Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Postbariatrik Cerrahi Fiyatları 2024

Postbariatrik Cerrahi Fiyatları 2024

Post bariatrik cerrahi, Değerli hastalarımız bu makaleyi yazarken sizleri sıkmadan obezite ve tedavisinden bahsedeceğim. Lütfen bu yazıyı okumadan önce derin bir nefes alın ve hayatımızda severek yaptığımız ama bu eylemden zarar gördüğümüz neler olduğunu düşünün. Sigara ve benzeri ürünler , alkol ve türevi içecekler , fast food ürünler , tatlılar ve bunlar gibi zevkle tükettiğimiz birçok ürün denge terazisi bozulduğu zaman bizlerde geri dönüşümsüz olarak zararlar oluşturmaktadır. Bazen aşkın bile dengesi bozulduğunda böylesine nefis bir duygu işkenceye dönüşebiliyor sevgili dostlarım.

İşte obezitede vazgeçemediğimiz sıcacık ekmek , bal , kaymak , mezeler ve harika soslu makarnalar gibi birçok besini zevkle yerken fark edemeden yakalandığımız bir rahatsızlık. Obezite , keşke tek başına bir sorun olsa ama ne yazık ki bir sorunlar kümesini oluşturan bir rahatsızlık bu nedenlede bu rahatsızlık kümesini tedavi edebilecek bir profesyoneller ekibi gerekmekte. Eşlik eden sorunlar metabolik( kolesterol-yüksek tansiyon-şeker) , mide ve diğer iç organ rahatsızlıklarını içeren cerrahi , özgüven kaybı vb sıkıntıları kapsayan psikolojik ve sosyal ilişkileri aile içi ilişkileri bile zedeleyebilecek estetik sorunlar olarak karşımıza çıkmaktadır.

Benim sizlere aktarmak istediğim konu obezite tedavi edildikten sonra ortaya çıkan vücut deformitelerinin nasıl düzeleceği veya bunların oluşmaması için nelerin yapılması gerektiği ile ilgili.

Obezite sonrasında yaş ve mevcut durumunuza göre tepeden tırnağa değişik düzeylerde deformiteler ile karşılaşabilirsiniz. Bunları yüz deformiteleri ( sarkma ve hacim kaybı) , meme ve sırt deformitesi , kollarda sarkma , karın ve kalçada sarkma ayrıca kalçada düzleşme ve son olarak üst bacaklarda sarkma olarak sayabiliriz. Obezite tedavisinden sonra ilk üç ay içerisinde hızlı kilo kaybı gelişeceği için bunların birkısmından kurtulmanız mümkün olmayabilir ancak bunlar ortaya çıkarsada çözümsüz değil bunu unutmayın. Sizler bu sıkıcı rahatsızlıktan kurtulmak için ilk adımı attıktan sonra inanın bu aşama en zevkli olan kısım çünkü artık iyileşmiş ve kendiniz için birşeyler yaptığınız dönemdesiniz. Yinede postbariatrik cerrahi döneminde çok sayıda cerrahi işleme maruz kalmamak için bariatrik cerrahi sonrasında endokrinolok takibi , diyetisyen takibi , spor koçu takibi veya koçsuz da olsa aktif spor yapılması önerilere uyulması çok önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Op.Dr.Hüseyin Kandulu ile Estetik Plastik Renkonstrüktif Cerrahi

Obezite sonrası estetikte fazla sarkmış derinin uzaklaştırılması temel prensiptir ancak klasik işlemlerden farklılıkları vardır. Bu farklılıklarınsa ana nedeni herkeste ortaya çıkan deformitelerin farklı olmasından ileri gelmektedir. Ancak üç ana noktada deri sarkması ile birlikte hacim kaybınında gerekli düzeyde yerine konması şarttır. Bu üç ana nokta yüz, göğüsler ve kalçalardır. Yüz bölgesinde yüz germe işlemine ek olarak otojen yağ enjeksiyonları, meme sarkmalarında meme dikleştirmeye silikon meme protezlerinin eklenmesi ve kalça toparlama işlemine otolog dermal-fat fleplerin eklenmesi gerekecektir.

Bunlar dışındaki müdahalelerde fazla derinin çıkarıldığı , karın bölgesinde kasların sıkılaştırıldığı germe işlemleri uygulanmaktadır. Bu operasyonların geride bırakacağı izlerin nerelere gizleneceği ve nerelerden geçeceği muayene esnasında size anlatılacaktır.

Tüm bu operasyonlar tekil olarak aslında kolay operasyonlardır ve birkaç günlük istirahat dönemi yeterli olmaktadır ancak birlikte gerçekleştirildiği zaman durum değişecektir. İşte bu nedenle ameliyat saati, aynı seansta nerelerin düzeltileceği, hastanede kalış ve istirahat süreleri tamamen muayenede tesbit edilen deformitelere bağlı olarak değişecektir.

Sevgili okuyucular ve değerli hastalarım bizler ekipçe sizlerin sağlığı ve mutlu bir yaşam sürmesi için mücadele etmekteyiz ama hepimiz koruyucu hekimliğe inanan profesyonelleriz o nedenle düzenli spor ve beslenme ile obeziteye yakalanmamanın , obezite ve postbariatrik cerrahinin ( obezite sonrası estetik) ana tedavisi olduğunu belirtmek isterim..

Bizimle İletişime Geçin