Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Yüz Dolgusu

Yüz Dolgusu Nedir?

Yüz dolgusu maddeleri, cildin gençleşmesine yardımcı olmak için kolajen, hyaluronik asit ve kalsiyum hidroksiapatit içerir. Yüz dolgu maddeleri yüzdeki kırışıklıkları azaltır veya yok eder, böylece yaşlanma süreci sonucunda oluşan çöküntüleri giderir.

Aynı zamanda dudakların dolgunluğunu ve yumuşak dokulardaki hacim kaybını tedavi etmek için de estetik bir uygulamadır. Yaşlandıkça cildiniz kırışıklıklara ve sarkmaya daha yatkın hale gelir.

Güneş ışığına maruz kalmak ve yıllarca süren kas aktivitesi cildin kas dokusunun sarkmasına neden olur. Yüz dolgusu kullandığınız takdirde cildiniz daha genç ve canlı görünecektir.

Yüz Dolgusu Neden Yapılır?

Yüz dolgularının yapılmasının birçok sebebi bulunur. Ancak genel olarak belirtmek gerekir ki bu dolgular yüzde çeşitli sebepler ile meydana gelen kırışıklık ve benzeri sorunları gidermek amacı ile yapılır. Yüz dolguları uzman doktor hizmetleri kapsamında tarafımca yapılır.

Bu işlemle yüzdeki yaşlanma belirtilerini gidermek mümkündür. Aynı zamanda çöküntü ve benzeri sorunlar varsa dolgular bunlara da çözüm getirir. Yüzde meydana gelen her türlü sorun için bu dolgu yöntemlerine başvurabilirsiniz.

Yüz Dolgusu Kimlere Uygulanır?

Yüz dolgusunun kimlere uygulandığının tek bir cevabı yoktur. Özellikle daha yaşlı olan kişiler için dolgu uygulaması yapılır. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak bu uygulamayı erkek ya da kadın fark etmeksizin birçok hastaya uyguluyorum.

Yüzünde yaşlanma nedeni ile kırışıklık ve sarkma meydana gelen kişiler için bu tedaviyi uygularım. Aynı zamanda genetik ya da çevresel faktörlerden dolayı yüzünde yaşlanma belirtisi ortaya çıkan kişiler için de tedavi imkanı sunuyorum.

Bu ve benzeri sorunlara sahip 18 yaşından büyük olan herkes için yüz dolgusu tedavisi olanağı vardır. Genel olarak dolgu tedavisine ihtiyaç duyulma yaşı ise 30’larda başlar. Yorgun ve yıpranmış yüz sahipleri için bu tedavi uygundur.

İlginizi Çekebilir  Yanak Dolgusu

Yüz Dolgusu Öncesi Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yüz için dolgu uygulaması yaptırmadan önce bazı konularda dikkatli olmak gerekir. Öncelikle operasyondan 1 hafta önce alkol kullanımı bırakılmalıdır. Bu neredeyse bütün dolgu uygulamalarından önce dikkat edilmesi gereken bir konudur. Bununla birlikte yüz dolgusu öncesinde kan sulandırıcı ilaçları kullanmayı bırakmak gerekir.

Aynı zamanda kullanılan başka ilaçlar varsa, bunların da doktora gösterilmesi gerekir. Eğer gerekli görülürse bu ilaçların bir süre bırakılması gerekir. Doktorunuz olarak tedavi öncesinde dikkat etmeniz gereken şeyleri sizinle detaylı bir şekilde paylaşırım.

Yüz Dolgusu Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli

Dolgu uygulamalarından sonra tedavinin başarılı olması ve iyileşme sürecinin sorunsuz geçirilmesi için bazı şeylere dikkat etmek gerekir. Yine dolgu öncesinde olduğu gibi sonrasında da alkol kullanımı yapmamak gerekir.

Dolgu uygulamasından sonra yaklaşık 2 saat boyunca yeşil çay ve benzeri bitkisel çaylardan uzak durmak gerekir. Bununla birlikte 2 saat boyunca duş almamak da önemlidir. 2 saat geçtikten sonra duş almak veya cildi yıkamak sorun yaratmaz.

Uygulama sonrasında bir hafta boyunca aspirin ve benzeri herhangi bir kan sulandırıcı ilaç kullanımı yapılmaması gerekir. Bol su tüketimi yapmak da tavsiye edilir.

Uyku sırasında ise hem yüksek yastık kullanmak hem de sırt üstü yatmak gereklidir. Doktorunuz olarak uygulama yapılan bölgeye masaj yapmamanızı ve kesinlikle dokunmamanızı öneriyorum.

Boyle bir durumda ilk olarak uzman desteği almanız gerekir. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak dolgu sonrasında yapmanızı tavsiye etmediğim şeyler bunlardır. Konu hakkında operasyon sonrası hastalarıma daha detaylı bilgilendirme yaparım.

Yüz Dolgusu Sonrası Ödem Nasıl Geçer?

Dolgu uygulamalarından sonra hastada bazı durumlar meydana gelebilir. Bunlardan birisi de ödemdir. Ödem, operasyon sonrasında birçok hastada ortaya çıkan bir sorundur. Ancak bu kalıcı bir durum değildir.

İlginizi Çekebilir  Kalça Asma

Hastalarımda tedavi sonrası meydana gelen ödem durumu kolay bir şekilde ortadan kaybolur. Bunun için özel olarak bir şey yapmaya gerek yoktur. Beklenildiği takdirde yüz dolgusu sonrası oluşan ödem kendiliğinden kaybolur. Ortalama olarak 48 saat içerisinde ödem ve benzeri etkiler kolaylıkla ortadan kalkar.

Yüz Dolgusu Sonrası Şişlik Oluşur Mu?

Dolgu yaptırmak isteyen kişiler bu uygulamanın bazı yan etkileri olduğunu bilmek zorundadır. Ancak alanında uzman bir doktor olarak belirtmek isterim ki bu yan etkilerin hepsi geçicidir. Şişlik de yüz dolgusundan sonra meydana gelebilecek yan etkilerden bir tanesidir. Hyaluronik asit içeren dolgular ile yapılan uygulamalarda su tutma durumu ortaya çıkar.

Bu nedenle de şişlik meydana gelir. Ancak bu şişlik en fazla bir hafta içerisinde gider. Şişliğin ortadan kalkmasıyla birlikte yüz şekli oturur. Böylece estetik dolgu uygulamasının etkisi görülür. Şişlik ve benzeri sorunlar geçici olması nedeni ile korkulabilecek şeyler değildir. Bu yüzden yüz dolguları hem güvenlidir hem de hızlı bir iyileşme sürecine sahiptir.

Yüz Dolgusu Ne Kadar Sürede Oturur?

Yüz dolguları, çok hızlı bir şekilde etki etme özelliğine sahiptir. Bu özelliği sayesinde tarafımca yapılan estetik uygulamalar kapsamında dolguları fazlasıyla tavsiye ediyorum.

Yüz dolgusu işlem yapıldıktan sonra hemen oturur. Ancak dolgudan sonra ödem ve şişlik gibi sorunlar meydana gelebilir. Bu sorunlar geçicidir. Ödem ve şişlik gibi sorunlar kendiliğinden geçer ve tamamen kaybolur.

En geç 1 hafta içinde yüz, istenilen şekli alır. Bu kadar hızlı ve etkili olması nedeniyle çok sık tercih edilir. Uyguladığım tedavilerde hastalarım bir hafta gibi kısa bir sürede istediği yüze sahip olabiliyor. Bu doğrultuda yüz dolgusunun kısa sürede oturduğunu söylemek mümkündür.

Hamilelikte Yüz Dolgusu Yapılır Mı?

Hamile olan kişiler dolgu uygulamaları yaptırıp yaptıramayacağını merak ediyor. Dolgu uygulamalarının hamileler üzerinde herhangi bir etkisi tespit edilmemiştir. Ancak hiçbir riske girmemek adına bu ve benzeri uygulamalar hamile kadınlar üzerinde uygulanmaz.

İlginizi Çekebilir  Cilt Bakımı

Çünkü daha önce hamile bir kadın üzerinde dolgu maddesi test edilmemiştir. Uzman doktor olarak ihtiyaç duyan herkese dolgu uygulamaları konusunda yardımcı oluyorum. Kalıcı ve kötü bir yan etkisi olmayan bu uygulamalar birçok kadın ve erkek tarafından tercih ediliyor.

Yüz Dolgusu Yaptıranların Yorumları

Dolgu yaptırmadan önce insanlar daha önce bunu tecrübe etmiş olan kişilerin yorumlarını merak eder. Genel olarak bakıldığında birçok kişi aldığı sonuçlardan fazlasıyla memnun kalıyor.

Hastalarımdan aldığım geri dönüşler hep olumlu olması ile ön plana çıkıyor. Yüz dolgusu uygulamaları kapsamında insanlar daha genç ve güzel görünen bir yüze sahip olduğunu belirtiyor.

Aynı zamanda yaşlanma ile birlikte ortaya çıkan kırışıklık ve benzeri sorunların giderildiği de en fazla yapılan yorumlardandır. Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak yaptığım estetik uygulamaları ile insanlar tarafından son derece beğenilen sonuçlar ortaya koyuyorum.

Yüz Dolgusu Fiyatları 2024

Dolgu işlemlerinde sabit bir fiyat söz konusu değildir. Fiyatı belirleyen şey muayene sırasında belirlenen tedavidir. Bu tedavi kapsamında yüzde detaylı bir analiz yapılır. Analiz sonrasında hastanın istediği yüz şekline ve görünümüne bağlı olarak dolgu alanı belirlenir.

Bu işlemler doğrultusunda alanında uzman doktor olarak fiyat teklifi sunarım. Yüz üzerinde görülen yaşlanma belirtilerini gidermek, kırışıklık ve sarkma gibi sorunları ortadan kaldırmak için güvenli ve sağlıklı bir işlem olan yüz dolgusu uygulaması yapılabilir. Yüz dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin