Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Saç Ekimi

Saç Ekimi Nedir?

Erkek ve bayan hastalarda ortaya çıkan kelleşme sorunlarını gidermek için saç ekimi yöntemleri kullanılır. Bu yöntemler ile hastaların genel saç sorunları giderilmiş olur. Kelleşme olan bölgelerin dışında aynı zamanda hastalarda daha sık saçlar için de yine saç ekme işlemleri sağlanır. Özellikle son zamanlarda yeni yöntemler kullanılarak hastaların genel görünümlerinde istenilen değişimler ortaya çıkar.

Kullanılan birçok farklı saç ekimi tekniği vardır. Uygulanacak olan teknik doktor tarafından belirlenmelidir. Cilt yapısı, doku özellikleri hangi tekniğin uygulanacağı açısından belirleyici faktörlerdir.  Bazı teknikler ise daha sıkı bir saç görünümü elde etmek isteyen hastalar için tercih edilir. Sonuç olarak hastaların beklentilerine göre ekim yöntemi tercih edilmesi mümkündür.

Saç Ekimi Nasıl Yapılır?

FUE motoru sayesinde donör bölgeden alınan greftlerin, saçsız bölgeye nakil edilmesi işlemidir. Bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında greftler kafanın arka bölgesinden iki kulak arası mesafeden alınır. Teknikler arasında uygulama farklılıkları bulunmaktadır.

DHI yönteminde kanal açma işlemine gerek kalmadan alınan saç kökleri özel medikal iğne yardımı ile saç derisi altına bırakılır. Sonuç olarak hastaların durumuna ve beklentilerine göre yöntemler değişiklik gösterir.

İşlemlerin yerine getirilmesi aşamasında hastaların saç ekim beklentilerini karşılamak için farklı çözümler önerilir. Örneğin bazı hastalarda bu yöntemin uygulanması aşamasında kelleşme olan bölgenin kalem ile belirlenmesi gerekir.

Yine hastalarda işlemlerin öncesinde hangi bölgeden saç kökü alınacağı tespit edilerek, saç yönleri belirlenir. Alınan saç kökleri ilgili bölgede bulunan kanallara yerleştirilerek işlemler tamamlanır.

Saç Ekimi Kimlere Uygulanır?

18 yaşını doldurmuş her bireye durumuna uygun olarak bir saç ekimi yöntemi uygulanır. Gerek erkeklerde gerekse de kadınlarda çeşitli nedenlerden dolayı saç ekim yöntemlerine ihtiyaç duyulur.

Dileyen her hastada gerek kelleşmeyi önlemek için gerekse de yeni saç köklerini dikmek için bu yöntemler kullanılır. Erkeklerde sıklıkla kullanılan farklı yöntemler bulunmakla birlikte bayanlarda ise başka yöntemler tercih edilir.

Örneğin bayan hastalarda daha çok tıraşsız saç ekme yöntemleri kullanılır. Erkek hastalarda daha konforlu işlemlerin tesisi için safir yöntemi de kullanılabilir. Günümüzde ekim aşamasında hastaların beklentilerini karşılayan farklı tekniklerden yararlanılır. Aynı zamanda hastaların ekim işlemlerinden yararlanabilmesi için beklentilerin tam olarak belirlenmesi gereklidir. Günümüzde birçok saç ekim merkezi vardır.

Saç Ekim Operasyonuna Hazırlık Öncesi

Saç ekme işlemlerine başlamadan önce hastaların beklentilerinin tam olarak belirlenmesi gerekir. Bu aşamada özellikle saç ekim yöntemlerinin de hastaya özel olarak tercih edilmesi gerekir. Günümüzde birçok farklı yöntem kullanılır.

Hazırlık aşamasında hastanın uygun donör bölgesi belirlenerek ekim aşamasında burada bulunan saç kökleri yani greftler kullanılır. Sözü edilen alanların belirlenmesinin arkasında aynı zamanda hastaların saç köklerinde istenilen niteliklerin temini için hasta beklentileri de önemlidir.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra Ağrı Olur mu?

Bu aşamada gerekli tahliller yapılarak ekim işlemlerine hazırlık yapılır. Yine bu aşamada hasta eğer kan sulandırıcı ilaç kullanıyor ise bırakması gerekir. Vitamin hapları da yine işlemlerin selahiyeti açısından önemlidir. Hastaların operasyon öncesinde hafif bir duş alması gerekir.

Hastalar gerekli tahliller yapıldıktan sonra operasyona alınır. Yine hastalarda bu işlemlerin gerçekleştirilmesi aşamasında kişiye özel yöntemler ön plana çıkabilir.

Saç Ekim Temel Aşamaları

Tercih edilen saç ekimi yöntemi belirlendikten sonra ekim yapılacak alan kalem ile çizilerek sınırları ortaya konulur. Sonra ilgili donör bölgeden saç kökleri alınarak işlem yapılır. Bu aşamada kanal açılarak bu kanallara ekim yapılır. İşlemin sonrasında hastanın saç ekme ile saçlarının korunması için bir iki hafta dikkatli olmak gerekir. Yine hastalarda bu işlemler sonrasında kanamalar meydana gelebilir.

Genellikle 8 saate kadar uzayan işlemler görülür. Bir seansta ortalama olarak 3.000 adet graft saç ekimi yapılması doğrudur. Saçsız olan bölgede zaten saçın beslenme kaynaklı döküldüğünden dolayı , ekilen saçların adetsel olarak fazla olması dolaşım bozukluğu sebebi ile beslenmemesi muhtemeldir.

Yine hastalarda bu işlemlerin gerçekleştirilmesi esnasında daha sıkı ekim gerekebilir. Bu durumlara bağlı olarak hastaların beklentilerini karşılayan farklı yöntemler kullanılır. Günümüzde birçok farklı kelleşme sorunu bulunduğundan dolayı hastaya özel tedavi yöntemleri kullanılır.

Saç Ekim Öncesi Nelere Dikkat Edilmelidir?

Hastaların ekim işlemlerinden önce kan sulandırıcı ilaçlardan uzak durması tavsiye edilir. Yine hastaların bu işlemlerden önce dikkat etmesi gereken bir diğer husus da ağır egzersizlerdir. Hastaların operasyon öncesinde ağır egzersizlerden uzak durması gerekir.

Hastaların işlem öncesinde hafif beslenme yapması yararlı olur. Sonuç olarak bu işlemler yapılarak hastalarda daha başarılı işlemlerin gerçekleştirilmesi mümkündür.

Ekme işlemlerinden önce kişinin kullandığı ilaçları doktor ile paylaşarak bildirmesi gerekir. Sigara ya da alkol kullanımı hastaların beklentilerini karşılamak adına iyi değildir ve iyileşme sürelerini aksatan yöntemleri temsil eder. Bu nedenle de hastalarda ekim işlemlerinin gerçekleştirilmesi aşamasında söz konusu çözümlerden yararlanmak gerekebilir. Günümüzde hazırlık yapılarak daha iyi çözümler temin edilmiş olur.

Saç Ekiminden Sonra Dikkat Edilmesi Gerekenler

Hastaların saç ekme işleminden sonra bazı şeylere dikkat etmesi gerekir. Örneğin bu işlemlerden sonra saç bakımı için kullanılan kimyasal içeren şeylerden uzak durmak gerekir. Ekim işlemlerinden sonra hastaların yatış pozisyonlarına dikkat etmesi, kişiye gösterildiği doğrultuda uygulanamaması gerekir. Hastalar bu ekim işlemlerinden sonra bu ayrıntılara dikkat ederek daha başarılı sonuçlar alır.

Sonuç olarak gerek öz bakım gerekse de ilaç kullanım gibi detaylar düzenlenerek hastaların ekim sonrasında daha hızlı iyileşmesi mümkündür. Ülkemizde hizmet veren saç ekim merkezlerinde ekim sonrasına da destek sunularak saç ekmenin olumlu sonuçlarının yansıtılması mümkündür.

İlginizi Çekebilir  Altın İğne

Son zamanlarda bu hususlara dikkat edilerek saç ekimi sonrasında daha fazla başarı elde etmek ve daha fazla saç kökünün hayatta kalmasını temin etmek mümkündür.

Saç Ekimi Sonuçları Bizi Neler Bekliyor?

Hastalar ekim sonrası saç bakımlarına dikkat ederek daha başarılı sonuçlar elde eder. Aynı zamanda ekim sonrasında sonuçların ortaya çıkması aşamasında hastaların saç bakımı için kullandıkları içerikler de önemlidir.

Son yıllarda bakım işlemlerinin saçların canlı kalması açısından birçok faydası bulunur. Bakım yapılarak daha fazla saç kökü ile daha sıkı bir görünüm elde edilir.

Doğrudan güneş ışığından uzak durmak ve saçların tozlardan korunması da gerekebilir. Yaklaşık olarak 6 ayın sonunda saçların eski haline kavuşması ve gür bir saç görünümü elde etmek mümkündür. İlk bir ay dikkatli davranmak saçlar için faydalıdır. Hastalar açısından dış ortama çıkmak için tedbirler alınmalıdır.

3000 adet greft saç ekim ne kadar?

Saç ekme işlemlerinde önemli bir husus olan fiyatlardır. Fiyatlar yapılan tekniğe ve hastaya ne kadarlık ekim yapılacağına göre değişiklik gösterir. Ortalama olarak bir seansta 3000 kadar saç kökü ekilmesi uygundur. Fiyatlar ise bu seans üzerinden hesaplanır.

saç ekimi

Fiyatlandırmalar kullanılan tekniğe bağlı olarak değişiklik göstermekle birlikte söz konusu yöntemin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastalarda istenilen sonuçlar elde edilmiş olur.

Her hastaneye bağlı olarak değişim göstermekle birlikte tedavi yöntemi ve hastanın durumu da fiyatları belirler. Son zamanlarda ekim teknikleri açısından farklı teknikler fiyatlar üzerinde etkilidir. Bazı yöntemler klasik yöntemler olup bazı yöntemler ise son zamanlarda ortaya çıkan daha basit yöntemlerdir.

1 greft saç ne kadar?

Saç köklerinin nitelendirilmesinde kullanılan bir birim olan greft demek, dünya sağlık örgütünün verilerine göre 2 ya da 3 saç kökü demektir. Bu nedenle 1000 greft demek yaklaşık olarak 2,1 saç teli olarak belirlenmiştir. Aynı zamanda saç köklerinin aktarılmasında kullanılan bu birim ile birlikte işlemlerin belirli standartlar altında yürütülmesi mümkün olur.

Ortalama olarak bir seanslık işlem 4 ile 6 saat arasında sürer ve bu işlemlerde ortalama olarak 3 bin ile 4 bin arasında saç kökü ekimi mümkündür. Günümüzde bu yöntemler ile birlikte hastaların kelleşme sorunları tamamen ortadan kalkar. Özellikle bayan ya da erkeklerde daha farklı yöntemler kullanılır.

1 greft ne demek?

Greft denilince saç teli akla gelse de saç kökü de bu tanıma dahildir. Bu nedenle her iki kavram birbirinden farklı kavramlardır. Söz konusu kavramlar aynı zamanda sayı olarak da farklılık arz eder. Greft denilince 2 ya da 3 saç kökü anlamına gelir. Greft ekimi aynı zamanda saç kökünün alınmasını da kapsar.

İlginizi Çekebilir  Yaşlı Ellere Son

Bu nedenlerden dolayı her iki kavram birbirinden farklı olur. Hastalarda ortalama olarak 3.000 civarında saç ekimi bir defada gerçekleştirilir. Bu saç kökleri genellikle ense kökünden sağlıklı saçlardan alınır. En çok işlem yapılan bu bölge olmakla birlikte bazı hastalarda başka bölgelerden kıl kökü alınması mümkündür. Sonuç olarak hastaların durumuna göre değişiklik gösterir.

Saç ekim kaç yıl dayanır?

Yapılan saç ekimi yöntemine bağlı olarak değişmekle birlikte saç ekme işlemleri yaklaşık olarak 8 saat kadar sürer. Bazı işlemlerde ise bu durumun 10 saate kadar uzaması durumu görülür. Günümüzde saç ekme işlemlerinden sonra hastaların beklentilerini karşılayan çözümler için 10 gün beklemek gerekir. 10 günün sonunda saç köklerinin oturmuş olduğu kabul edilir.

Yine hastalarda saçların gür ve canlı bir görünüm kazanması bir senede mümkündür. Hastanın durumuna bağlı olarak saç köklerinin canlı kalması uzayabilir. Beslenme alışkanlıkları çalışma ortamı gibi değişkenler ile birlikte ekim aşamasında verimlilik sağlanmış olur. Günümüzde ekim bu nedenlerden dolayı değişen bir durum olarak ön plana çıkar.

Saç Ekimi Yaptıranların Yorumları

İsteyen hastalar ekim aşamasında karar almak için internet sitelerinden yararlanabilir. Yine bu işlemlerin detayları ve hastaların tecrübelerinden yararlanmak için yaptıranların yorumlarını inceleyebilirsiniz.

Günümüzde birçok sağlık merkezinde başarılı bir şekilde gerçekleştirilen bu işlemler aynı zamanda hastaların tedavisinde yüksek başarı getirir.

Siz de operasyonlar hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak için internet sitelerini takip edebilirsiniz. İnternet siteleri sizlere bu aşamada hizmet verir. Yine internet siteleri sayesinde fiyatlar hakkında da bilgi alabilirsiniz.

Kullanılana yöntemler sağlık merkezlerinin sunduğu hizmetler gibi detaylardan kolay bir şekilde yararlanabilirsiniz. Sizler için önemli olan bu tedavi yöntemlerinden yararlanmak için siz de sağlık merkezlerinden hizmet bilgisi almak için interneti kullanabilirsiniz.

Saç Ekimi Fiyatları 2024

Günümüzde saç ekimi fiyatları hastanın saç tablosuna, uygulanacak tekniğe,seçilen kliniğe ve uygulama yapan uzmana göre değişiklik göstermektedir. Kullanılan en sık yöntemlerden biri olan FUE tekniği fiyat olarak da hasta beklentilerini karşılamaktadır.

Aynı zamanda ekim hizmetlerinde SAFİR FUE ve DHI gibi daha üst seviye yöntemler de vardır. Bu yöntemler ile birlikte hastalarda daha konforlu işlemler yapılır. Yine bu işlemlerin gerçekleştirilmesi ile birlikte hastaların görünümlerinde anlamlı bir değişiklik sağlanmış olur.

Günümüzde her sağlık merkezinde farklı yöntemler kullanılır. Kullanılan yöntemler sayesinde hastaların tedavisi daha kolay hale gelir. Yine sık saç isteyenler için yeni teknikler vardır. Kullanılan teknikler ve fiyatlar değişiklik gösterir.

Her hastane farklı fiyatlar verebildiğinden dolayı saç ekimi fiyatları hakkında daha fazla bilgi sahibi olmak ve tedavi yöntemlerini incelemek için sağlık merkezlerini ziyaret edebilirsiniz.

Bizimle İletişime Geçin