Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Saç ekimi, saçlarında seyreklik olan kişiler için uygulanmaktadır. Bir insanın görüntüsünü etkileyen en önemli faktörlerden biri saçlarının duruşudur. Bu nedenle cansızlaşmış, seyrelmiş saçlarla günlerinizi geçirmek yerine bu işe kalıcı bir çözüm bulabilirsiniz. Tam kellik gelişmiş olsa dahi saç ekimi yapılarak istediğiniz saçlara kavuşmanız sağlanabilir.

İnsanlar işlemi yaptırmak istediklerinde ilk aklına gelenlerden biri saç ekimi fiyatları olacaktır. Ancak fiyat bilgisine geçmeden önce nasıl bir işlem olduğuna değinmek daha doğru olur.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

Her bir saç teli köke sahiptir. Saç ekim de bu kökler ile gerçekleştirilir. Saç dökülmesi genellikle üst ya da yan bölgelerde görülür.

Yani ense bölgesindeki saçlar genellikle dökülmez ya da en son dökülür. Bu nedenle işlem sırasında en bölgesindeki saç köklerinden faydalanılır. Ancak alınan köklerin boşluğu hiçbir şekilde dışarıdan fark edilmez.

İşlemde öncelik saç köklerinin toplanmasıdır. Uygulanan tekniğe göre değişmekle birlikte şerit halinde ya da tek tek saç kökleri toplanabilir. Daha sonra ise ikinci aşama olan köklerin nakline geçilir.

Saçsız alanda uygun kanallar açılır ve açılan bu kanallara saç kökleri itina ile yerleştirilir. Saç kökü yerleştirilirken uygun açı verilmesine dikkat edilmelidir. Dik yerleşitirilmesi, görüntüyü doğallıktan uzaklaştıracaktır.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık

Saçlarınızda seyrelme, hatta kelleşme başladıysa asla umutsuzluğa kapılmayın. Tıp teknolojileri durmadan gelişmiş ve estetik anlamda da önemli başarılar kaydetmiştir.

Yani, saç ekim günümüzde profesyonel şartlarda, oldukça başarılı şekilde yapılır. Bunun için gereken bir ön hazırlık da bulunmaz. Yalnızca hekim muayenesi ile birlikte gereken bazı tetkikler vardır. Eğer sağlık durumunuzda engel teşkil edecek bir durum yoksa işlem yapılabilir.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Saç ekim için temelde iki aşama bulunur. Bunlardan birincisi kökleri toplamak, ikincisi ise yeni yerlerine yerleştirmektir. Uygulanan tekniğe göre elbette değişen ayrıntılar vardır. Örneğin saç ekim fiyatları uygulanan tekniğe göre farklılık gösterir. Ancak aşamalar temelde aynıdır. 

Birinci aşama için genel olarak ensedeki saç köklerinden faydalanılır. Uygun olan kökler belirlenir ve sonrasında ikinci aşamaya geçilerek belirlenen alana yerleştirilir.

Kısacası bir nakil işlemi yapılır. Ancak burada nakli yapılan kişinin kendi saç kökleridir. Dolayısıyla doku reddi gibi bir olumsuz durumla karşılaşılmaz.

Saç Ekimi Öncesi

İşlem öncesinde saçlı deride belirli bölgeler açılmıştır. Hatta üst ve yan kısımlar tamamen kelleşmiş olabilir. Bu durum kişiler için epey can sıkıcı olabilir. Haliyle birçoğu saç ekimi fiyatları konusunu çevresinden araştırmaya başlar. Alınan yorumlar ise her zaman olumludur. Çünkü saç ekim yapılan kişiler doğal görünümlü ve canlı saçlara sahip olurlar.

Saç Ekimi Sonrası Bilinmesi Gerekenler Nelerdir?

İşlem sonrasında ilk yıkama klinik şartlarında özel bir solüsyonla yapılmalıdır. Sonrasında ise dilerseniz yine klinikte yıkatabilir dilerseniz de evinizde yıkayabilirsiniz.

Hassas davranmak ve yeni ekilen saç köklerine hasar vermemek önemlidir. Ayrıca bir süre şapka takmamak ve saçlı deri üzerine baskı yapmamak gerekir.

Saçlarınız ortalama üç hafta içinde dökülür. Bu normaldir. Sonrasında ise yeniden çıkacaktır. Tam halini alması için 6-8 ay kadar beklemeniz gerekir. Sonuç ise gerçekten etkileyici olacaktır. Saç ekim fiyatları konusunda bilgi edindikten sonra güvenle işlemi yaptırma kararı verebilirsiniz.

Saç Ekim Merkezleri

Bu merkezlerde steril şartların oluşturulması esastır. Saç ekim bir nakil işlemidir ve steriliteye çok dikkat edilmelidir. Aksi takdirde enfeksiyon kaçınılmaz olur. Ciddi bir operasyon olduğu unutulmamalı ve tecrübeli kişilerce yapılmalıdır.

Saç ekim fiyatları ise ekim yapılması gereken bölgenin genişliğine göre değişir. Ayrıca uygulanan teknik de fiyat üzerinde belirleyicidir. Eğer böyle bir düşünceniz varsa irtibat kurabilir hatta ön muayene için randevu alabilirsiniz.

Saç Ekim İstanbul

İnsanlar bu konuyu araştırdıklarında çeşitli tekniklerle karşılaşabilirler. Saç ekim fiyatları da teknikler arasında bazı değişiklikler gösterebilir. DHI, FUT, FUE ve Safir gibi farklı saç ekim teknikleri duyabilirsiniz. Önemli olan kişinin özel olarak değerlendirilmesi ve hekimi tarafından en uygun yönteme karar verilmesidir.

Özellikle ilerleyen yaşla birlikte çoğu erkek için saç dökülmesi durumu kaçınılmazdır. Ancak sorunun bir kader olmadığı bilinmelidir. Kellik gelişmiş olsa bile, bu teknik sayesinde yeniden gür saçlara kavuşmak mümkün olur.

Saç Ekim Yorumları

Saçlarındaki seyrelme ve dökülme problemi nedeniyle saç ekim yaptıran kişiler karşılaştıkları sonuçtan memnun olurlar. Yorumlara göz attığınızda insanların bu işlemden elde ettikleri sonuçtan mutlu olduklarını görebilirsiniz.

Gereken süre geçtikten sonra siz de diğerleri gibi doğal görünen canlı saçlara sahip olursunuz. Bu işlemin en önemli avantajı ise, yeni çıkan saçların kalıcı olmasıdır.

Yani genellikle yeniden dökülme durumu ile karşılaşılmaz. Saç dökülmesi ve kellik problemi tamamen rafa kaldırılmış olur. Yorumlar incelendiğinde saç ekim fiyatları konusunun da uygun aralıklarda olduğunu görürsünüz.

Saç Ekimi Fiyatları 2021

İnsanlar için bütçe önemli bir konudur. Bu nedenle yaptırmayı düşündükleri bir işlemin fiyatının ne kadar olduğunu merak etmeleri gayet normaldir. Saç ekimi fiyatları elde edilen mükemmel sonuçlar ile karşılaştırıldığında oldukça uygundur.

İşlem öncesine yapılan muayene ile ekim yapılacak alana karar verilir ve kişiler uygunluk açısından değerlendirilir. Son derece güvenli ve konforlu bir yöntem olan saç ekimi yöntemi ile siz de canlı ve doğal görünümlü saçlara kavuşabilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin