Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara

Meme Protezi ile Meme Büyütme Ameliyatı

Meme Protezi ile Meme Büyütme Ameliyatı

Meme protezi ameliyatı,ergenlik döneminden sonra göğsü gelişmemiş tüm genç hanımlara uygulanabilmektedir.Bunun yanında doğum sonrası göğüs içi hacmini kaybeden ve göğsünde deformite gelişen tüm bayanlara meme operasyonunda protez uygulanabilir.Meme büyütme operasyonları için ergenlik döneminin geçmesi ve memenin tüm gelişimini tamamlamış olması gerekmektedir.

Meme protezleri ,belirli özelliklerine ve içeriklerine göre sınıflara ayrılır.Seçilecek olan protez hastaya göre değişiklik gösterir.Örneğin;protezlerimiz yuvarlak veya anatomik olarak şekline göre de farklılık gösterir.Anatomik protezin üst kısmının daha doğal bir görünüme sahip olduğu ancak;yuvarlak protezin bir bütünde yuvarlak bir şekilde olduğu görülür.Dış yüzey olarak yüzeyli pürtüklü veya düz yüzeyli olabilmektedir.Silikon protezin içinde koheziv bir jel bulunmaktadır.Bu jel,kesinlikle insan vücuduna zararlı değildir ve olası yaralanmalarda protezin zarar görmesine bağlı vücutta dağılmaz ve herhangi bir reaksiyon göstermez.Diğer taraftan koheziv jel yerine içerisinde serum fizyolojik bulunan protezlerimiz de bulunmaktadır.Ancak;sıklıkla kullandığımız protez çeşitleri,yuvarlak,anatomik ve içeriği jel olan protezlerdir.

Hastanın göğüs yapısına göre göğüs çevresinin büyüklüğüne,göğüslerin kollar ve omuzlarla uyumuna ve son olarak da kişinin dekolte arzusu,göğsünün nasıl bir görüntüye ulaşmasını istemesi gibi nedenlere bağlı olarak seçilecek protez değişiklik göstermektedir. Protezlerimizi,memeye çok küçük lokal noktalardan yerleştirmekteyiz.Bu noktaları seçerken kişiyi muayene ediyoruz ve minimum izi nerede bırakabiliriz düşüncesinden hareketle yola çıkarak protezi meme altına yerleştirmeye karar veriyoruz.Bu noktada kullanmış olduğumuz lokalizasyonlar,meme başı ,meme altı ve koltuk altı ön çizgisidir.

Protezi nereden yerleştireceğimize karar verdikten sonra protezi göğüs yapısına göre en doğal duracağı bölgeye koymayı hedefliyoruz.Bu kişiden kişiye değişiklik gösterebilir.Bu bölgeler; meme doku altı,meme dokusu ve meme dokusunun altında yer alan kılıfın altı veya kas altı olabilir.Meme büyültme operasyonlarında ağrı şikayetiçok az düzeydedir.Ağrı şikayeti eğer protezi kas altına koymuş isek,minimum olarak izlenebilmektedir.Ancak;hiçbir ağrı şikayeti ağrı kesicilerle giderilemeyecek düzeyde değildir.

% 80 operasyonumda ameliyat sonrası diren ihtiyacı yaşamamaktayım.Direnin amacı;olası bir kanamayı dışarıya almak ve içeirde protezin hasar görmesine engel olmaktır.Eğer ki,meme protezi ile büyütme ve dikleştirme yapılıyorsa tedbiren 12 sa süreyle diren uygulayabiliyoruz.Meme büyütme operasyonlarını çok konforlu ve ağrı problemi olmayan ameliyatlardır.Sabah ameliyatınız olup akşam rahatlıkla evinize dönebilirsiniz.

Meme büyütme operasyonu geçiren hastalarımıza, ameliyat sonrası ilk 1 aylık dönem kol hareketlerinin yoğun olduğu sporları önermiyoruz.Ameliyat sonrası,göğüslere özel sporcu sütyeninin 1ay süreyle takılmasını hastalarımızdan muhakkak istiyoruz. Bu dönem içerisinde tüm bu koşullara dikkat edildiği takdirde,ameliyat sonrası dönem problemsiz olarak rahatlıkla atlatılmaktadır.

Op. Dr. Hüseyin Kandulu’ya Sorun

Plastik, Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi ile ilgili merak ettiklerinizi çekinmeden sorabilirsiniz. Sorularınızı mümkün olan en kısa sürede yanıtlayacağım.
op-dr-huseyin-kandulu


Benimle iletişime geçmek için lütfen aşağıdaki formu doldurunuz.