Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Aşk Tutamaçları

Aşk Tutamaçları

Küçük dokunuşlarla büyük kurtuluşlar: “Love handles yani, aşk tutamaçları”

Pilates, aerobik, fitnes derken eriyip bittiniz ama aşk tutamaçlarınızdan kurtulamadınız. Düşük bel giyiyorsunuz pırtlıyor , bikini giyiyorsunuz pırtlıyor, dar tişörtlerden nefret eder oldunuz. Peki böyle mi olmak zorunda? Hayır değil. Tekrar diyetisyene mi gidelim? Hayır o da çözüm değil. Uzman bir estetik cerrah ile görüşmenizi öneririm, çünkü, aşk tutamaçlarını eritmek gerçekten zor iş..

Sıcak yaz aylarının kendini iyice hissettirdiği bikini sezonunun başladığı şu günlerde ask tutamaçları artık sorun olmaktan çıkıyor. Aylar öncesi başlayan diyet ve spor programlarına rağmen halen aşk tutamaçlarınız varsa bunu dert etmeyin 30 dakikalık küçük bir işlemle artık aşk tutamaçlarınızdan kurtulmanız mümkün.

Düşük belli giysiler ve dar kıyafetler nedeni ile önceleri bu kadar dikkat çekici olmayan ask tutamaçları artık incecik genç kızlarımızın bile büyük birer sorunu haline gelmiş durumda. Bel bölgesinde lokalize yerleşimli bu tutamaçlardan ameliyat bile sayılamayacak kadar konforlu yöntemlerle kurtulmak mümkün.

7 den 70’e her bayan ve beyin ortak sorunu olan love handles in geri donuşsüz en değerli tedavi yöntemi liposuction işlemidir. Lokal anestezi ile veya çok hafif sedo-analjezi ile uygulanabilen liposuction işlemi ile tutamaçlarınızdan kurtulmanız mümkün. Bu işlem sadece iki küçük delikten gerçekleştiriliyor ve önce özel solüsyon ile parçalanan istenmeyen yağlarınız daha sonra özel kanüller yardımı ile aspire ediliyor. İşlem sonrası evinize dönüyorsunuz ve tek yapmanız gereken iki üç hafta süre ile derinin gevşemesini önlemek için korse kullanmak. Böylelikle aşk tutamaçlarınızla geri dönüşümsüz olarak vedalaşmış oluyorsunuz.

İşlem sonrası oluşabilecek hafif morluk ağrı ve deri gevşemelerinin önüne geçmek içinse artık “vasser liposuction” diye bilinen ultrasonic liposuction yöntemini klasik liposuction’a göre sıklıkla tercih etmekteyiz. Peki nedir vasser teknolojisi size kısaca bundan bahsetmekte fayda var. Vasser ultrasonic dalgalar yardımı ile önce yağların vücut içinde parçalanması ve daha sonra aspire edilmesi yöntemdir. Bu ultrasonik etki ile hem derinin sıkılığını yeniden kazanması hem de küçük kanamaların önlenmiş olması nedeni ile ağrı morluk ve ödem süresinin kısalması sağlanmaktadır.

Evet bugün sadece yarım saatte adı sevimli kendi sevimsiz aşk tutamaçları ile nasıl vedalaşabileceğimizi öğrendik ancak liposuction işlemi öncesi uzman bir estetik cerrah tarafından tüm vücudun muayenesinin yapılması gerektiğini ve bu işlemin zayiflatma işlemi değil bir vücut şekillendirme işlemi olduğunu hatırlatmak isterim. Tutamaçların olmadığı aşk dolu sıcacık bir yaz dilerim.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu’ya Sorun

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınızı mümkün olan en kısa sürede yanıtlayacağım.
op-dr-huseyin-kandulu


Benimle iletişime geçmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.