Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Küçültme

Meme Küçültme Nedir?

Estetik açıdan bayanların talep ettiği bir operasyon olan meme küçültme işlemleri aynı zamanda erkeklerde de önemli bir husus olarak bilinir. Çünkü erkeklerde de çeşitli nedenlerden dolayı memelerin aşırı büyümesi durumu ortaya çıkabilir. Günümüzde bu nedenlerden dolayı kadın ve erkeklerde bu işlemler yapılır.

İstenilen meme hacmi için uygulanan meme küçültme işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında memelerin yağlarının ya da fazla dokuların alınması yapılır. Böylelikle hastalarda istenilen bir görünüm elde edilmiş olur.

Göğüs Küçültme Estetiği

Bayanlarda çeşitli nedenlerden dolayı memelerde aşırı büyüme ortaya çıkabilir. Bu nedenle de çeşitli yöntemler kullanılarak memelerin ideal forma kavuşturulması mümkün olur. Genellikle liposuction yöntemi kullanılmakla birlikte kesi oluşturulup fazla yağların ya da dokuların alınması da mümkün olur.

Son zamanlarda ortaya çıkan küçültme işlemlerinin yerin getirilmesi ile birlikte hastalarda ideal formlar yakalanır. Hastalarda her zaman estetik beklentilerin karşılanması egzersizler ile gerçekleşmez. Bu nedenle de küçültme işlemlerinin ameliyat yöntemi ile gerçekleştirilmesi mümkün olur.

Meme Küçültme Ameliyatı Nasıl Yapılır?

Hastalarda bu işlemler için meme altından kesi açılarak müdahale edilir. İşlemlerin yaklaşık olarak 2 ile 4 saat arasında sürmesi muhtemeldir. Söz konusu yöntemler uygulanarak hastalarda beklenilen görünüm sağlanabilir. Yine hastalarda bu aşamada farklı teknikler uygulanır. Hastanın beklentilerine göre teknik seçimi yapılır.

Bu işlemlerin hızlı sonuç vermesi ve aynı zamanda hastanın memelerinde ortaya çıkan sarkmaların da bu aşamada giderilmesi mümkündür. Günümüzde küçültme işlemlerinin yerine getirilmesi ile birlikte hastaların tedavilerinde etkin sonuçlar alınmış olur.

Son zamanlarda küçültme işlemlerinin yerine getirilmesi ile birlikte erkekler de görünüm sorunları giderilir.

Meme Küçültme Yöntemleri

Bu aşamada kullanılan iki farklı meme küçültme yöntemi vardır. Bu yöntemlerden birisi lolipop yöntemi olup bir diğer ise ters t tekniği olarak isimlendirilen yöntemdir. Her iki yöntemin de kendisine göre artıları bulunur. Hastanın beklentilerine göre ve durumuna bağlı olarak yöntemlerden birisi tercih edilir.

Ameliyat dışında çeşitli egzersizlerin yapılması ya da farklı yöntemlerin uygulanması mümkündür. Bu aşamada bol su tüketmek gerekebilir. Yine hastalarda tedavi aşamasında yoga da tercih edilebilir.

Eğer ameliyat dışında çözümler ile hastaların memelerinde istenilen küçülme sağlanamaz ise bu durumda hastalarda ameliyat yapılarak daha kesin sonuçlar alınabilir.

Meme Küçültme Öncesi

Hastaların küçültme işlemlerinden önce gereken tetkikleri yaptırması önem taşır. Doktor bu aşamada hastaya çeşitli görüntüleme yöntemlerini uygulayarak daha başarılı işlemleri ortaya koyar. Aynı zamanda tedavi öncesinde hafif bir kahvaltı yapmak yerinde olacaktır.

Yine sigara ya da alkol kullanımı olumsuz etkileyeceğinden dolayı küçültme işlemlerinin başarılı bir şekilde yerine getirilmesi aşamasında tedavilerin öncesinde yapılacaklar vardır.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra İş Hayatına Dönüş Ne Zaman Olur?

Küçültme işlemleri öncesinde hastalarda ilgili tetkikler yapılarak ne kadar doku alınacağı hakkında karar verilir. Aynı zamanda kullanılan yöntemlere bağlı olarak hastaların gerçekçi beklentiler içerisinde olması arzulanır.

Meme Küçültme Ameliyatı Teknikleri Nelerdir?

Genellikle kesi yöntemi kullanılarak tedavi yapılır. Bu aşamada liposuction yöntemi en sık tercih edilen yöntemdir. Memelerin aşırı hacimli görünmesine neden olan yağların alınmasının yanı sıra dokuların da fazlalarının alınması gerekir.

Yine işlemler aşamasında kasların da istenilen bir gerginlik sağlanması için kısaltılması mümkündür. Böylelikle hastalarda istenilen boyutlandırma sağlanmış olur.

Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan yeni yöntemler sayesinde hastaların başarılı bir şekilde bu işlemlerden yararlandırılması mümkün olur.

Lejour (lolipop izle göğüs küçültme)

Memenin kahverengi ucundan aşağıya doğru bir düz çizgi şeklinde açılan kesiler üzerinden yapılan işlemlerdir. Bu işlemler genellikle memeleri daha küçük olan hastalarda uygulanır. Şekil olarak lolipop şekline benzediği için bu şekilde isimlendirilir.

Bu işlemlerin aşırı büyük memelerde uygulanması pek tavsiye edilmez. Çünkü bu işlemler ile birlikte sarkmaların artması da mümkündür. Bu nedenle daha çok küçük hacimli memelerde ortaya çıkan sorunların giderilmesi için kullanılan bir yöntemdir. Büyük hacimli memelerde başka yöntemlerin kullanılması söz konusudur.

Test T izle göğüs küçültme

Lolipop yönteminin aksine her türlü meme yapısında kullanılan bu yöntem ile birlikte memelerin daha dik olması beklenir. Özellikle memelerin yapısında ortaya çıkan büzülmelerin ortadan kaldırılması ve aynı zamanda daha fazla doku alınması gereken durumlarda kullanılan bir yöntemdir. Günümüzde büyük memelerde de başarılı bir şekilde uygulanan bir yöntemdir.

Günümüzde bu yöntemin gerçekleştirilmesi ile birlikte daha fazla meme dokusu ya da cilt dokusu alınarak daha başarılı sonuçlar elde edilir. Aynı zamanda meme yapısında ortaya çıkması muhtemel sarkmaların giderilmesi için tercih edilen bir yöntemdir. Bu yöntemler ile birlikte hastaların beklentileri daha iyi karşılanır.

Greft Tekniği ile Göğüs Küçültme

Diğer yöntemlere göre daha farklı bir yöntemdir. Bu yöntemde diğer yöntemlerin aksine hastaların sinir uçlarına ve diğer dokulara fazla dikkat edilmez. Özellikle yaşlı hastalarda tercih edilen bir yöntemdir. Bu nedenle de hastalarda süt verme gibi durumların ortaya çıkmaması sonucu karşımıza çıkar.

Söz konusu meme küçültme yöntemi daha hızlı ve güvensiz bir yöntem olup daha çok yaşlanmış dokularda uygulanır. Bu yöntem diğer yöntemlerin aksine süt kanallarını dikkate almayan bir yöntemdir.

Meme Küçültme Sonrası İyileşme Süreci Nasıldır?

Hastalar bu işlemlerden sonra doktor tavsiyesine dikkat etmek zorundadır. Özellikle hastalarda memelerin şekil alması için iki hafta önemlidir. Meme küçültme işlemlerinin sonrasında hastaların meme yapısında ortaya çıkan sorunları gidermek için doktor tavsiyesi ile ilaç kullanımı da mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Orta Yüz Germe

Ağır kaldırmak ya da yatış pozisyonu önem taşır. Günümüzde küçültme işlemlerinin yerine getirilmesi ile birlikte insanların iyileşme süreçlerinin de yerine getirilmesi için sütyen kullanımı tavsiye edilebilir.

Yine hastalarda bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi sonrasında sigara ya da alkol kullanımı iyileşme sürelerini geciktireceği için tavsiye edilmez. Son zamanlarda birçok estetik merkezinde kullanılan bu yöntemler ile birlikte hastalarda iyi bir şekilde estetik görünümler ortaya çıkar.

Hastaların göğüs küçültme işlemlerinden sonra bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Bunların başında kullanılan yöntemlerden sonra sigara ya da alkol kullanımının iyileşme sürelerini geciktirmesidir. Yine küçültme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sonrasında hastaların ağrı kesici ilaç kullanımı da doktor tavsiyesi ile mümkündür.

Memelerin şekil alması açısından sporcu sütyeni kullanılabilir. Ağır egzersizler ya da hastaların göğsüne doğrudan temaslar zarar verebilir. Süt kanallarına zarar vermeyen yöntemler ile hastaların emzirme yapabilmesi de mümkündür.

Özellikle son zamanlarda küçültme işlemlerinin yerine getirilmesi ile birlikte hastaların gündelik yaşamlarında iki hafta dikkatli olması gerekir.

Böylelikle hastaların uzun vadeli çözümlerden yararlandırılması mümkündür. Siz de bu yöntemlerde başarı için küçültme işlemlerinden yararlanabilirsiniz.

Meme Küçültme Riski Var Mı?

Her hastalıkta olduğu gibi bu işlemlerde de çeşitli riskler bulunur. Ortaya çıkan riskler açısından hastalarda memelerde ve meme uçlarında hissizleşme nadir olsa da ortaya çıkabilmektedir. Yine hastalarda memelerin iç kısmında ortaya çıkan kan toplanması durumları görülebilir.


Bunların yanında hastalarda bu işlemler sonrasında geçici olmakla birlikte ağrılar ya da kızarmalar ortaya çıkabilir. Bu durumlar geçici durumlar olarak bilinir ve hastaların memelerinde istenilen görünümlerin elde edilmesi bu aşamada önemlidir.

Göğüs Küçültme Sonra İz Kalır mı?

Tercih edilen yönteme göre değişmekle birlikte kullanılan teknik sonrasında iz ortaya çıkması muhtemeldir. Yine küçültme işlemlerinin sonrasında ortaya çıkan kırmızı izler zamanla beyaz bir renk alarak daha az görünür olmaktadır.

Bu süreçte hastaların iyileşme sonrasında dikkatli davranması ve memelerin yapısı ile ilgili tavsiyelere uyması önem taşır. İzlerin zamanla azalması estetik beklentilerin gerçekleştirilmesini mümkün kılar. Aynı zamanda kullanılan teknikler sayesinde son zamanlarda fazla iz oluşumu gözlenmez.

Meme Küçültme Sonrası Çok Ağrı Olur mu?

Kullanılan tekniğe bağlı olmakla birlikte yine de ağrılar ortaya çıkabilir. Hastanın durumuna ve öz bakım becerilerine göre kullanılan çeşitli yöntemler vardır. Günümüzde kullanılan yöntemlerin tamamlanması ile birlikte insanların memelerinde estetik bir görünüm elde edilmiş olur. Özellikle son zamanlarda küçültme işlemlerinin ağrı yapması durumunda ağrı kesici kullanılabilir.

İlaç kullanımı aynı zamanda hastaların apse yapan meme dokuları için de kullanılabilir. Bu nedenle hastalarda küçültme işlemlerinden sonra doktor tavsiyesi altında çeşitli yöntemler ön plana çıkar.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction ile Geleneksel Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Küçültme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların meme yapısında yeniden bozulmaların önüne geçmek için hastaların sonraki yaşamlarında beslenme alışkanlıklarına dikkat etmek gerekir. Günümüzde söz konusu yöntemler ile birlikte hastalarda birçok sorun ortadan kaldırılmış olur.

Meme Küçültme Kansere Sebep Olur mu?

Yapılan araştırmalar küçültme işlemleri ile kanser arasında doğrudan bir bağ bulamamıştır. Söz konusu yöntemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında hastaların görünümleri ile ilgili sorunların giderilmesi için birçok farklı teknik ön plana çıkar. Aynı zamanda hastaların görünümleri dışında memelerinde uzun süreli tedaviler için yeni yöntemler geliştirilmiştir.

Söz konusu yöntemler sıklıkla hastaların estetik beklentilerini karşılamak için kullanılır. Bunun yanında bazı durumlarda hastalık nedeni ile de ortaya çıkan tedaviler bulunur. Günümüzde kullanılan teknikler ile hastaların görünümlerinde istenilen nitelikler sağlanmış olur.

Özellikle son zamanlarda küçültme işlemlerinin yerine getirilmesi insanların yaşamlarında görünüm olarak da önemlidir. Bu nedenle bayanlar tarafından estetik amaçları için tercih edilir.

Meme Küçültme Ameliyatını SGK karşılar mı?

Daha çok estetik yönden değerlendirilen küçültme işlemlerinin SGK tarafından karşılanmadığı bilinir. Aynı zamanda küçültme işlemlerinin yerine getirilmesi aşamasında hastaların sağlık durumları da önem kazanmakla birlikte bu işlemlerin SGK ile yapılamadığını belirtmek yerinde olacaktır. Özel hastanelerde ve sağlık merkezlerinde başarılı bir şekilde yerine getirilen bir işlemdir.

Bu nedenlerden dolayı birçok özel sağlık merkezinde bu yöntemler gerçekleştirilir. Hastalar için gayet makul fiyatlar üzerinden sunulan bu yöntemler ile birlikte hastaların görünümlerinde istenilen estetik değerler kazanılmış olur.

Aynı zamanda estetik yöntemler insanların sağlıklı kalması açısından da artılar sağlar. Son zamanlarda bu nedenlerden dolayı bu yöntemler kullanılır.

Meme Küçültme Fiyatları 2024

Fiyat olarak bakıldığında kullanılan yönteme ve sağlık merkezlerine göre yöntemlerin fiyatlarında değişmeler meydana gelir. Özellikle son zamanlarda fiyatların değişiklik göstermesi ile birlikte hastalar farklı yöntemlere yönelirler.

Bunlara rağmen son yıllarda giderek yaygınlaşan küçültme işlemlerinin ortalama olarak makul fiyatlara sunulduğu hatırlatılmalıdır. Söz konusu yöntemler ile birlikte hastalarda istenilen görünüm sorunları giderilmiş olur.

Aynı zamanda hastalarda bu işlemlerin sağlanması ile birlikte psikolojik olarak kendini daha iyi hissetme durumu ortaya çıkar. Bu nedenle de hastaların görünümlerini düzeltmek birçok artılar sağlar.

Hastanelerde ve sağlık merkezlerinde başarılı bir yöntem olarak göze çarpan küçültme işlemleri memelerin dikleştirilmesi ile de birlikte kullanılabilir. Son zamanlarda bu yöntemler birçok sağlık merkezinde sizlere uygun meme küçültme fiyatları sunularak hızlı bir şekilde sonuç alınır.

Bizimle İletişime Geçin