Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Mezoterapi

Mezoterapi ince iğneler yardımı ile tedavisi planlanan bölgelere gerekli maddelerin (aminoasitler, hiyaluronik asit, mineraller vs) enjeksiyonu yöntemidir. Mezoterapi, yüz gençleştirme (kırışıklıkların azaltılması, gerginliğin sağlanması), selülit tedavisi ile lokal yağ fazlalıklarının yok edilmesi ve saçlardaki dökülmenin durdurulması ve daha sağlıklı saçların elde edilmesinde yardımcıdır.

Yüz, dekolte, boyun bölgelrinde ve el sırtında sıklıkla uygulanır. Bu bölgelerdeki yaslanma etkileri bu sayede geriler cilt daha genç ve parlak görünüme kavuşur. Cildin ihtiyacı olan nem dengesi, antioksidanlar geri kazandırılmış olur. Kısa sürede cildinizin daha sağlıklı, daha parlak, daha gergin, daha az kırışık ve pürüzsüz hale geldiğini fark edeceksiniz.

İnce iğneler yardımı ile yapılan bu uygulamada tedavi bölgesinin durumuna göre lokal anestezi desteği de eklenip işlemin ağrısız ve konforlu olması sağlanır.

Tekrarlayan seanslar başarıyı artıracaktır. Bu işlemler sonrasında özellikle yüz bölgesinde onarıcı ve koruyucu bakım ürünlerinin kullanımı uygun olacaktır.

Yüzde cilt gençleşmesi, parlaklığı, gerginliği ve leke tedavisi için yapılan uygulamalar gibi vücut sıkılaştırma , selülit tedavisi ve lipoliz (bölgesel yağ yakımı) amaçlı yapılan tüm mezoterapi uygulamalarında genel olarak seans aralığı 6-8 olup 10-14 günde bir tekrarlanmaktadır.

Mezoterapi uygulamalarından sonraki 24-48 saat solaryum , ağır sportif aktivite ve ilk 12 saat makyaj yapılması önerilmez.

İlginizi Çekebilir  Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra Ne Zaman Pansuman Yapıyorsunuz?
Bizimle İletişime Geçin