Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Meme Büyütme

Meme Büyütme (Göğüs Büyütme)

Bayanların estetik beklentilerini gerçekleştirmek için kullanılan farklı meme büyütme işlemler vardır. Bu işlemler ile gerek büyüklük gerekse de diklik sağlanabilir. Günümüzde büyütme işlemlerinin yerine getirilmesi aşamasında hastaların tercihlerine göre detaylar düzenlenir. Bazı hastalarda büyütme işlemleri kullanılırken bazı hastalarda dikleştirme gerekebilir.

Farklı sağlık merkezlerinde yeni yöntemler kullanılarak meme büyütme işlemleri yapılır. Aynı zamanda bu işlemler hızlı ve güvenli yöntemler ile hayata geçirildiğinden dolayı insanların da bu işlemler ile hastalık gibi etmenlerden ya da estetik beklentilerini gerçekleştirmek için hizmet alması temin edilir.

Meme Büyütme Hangi Durumlarda Yapılır?

Hastalarda göğüs büyütmek için kullanılan yöntemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında farklı yöntemler dikkat çeker. Silikon yöntemi liposuction yöntemi ya da implant yöntemi en başta gelen yöntemler arasında yer alır. Son zamanlarda kalıcı estetik işlemler ile hastaların uzun süreler memelerinde hacim artışı sağlanmış olur.

Kullanılan işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte insanların yaşamlarında önemli görünüm değişiklikleri mümkün olur. Aynı zamanda hastaların beklentilerini karşılayan yenilikçi çözümler için sağlık merkezlerinden hizmet alabilirsiniz.

Hastaların genel görünümü için önemli olan meme yapısında kalıcı değişiklik yapmak için sağlık hizmetleri sunar.

Meme Büyütme Kimler Olmalı?

Hastaların bu yöntemi tercih etmesinde birden fazla etmen bulunur. Örneğin kanser tedavisi gören ve bu nedenle meme kaybı yaşayan hastalar meme büyütme estetik işlemlerinden yararlanabilirler.

Yine diğer işlemler ile birlikte memelerin dikleştirilmesi ve daha doğal bir görünüm kazandırılması mümkündür.

Son yıllarda kullanılan bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların tedavisinde istenilen nitelikler kazanılmış olur.

Ülkemizde sunulan bu hizmetler ile birlikte bayanların doğuştan ya da ilaç kullanımına bağlı olarak görülen sorunları giderilmiş olur.

Aynı zamanda bazı hastalarda iki meme arasında ortaya çıkan simetri sorunlarının giderilmesi için de yine büyütme işlemlerine ihtiyaç duyulur. Siz de bu hizmetlerden yararlanmak için estetik merkezlerinden talepte bulunabilirsiniz.

Meme Büyütme Hazırlık Detayları

Hastaların görünüm açısından önemli olan meme yapısında ortaya çıkan sorunları gidermek için bazı yöntemler kullanılır. Özellikle son zamanlarda hastaların tedavisinde başarı sağlamak adına yeni yöntemler tercih edilir. Bu yöntemlerden önce hastalara gerekli tetkikler yapılarak tedavi için gerekli uygun tedavi yöntemi belirlenmiş olur.

Hastaların kendilerini ameliyat ya da işlem sonrasında nasıl görecekleri onlara anlatılarak gerçekçi beklentiler oluşturulmalıdır.

Yöntemin öncesinde hastaların ilaç kullanımı var ise doktora bu ilaçları hatırlatması faydalı olacaktır. Son yıllarda yapılan yöntemlerin öncesinde doktor kontrolü altında tedaviye başlanabilir.

Meme Büyütme Öncesi Bilinmesi Gerekenler

Hastaların kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması tavsiye edilir. Yine hastaların bu süreçte tedavi için sigara ya da alkol gibi kötü alışkanlardan uzak durması da beklentiler arasında yer alır. Günümüzde tedavi yöntemlerinin öncesinde hafif bir duş almak gerekir. Yine ameliyat işlemleri uzun sürmemekle birlikte hastaların hafif bir kahvaltı yapması tavsiye edilir.

İlginizi Çekebilir  Kepçe Kulak Ameliyatı

Başarılı bir şekilde meme büyütme işlemlerinden yararlanmak için tercih edilen bu yöntemler ile birlikte insanların yaşamlarında başarılı çözümler sağlanmış olur.

Aynı zamanda hastaların tedavisinde istenilen niteliklerin karşılanması adına siz de beklentileri karşılayan estetik yöntemleri farklı tedavi merkezlerinden temin edebilirsiniz.

Göğüs Büyütme de Kullanılan İmplant Çeşitleri

Memelere hacim kazandırılması aşamasında iki farklı implant yaygın olarak kullanılır. Bu implantlardan birisi salin jel implantı olup bir diğer ise silikon bazlı implanttır. Her iki implant ile de hastada istenilen hacim artışının sağlanması mümkün olur.

Sonuçta memelerde istenilen beklentileri karşılayan bu yöntemlerin dayanım süreleri kendi aralarında çeşitlilik gösterir.

Salin jel esasında tuzlu su içeren bir bileşiktir. Hastaların bu bileşikler ile göğüslerinde istenilen hacim artışının sağlanması temin edilmiş olur. Son zamanlarda büyütme işlemlerinin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların tedavisinde istenilen nitelikli çözümler sağlanabilir.  

Bayanların estetik olarak kendini daha iyi görmesi aşamasında da bu yöntemlerden fazlası ile yararlanılır. Ülkemizde sunulan bu tedavi yöntemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında farklı teknikler zamanla yaygınlık göstermektedir.

Göğüs Büyütme Kullanılan Silikonlar Nelerdir?

Gerek ebat olarak gerekse de içerik olarak meme büyütme için kullanılan silikonlar farklı çeşitlere sahiptir. Jel kıvamında olan silikonların dışında aynı zamanda şekil ve büyüklük olarak da hastanın yapısına uygun ürünlerin temini ile memelerde istenilen hacim artışı sağlanır. Sonuç olarak büyütme amacı ile kullanılan bu silikonların kişiye özel çeşitleri yer alır.

Memelerin aynı zamanda dikleştirme işlevi gören bir yapıya sahiptir. Memelerin hem hacim artışı hem de dik görünüm sağlaması için meme altından yapılan silikon uygulamaları ile birlikte istenilen görünüm elde edilmiş olur. Söz konusu yöntemlerin gerçekleştirilmesi sayesinde bayanların genel görünümlerinde istenilen nitelikler sağlanmış olur.

Salin (Tuzlu Su içeren) protezler

Sıklıkla kullanılan tuzlu su içeren protezler sayesinde memelerin yapısında istenilen beklentileri karşılamak sağlanır.

Tuzlu su içeren silikonların genel yapısı yüzde 25 tuz yüzde 75 silikon bazlı olarak sunulur. Hastaların dik memelere sahip olması amacı ile tuzlu su içeren ürünlerin kullanımı sayesinde hastalarda istenilen beklentilerin karşılanması sağlanır.

Salin içeren tuzlu su ile protezlerin istenilen görünümleri sağlaması beklenir. Annelik sonrasında ya da hastalık sonrasında ortaya çıkan meme kayıplarını en aza indirmek açısından salin tuzlu içerikli silikonlar yüksek dayanım gücü sağlar.

Uzun süreler bozulmadan kullanılabilen bu ürünlerin temini birçok bayanın kendi görünümleri ve psikolojileri açısından artılar sağlar. Son zamanlarda bu nedenlerden dolayı tuzlu su içeren silikon yapılar kullanılır.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction ile Geleneksel Liposuction Arasındaki Farklar Nelerdir?

Silikon Jel İçeren Protezler

Meme yapısında iyileşmeleri sağlayan jellerin de kendi arasında çeşitleri yer alır. Örneğin silikon jel kullanılan meme implantları da kendi içerisinde farklı sınıflara ayrılır. Bir kısım jellerin kullanımı ile birlikte insanların daha yumuşak meme şekline kavuşması sağlanır.

Bir kısım meme silikonlar ise daha sert bir kıvama sahiptir ve meme silikon yapısında ortaya çıkan patlamalar sonucunda dışarıya akmazlar.

Bu özelliklere sahip meme silikonları sıklıkla meme büyütme için tercih edilir. Kolay şekil alması yine beklentilerin sağlanması noktasında önem taşır. Aynı zamanda hastaların beklentilerini karşılayan çözümler için memelerin silikon yapısında bu içerikler daha çok kullanılır.

Büyütme işlemlerinin sağlıklı bir şekilde gerçekleştirilmesi açısından silikonların sıklıkla kullanımı söz konusudur.

Meme Silikonu Nereye Konur? Kas Altımı Kas üstümü?

Meme silikon yapısının yerleştirilmesi aşamasında birden fazla yöntem kullanılır. Genellikle meme altına konulan bu yapılar aynı zamanda kas altına yerleştirilerek ağrıların daha az olması sağlanır. Aynı zamanda meme yapısında ortaya çıkan görünüm bozukluklarını gidermek için bazı uygulamalarda kas üstü kısımlara da yerleştirilmesi mümkün olur.

Sonuç olarak memelerin şekil almasında kullanılan silikonların hastaların beklentilerine göre özel yerleştirilmesi mümkündür. Aynı zamanda silikon bazlı bu yöntemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların göğüs yapısında estetik bir görünüm elde edilmiş olur.

Sonuç olarak söz konusu yöntemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında kas altı uygulamalar daha az ağrı veren yöntemler olarak dikkat çeker.

Meme Protezi Nereden Konulacak?

Meme protezinin yerleştirilmesi aşamasında birden fazla yöntem vardır. Fakat sıklıkla meme altı kısmından açılan bir kesi yardımı ile yerleştirilmesi tavsiye edilir. Aynı zamanda bu silikon yapının ortaya konulması ile hastaların memelerinde daha hızlı sonuç alınmış olur.

Silikon yapıların yerleştirilmesi aşamasında hastaların ağrılarının azaltılması amaçlandığından hangi bölgelerden yerleştirilmesi gerektiği de önem taşır.

Aynı zamanda göğüs büyütme yöntemlerinde kullanılan yerleştirme teknikleri de değişiklik gösterir. Kas altı uygulamalarının yanı sıra meme yapısından yandan kesi açılarak da yine büyütme işlemleri gerçekleştirilir.

Her iki yöntem farklı hastalarda uygulanarak memelerde hacim artışı sağlanabilir. Günümüzde hacim artışı bu şekilde mümkün olduğundan dolayı birçok hastada nitelikli çözümler sağlanmış olur.

Meme Büyütme Sonrası Nelere Dikkat Edilmeli?

Hastaların meme estetiği için büyütme işlemlerinden sonrasında ağır egzersizlerden kaçınması gerekir. Yine hastalarda istenilen görünüm bozukluklarının giderilmesi noktasında çözüm olarak farklı beklentileri karşılayan yöntemler vardır. Sadece memeler için büyütme değil aynı zamanda memeler için dikleştirme operasyonları da vardır.

İlginizi Çekebilir  Liposuction Hakkında Detaylı Bilgi

Söz konusu işlemler tümleşik olarak da kullanılarak hastaların memelerinde hassasiyetler ortadan kaldırılmış olur. Aynı zamanda hastaların büyütme işlemlerinin temini sonrasında ağrılar ve morarmalar ortaya çıkar. Bu nedenle de hastaların meme işlemlerinden sonra ağrı kesici ya da antibiyotik kullanımı da gerekebilir.

Söz konusu rahatsızlıkla geçici olup hastaların dikkatli davranmaları ve yatış pozisyonlarını buna göre ayarlamaları gerekir. Son zamanlarda kullanılan teknikler büyük başarı sağlayarak hastalarda hızlı bir iyileşme sağlanmasına imkan tanır.

Göğüs Büyütme Sonuçları Nelerdir?

Kullanılan büyütme yöntemleri sayesinde hastaların 6 ay ile 1 seneye kadar meme yapısında istenilen görünüm elde edilmiş olur. Aynı zamanda memelerin yapısında ortaya çıkan bozulmaların giderilmesi noktasında bu işlemlerin daha kalıcı sonuçlar vermesi için kişinin daha dikkatli davranması beklenilen bir durumdur.

Bu nedenlerden dolayı birçok yerde kullanılan bu yöntemler hastaların görünümlerinde önemli değişimlere neden olur. Özellikle son zamanlarda bu yöntemlerin aktif olarak kullanımı birçok hastada genel görünüm niteliklerini olumlu yönde etkiler.

Hastalar birden fazla nedenden dolayı büyütme yöntemlerinden yararlanabilir. Özellikle son zamanlarda meme ile ilgili bu estetik yöntemler sayesinde hastaların ihtiyaçları karşılanarak kendilerini daha hissetmeleri de önemlidir.

Meme Büyütme Riski Var Mıdır?

Her operasyonda olduğu gibi bu işlemlerde de riskler bulunur. Risklerin ortadan kaldırılması aşamasında deneyimli hastanelerden hizmet almak yerine olacaktır. Söz konusu yöntemlerin uygulanması sayesinde hastalar hızlı sonuç aldığından ve çok az yan etkileri ortaya çıktığından dolayı her yerde uygulanan bir yöntem olarak büyütme işlemleri gerçekleştirilir.

Kullanılan büyütme yöntemleri dolgu yöntemleri olarak ön plana çıkar. Gerek silikon dolgu gerekse de liposuction dolgu yöntemleri kullanılarak hastalarda memelerin ihtiyaçlarını karşılamak sağlanabilir. Siz de bu tür beklentileriniz için sağlık merkezlerinden hizmet alabilirsiniz. Aynı zamanda sağlık merkezlerinde uygulanan yöntemler ile birlikte insanların yaşamlarında önemli bir değişim meydana getirilir.

Meme Büyütme Fiyatları 2024

Fiyat olarak bakıldığında sağlık merkezlerinde fiyatlandırmalar yönteme göre ve hastanın beklentilerine göre değişiklik arz eder. Aynı zamanda sağlık merkezlerinde insanların yeni yöntemlere daha fazla talep ettiği görülür.

Bu nedenle daha yaygın olarak kullanılan bazı yöntemler daha uygun fiyatlara sunulmuş olur. Aynı zamanda büyütme yöntemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında hastaların görünümlerinde istenilen nitelikler sağlandığı için fiyatlar arka planda kalabilir.

Memelerin yapısında nispeten kalıcı izli değişiklikler meydana getiren bu yöntemler ile birlikte hastalar uzun süreli olarak vücut şeklinin bozulmadığına şahit olurlar.

İyi beslenme alışkanlıkları bu aşamada belirleyici olarak ön plana çıkar. Aynı zamanda hastaların görünümleri açısından memeler önem taşıdığından uygun maliyetli meme büyütme operasyonları dikkat çeker.

Bizimle İletişime Geçin