebilirler. Kulakların son hali ise 1-2 ay sonra anlaşılacaktır. Yani sabırlı olup bekledikten sonra, kepçelikten kurtulmuş yeni kulak şekli ile tanışmak mümkündür. Kepçe kulak estetiği sonrasında iyileşme dönemi genellikle sıkıntısız geçer. Ancak hekimin önerilerine uyulması zorunludur.

İlginizi Çekebilir  Labioplasti

Çocuklarda Kepçe Kulak Ameliyatı

Kepçe kulak estetiği operasyonu yetişkinlerde lokal anestezi ile uygulanabilir ancak çocuklar için genellikle genel anestezi uygulaması tercih edilir. Çocuğun yaşına göre bu durumda değişikliğe gidilebilir. Kulak arkasından kesi açılır ve buradan girilerek kıkırdağa müdahale edilir. Oldukça kısa süren ve konforlu bir işlemdir. Çocuklar için de oldukça sık uygulama yapılır. Kepçe kulak estetiği fiyatları çocuklar ve yetişkinler için farklılık gösterebilir. Uygulanan işlem de fiyat üzerinde etkili olur.
Çocuklar okul öncesi dönemden itibaren arkadaşları ile sosyal ilişkiler içinde olurlar. Dolayısıyla kepçe kulak olmak gibi özgüven kırıcı durumlar sosyal hayatlarını olumsuz etkileyecektir. Zamanında müdahale edilirse sağlıklı bir çocukluk ve ergenlik dönemi geçirmiş olurlar. Yapılan kepçe kulak estetiği sayesinde kulağa istenen açı verilmiş olur. Öne doğru çıkık olan kulak kepçesi geriye çekilir. Bu operasyon tecrübeli bir uzman hekim tarafından yapılmalıdır. Elde edilen sonuçlar ise oldukça sevindiricidir.
Ailelerin aklına bu operasyon sonrasında işitme kaybı yaşanıp yaşanmayacağı sorusu gelebilir. Ancak böyle bir risk söz konusu değildir. Operasyon sonrası işitme duyusuna herhangi bir zarar gelmesi beklenmez. Aksine kepçe kulak görünümünden kurtulan çocukların psikolojisi düzelir ve kendilerini daha iyi hissederler.

Kepçe Kulak Estetiği Fiyatları 2024

İnsanlar için kepçe kulak estetiği fiyatları önemli bir konudur. Bu operasyonun bütçelerine uygun olup olmadığını doğal olarak merak ederler. Ancak uygulanan operasyon kulağın şekil bozukluğuna göre farklılık gösterecektir. Örneğin bazı kişilerde kulak normal boyutta iken yalnızca kulak kepçesinin dışa doğru uzanması sorunu vardır. Bazı kişilerde ise aynı zamanda kulak boyutu da olması gerekenden büyüktür. Bu nedenle herkese uygulanacak ameliyat tekniği ve kepçe kulak estetiği fiyatları farklılık gösterebilir.

Bizimle İletişime Geçin