Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Çene Dolgusu

Çene Dolgusu Nedir?

Çene dolgusu, estetik uygulamalar içerisinde yer almasının yanı sıra birçok insanın daha iyi bir çene görüntüsüne sahip olmasını sağlamaktadır. Çenenin uç kısmından kulağın ön kısmına kadar uygulanır.

İki mandibular kemik uzantısı boyunca dolgu kullanılarak daha keskin bir çeneye sahip olunması sağlanır. Çene dolgusu, çene hattına ve ucuna uygulanarak işlem yapılır. Böylece kadın veya erkek fark etmeksizin daha estetik bir çene görüntüsü ortaya konur.

Çene Dolgusu Neden Uygulanır?

Dolgu adı verilen maddeler genellikle yüz ve ciltteki sorunları gidermek amacıyla kullanılır. Deri altına enjekte edilir ve uygulama bölgesinin daha pürüzsüz, keskin, estetik görünmesini sağlar.

Çene dolgusu da çeneyi yüzün geneline uygun hale getirmek amacıyla uygulanır. Op. Dr. Hasan Kandulu olarak çene üzerinde bu estetik işlemleri yaparım. Daha keskin ve “V” şekilde bir çeneye sahip olmanızı sağlarım.

Çene Dolgusuna Neden İhtiyaç Duyarız?

Çene için dolgu uygulaması günümüzde oldukça fazla tercih edilir. Bu uygulamaya ihtiyaç duyulmasının en temel nedeni olarak estetik kaygılar gösterilebilir.

Aynı zamanda uzman doktor olarak yaptığım işlemlerde çenede meydana gelen bozulma gibi sorunları düzeltmek amacı ile de dolgu uygulamaları yapıyorum. Bu sebepler ile çene dolgusuna ihtiyaç duyulur.

Çene Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

Estetik uygulamalar içeresinde yer alan çene dolguları, birçok avantaj sağlar. İlk olarak çene üzerinde yapılacak ameliyatlara göre daha basit ve pratiktir.

Aynı zamanda iyileşme süreci gibi bir şeye ihtiyaç duyulmaz. Ameliyatsız teknikler içerisinde yer alması ve oldukça kısa sürede etki etmesi sayesinde çene dolgusu çok avantajlı bir uygulamadır.

Çene Dolgusu ile Hangi Estetik Sorunlar Tedavi Edilir?

Çene konusunda çeşitli estetik problemlerin giderilmesi için dolgu uygulamalarını tercih ediyorum. İlk olarak hacim eksikliği ve yüze göre küçük çene yapısına sahip olma sorunları giderilebilir.

İlginizi Çekebilir  Kimyasal Peeling

Simetri sorunu, çene altında sarkma, kırışmış deri, çene hattının belirgin bir yapıya sahip olmaması, çene ucu gamzesi gibi şeyler için dolgu uygularım. Bütün bu sorunlar için uzman doktor olarak hizmet verir ve başarılı uygulamalar yaparım.

Çene Dolgusu Ne Kadar Kalıcıdır?

Dolgular sonsuza kadar kalıcı olmaz. Çene için yapılan dolgu uygulaması da belirli bir süre sonra etkisini yitirir. Hastalarım için yaptığım bu işlemlerde kalıcılık süresinin çene yapısı ve özelliklerine bağlı olarak değiştiğini söyleyebilirim. Genel olarak çene dolgu 12 ila 18 ay arasında bir kalıcılık süresine sahiptir. Uygulama sürecinden sonra çene yapısı bu süre aralığında daha estetik görünür.

Çene Dolgusu Geri Alınabilir Mi?

Çene için yapılan dolgu işlemlerinde sağlıklı bir madde kullanılır. Bu dolgunun içerisinde hyaluronik asit adı verilen bir madde bulunur. Bu madde aynı zamanda insan vücudunda doğal halde de bulunur.

Eğer dolgu geri alınmak isteniyor ise uygulama bölgesine hyalüronidaz enzimi enjekte edilmesini sağlarım. Bu sayede enjekte ettiğim madde dolguyu eriterek 24 saat sonunda tamamen yok olmasını sağlar.

Çene Dolgu Uygulama Süresi Ne Kadardır?

Çene dolgusunun uygulaması, tarafımca enjekte yöntemi ile yapılır. Çene, önemli bir anatomik bölge olduğundan ancak uzman kişiler tarafından çene dolgu yapılması uygundur.

Yapıya zarar vermemek adın işlemleri kanül ile yapıyorum. Kanül yardımı ile daha güvenli bir uygulama yapılır. Operatör Doktor Hüseyin Kandulu olarak dolgu uygulamasını anastezik krem etki süresi de hesaba katılırsa 1 saat içinde tamamlıyorum.

Çene Dolgu Sonrasında Nelere Dikkat Edilmelidir?

Dolgu işleminden sonra birtakım morluklar meydana gelebilir. Aynı zamanda şişlik sorunu da yaşanabilir. Bütün bu etkiler normal ve geçidir.

Ağrı yaşamanız durumunda ise size verdiğim reçetede yer alan ilaçları kullanabilirsiniz. Aynı zamanda uygulamadan sonra 1 hafta dinlenmek faydalı olacaktır. Bu nedenle 1 hafta dinlenmenizi ve daha sonra günlük hayatınıza dönmenizi tavsiye ediyorum.

İlginizi Çekebilir  Yüz Dolgusu

Çene Bölgesinde Gözlemlenen Şekil Bozuklukları Nelerdir?

İnsanların çene bölgesinde görülmesi mümkün olan çeşitli şekil bozuklukları vardır. Bu şekil bozukluklarının başında çenenin büyük veya küçük olması gelir.

Aynı zamanda çene dolgu uygulayarak giderilmesini sağladığım şekil bozukluları arasında çene hattının belirsiz olması, simetrik yapıya sahip olmaması, çene altı sarkmaları, çene ucu gamzesi, kırışmış boyun derisi, yüze uyumsuz çene biçimi gibi sorunlar da yer alır. Bunlar en fazla karşılaşılan çene bozuklukları olarak ön plana çıkıyor.

Çene Ucu Dolgusu Eridikten Sonra Çenede Herhangi Bir Problem Yaratır Mı?

Çene ucuna yapılan dolgu uygulamalarında kullanılan madde güvenilirdir. Bu sayede insan vücuduna sağlık açısından herhangi bir zararı bulunmaz. Dolgu içerisinde kullanılan madde hyaluronik asittir.

Bu madde insanlarda da bulunan bir madde olduğu için dolgu eridikten sonra herhangi bir problem yaratmaz. Hastalarımda özellikle bu maddeye sahip olan dolguları tercih ederim.

Çene Dolgusu Ağrılı Mıdır ve İşlem Ne Kadar Sürmektedir?

Dolgu işlemleri genel olarak ağrı söz konusu olmaz. Bunun en önemli sebebi işlem öncesinde anestezik krem sürülmesidir. Bu krem sayesinde uygulama yaparken hastalarımda herhangi bir ağrı durumu meydana gelmez.

Aynı zamanda çene dolgusu işlemi oldukça kısa sürede tamamlarım. Anestezik kremin etkili olması için yarım saat gibi bir süre yeterli olur. Aynı zamanda uygulama için de yarım saat gereklidir. Yani yaptığım dolgu uygulaması 1 saat içerisinde tamamlanır.

Jawline Dolgu ile Genç Bir Yüz Elde Edilir Mi?

Çene yapısı, bir insanın ne kadar genç göründüğü konusunda etkilidir. Bu doğrultuda çene dolguları ile daha genç bir görünüme sahip olmak mümkün olur.

Çünkü genç insanlar daha köşeli ve belirgin çene hatlarına sahip olur. Dolgu uygulaması ile sizlerin bu üçgen çene yapısına sahip olmanızı sağlıyorum. Böylece jawline yaparak daha genç bir görüntüye sahip olabilirsiniz.

İlginizi Çekebilir  Nazolabial Dolgu

Çene Dolgusu İçin Kaç CC Dolgu Kullanılması Gerekir?

Çene dolgusunda diğer dolgu uygulamalarından farklı olarak ilk seans sonrası daha fazla doz kullanımı yapılması gerektiğidir. Böyle yapıldığı takdirde etkili bir görünüşe sahip olmak mümkündür.

Çene dolgu için kullanılan dolgu miktarı genel olarak ilk seanslardan beri 4-5 CC olur. Uzman doktor olarak uygun gördüğüm ve iyi bir çene yapısına sahip olmayı sağlayan dolgu miktarı bu düzeydedir.

Çene Dolgusu Yaptıranlar

Çenesine dolgu uygulaması yaptığım birçok hastam bulunuyor. Genel olarak bakıldığında dolgu uygulaması yüksek bir memnuniyet sağlıyor. Hem kolay olması hem de hızlı bir şekilde tamamlanması sayesinde çok fazla tercih ediliyor.

Aynı zamanda bu dolgular ağrısız olduğundan idealdir. İyileşme sürecinin olmaması da çene dolgusu yaptıran kişilerin işlemden hoşnut kalmasını sağlıyor. Uygulama sonrasında sahip olunan keskin ve üçgen şeklinde çene yapısı insanlara oldukça estetik bir görünün katar.

Çene Dolgusu Fiyatları 2024

Estetik uygulamalar konusunda profesyonel Op. Dr. Hüseyin Kandulu olarak oldukça fazla hastaya hizmet veriyorum. Çene dolguları konusunda uzman ekibim ile istenilen çene yapısına sahip olmanızı sağlarız. Fiyatlar ise gerekli inceleme yapıldıktan sonra belirlenir.

Çenenin nasıl bir görünüme sahip olunması belirtildikten sonra buna uygun şekilde dolgu yapılması gerekir. İşlem detaylarından sonra ise size belirlediğim çene dolgusu fiyat teklifini sunarım. Çene dolgusu fiyatları 2024 hakkında bilgi almak için bizlere hemen ulaşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin