Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Lazer Tedavileri

Lazer teknolojisinin yeri artık Estetik Cerrahide yadsınamaz bir noktadadır. Lazerlerin dalga boylarına klinikteki etki alanları değişiklik gösterir. Klinikte; epilasyon, cilt soyma(yüz gençleştirme), dövme izi yok etme, damarsal anomali tedavileri (varisler, hemanjiomlar, vb) ve yağ parçalama gibi işlemlerde kullanılır.

Lazer epilasyon işleminde kişinin cilt rengi ve yapısına göre etkili sonucun elde edilebilmesi için dalga boyuna göre doğru lazer tipinin seçimi önem arzu etmektedir. Seanslar halinde vücudun ihtiyacı olan her bölgeye uygulanabilen lazer epilasyon işlemi yaklaşık 4-6 seans sonunda çok iyi sonuçlar vermektedir.

Lazer ile yüz gençleştirmede temel mekanizma cildin üst katmanının soyularak yeniden oluşmasına fırsat vermek daha genç bir cilt dokusu oluşmasını sağlamaktır. Uygulanacak alana göre genellikle lokal anestezi ile ağrı giderilir. Uygulama sırasında hastanın ve uygulama yapılacak kişinin gözleri korunmalıdır.

Genel mantık ve prensipler dermabrazyon ile aynıdır. Uygulanan lazerin çeşidine dalga boyuna ve süresine göre etki oranı ve iyileşme süreci değişmektedir. İşlem sonrası cilt koruma ,UV ışınlardan uzak durma, nemlendirme çok önemlidir. Gerekli olduğunda tekrarlayan seanslar yapılabilir.

İlginizi Çekebilir  Op.Dr.Hüseyin Kandulu ile Estetik Plastik Renkonstrüktif Cerrahi
Bizimle İletişime Geçin