Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir?

Meme dokusu, olması gerektiğinden büyük olduğunda ve kişiye rahatsızlık verdiğinde meme küçültme operasyonu yapılabilir.

Bu operasyon sayesinde kadınların hem dış görünüşlerinde istenen değişiklik yapılmış olur, hem de sırt ve boyun ağrıları büyük ölçüde giderilir.

Fiziksel görünümün en önemli belirleyicilerinden biri de meme ölçüsüdür. Fazlaca büyük olması halinde kişilerin yaşamlarında ciddi sıkıntılara yol açabilir. Bu durumda insanlar meme küçültme fiyatları konusunu araştırmaya başlarlar.

Meme görünümü için bazı durumlarda yalnızca küçültme yeterli olurken bazı durumlarda beraberinde dikleştirme işleminin de yapılması gerekir. Böylece sarkma sorunu da aynı operasyon esnasında giderilmiş olur.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Anestezi altında yapılan bir ameliyat türüdür. Ayrıca steril ameliyathane şartlarının olması da önemlidir. Uzman hekim tarafından gerçekleştirilen bir operasyondur ve meme büyütme operasyonuna göre daha uzun sürede tamamlanır.

Açılan insizyon alanından çıkarılan doku sayesinde meme boyutunda küçülme elde edilir. Büyük meme dokusu sırt ve boyun ağrılarına yol açtığı için operasyon nedeni bazen estetik kaygılar olmayabilir.

Gerekli görüldüğü durumlarda meme başı çevresindeki kahverengi halka da küçültülebilir. Bu işlemin yapılıp yapılmamasına göre operasyon süresi farklılaşabilir. Genel anestezi altında uygulandığı için ağrı hissedilmez. 

Göğüs Küçültme Yöntemleri

Meme dokusunu küçültmek için çeşitli yöntemler denenebilir. Egzersiz ve diyet bu yöntemlerden biridir. Ancak bazı durumlarda yeterli olmayacaktır.

Üstelik sonucunda sarkma sorunu ile karşılaşma ihtimali de vardır. En kesin yöntem cerrahi operasyondur. Meme dokusunda kalıcı küçülme elde etmenin yoludur.

Diğer yöntemlerle meme dokusunun kilo aldığınızda yeniden büyüme ihtimali vardır. Vücuttaki yağ dokusu arttıkça meme dokusu yeniden büyür. Oysaki göğüs küçültme operasyonu sonrasında ise böyle bir durumla karşılaşılmaz.

Meme Küçültme Öncesi

Meme dokusunun izlenmesi için görüntüleme yöntemlerinden yararlanılır. Mamografi ve USG tercih edilen meme görüntüleme yöntemleridir. Bunun yanında yapılması gereken bazı kan tahlilleri de vardır.

Operasyon öncesinde fazlaca olan yağ ve deri dokusunun operasyon sırasında çıkartılması planlanır.

Hastalar için olması gereken büyük meme dokusuyla yaşamak gerçekten can sıkıcı olabilir. Bu nedenle göğüs küçültme fiyatları en merak ettikleri konulardan biri haline gelir.

Göğüs Küçültme Riskleri Nelerdir?

Meme dokusunun küçültülmesi esasına dayanan bu operasyon genel anestezi altında yapılır. Dolayısıyla her anestezi sırasında mevcut olan riskler bu göğüs küçültme operasyonu türünde de mevcuttur.

Ancak hastanın ön muayenesinin ve tahlillerinin tam olarak yapılması, bu açıdan önem taşır.

Bunun yanında insizyon alanının bakımı iyi yapılmaz ve temiz tutulmazsa yara yeri enfeksiyonu veya kanama gibi farklı sorunlarla karşılaşılabilir. Hekim tavsiyelerine ameliyat sonrasında uymak çok önemlidir.


Göğüs Küçültme Sonra İz Kalır mı?

Operasyonun ardından iz kalıp kalmayacağı da önemli bir konudur. Meme küçültme operasyonu esnasında içerideki fazla dokuyu çıkarabilmek için bazı noktalardan insizyon açılır.

Bu alanlar ameliyat bitiminde dikilir. İz kalsa bile meme altında bir yerleşim yerine sahip olduğu için karşıdan bakıldığında fark edilmesi güçtür. Göğüs küçültme fiyatları operasyon sırasında dikleştirme işleminin de yapılması ile farklılık gösterecektir.

Meme Küçültme Sonrası Bilinmesi Gerekenler

Operasyon sonrasında bir ya da iki gece hastanede yatış gerekebilir. Taburcu edilen hastalar ise belirli aralıklarla kontrole çağırılır.

Yara yerinin bakımı ve günlük işlerin yürütülmesi gibi konularda hekim tavsiyesine uyulması gerekir. Meme küçültme operasyonu sonrasında istirahat oldukça önemli bir konudur.

Tam iyileşme sağlanana kadar güç gerektiren işlerden ve ağır fiziksel egzersizden kaçınılmalıdır. Kişiler kendilerini iyi hissettikleri zaman, hekimlerine de danışarak iş hayatlarına dönebilirler.

Meme Küçültme Sonra Çok Ağrı Olur mu?

Her operasyon sonrasında az da olsa ağrı olması normaldir. Ancak şiddetli ağrı varlığında operasyonu gerçekleştiren hekime mutlaka danışmak gerekir.

Ağrı kesici ilaçlar, ameliyat sonrası yaşanan ağrıyı dindirmek için genelde yeterli olur. Meme küçültme fiyatları gibi opere olacak kişilerin bir diğer merak konusu da ağrı olup olmayacağıdır. Ancak şiddetli ağrı olması beklenmez.

Göğüs Küçültme Kansere Sebep Olur mu?

Bu operasyon ya da diğer meme estetiği operasyonları kansere neden olmaz. Halk arasındaki bu görüş gerçeği yansıtmaz. Uzun yıllardır meme estetiği operasyonları dünyanın her yerinde yürütülür.

Ancak henüz bu operasyonlara bağlı kanser geliştiğine dair bir bulguya rastlanmamıştır. Bu nedenle meme küçültme operasyonu planlanan kişilerin bu yanlış bilgilerle aklını karıştırmaması gerekir.

Göğüs Küçültme Sonra Nelere Dikkat Edilmeli?

Operasyon sonrasında dikişlerin etrafı temiz tutulmalıdır. Ağrı hissedildiğinde hekimin önerisiyle ağrı kesici ilaçlar içilebilir. Sigara kullanıcıları, iyileşme döneminde sigaradan mutlaka uzak durmalıdır. Aksi takdirde insizyon alanının iyileşmesi gecikecektir.

Meme küçültme operasyonu sonrasında ağır işlerden ve egzersizden kaçınmak gerekir. Hekiminize danışmadan ağır egzersizlere başlamanız yara yerinin açılması gibi sorunlara yol açabilir. Bu nedenle iyileşme sürecini olabildiğinde evde dinlenerek geçirmek faydalı olacaktır.

Meme Küçültme Fiyatları 2021

Bu operasyon ile ilgilenen kişilerin merak ettiği konulardan bir tanesi de meme küçültme fiyatları konusudur. İnsanlar bu durumdan rahatsızlık duyuyorsa, estetik operasyonlar bir gereklilik haline gelmiş demektir.

Bundan sonraki hayatına daha özgüvenli devam edebilmesi için bu operasyondan yararlanmak mantıklı bir çözüm olacaktır.

Eğer sizin de böyle bir sorununuz varsa ve meme boyutlarınızı küçültmek istiyorsanız, meme küçültme fiyatları 2021 yılı konusunda bilgi edinebilir ve ön muayene randevusu alabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin