Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Vaser Liposuction Ameliyatından Sonra Hastanede Kalır mıyım?

Tıbbın birçok alanında hayatımıza giren koruyucu hekimlik kavramı güzelliğimiz içinde geçerliliğini korumaktadır. Evet biz Estetik Cerrahlar sizleri 10-15 yaş gençleştirecek çok iyi operasyonlar gerçekleştirebilmekteyiz ancak tüm hastalarıma söylediğim gibi öncelikli olan sağlıklı yaşlanmak ve kendimizi korumamızdır.

Tüm yaşantımız boyunca hayatımıza katacağımız düzenli yürüyüşler sayesinde vücudumuzun daha sağlıklı ve fit olarak yaşlanacağını hepimiz biliyoruz. Peki bu süreçte yüzümüzü nasıl korumalıyız?

Yüz yaşlanması nedir ? Yüz yaşlandıkça neler değişir? Bunları bilirsek ve bunları engellemek için gerekli önlemleri alırsak konunun başında bahsettiğimiz operasyonlara hiç gereksinim duymadan sağlıklı yaşlanmamız mümkün. Yüzümüze yaşlılıkla ortaya çıkan belirtiler farklı tabakalarda ve bölgelerde farklı yansımalar oluşturur. Derideki yaşlanma ile öncelikli olarak yüzde matlaşma ve kırışıklıklar belirmektedir. Deri altı tabakada ki yaşlanma ile hacim kayıpları ortaya çıkar ve yüzde iskelet yapıya dönüş nedeni ile çukurluklar belirginleşir ve böylece yorgun yaşlı yüz ortaya çıkar. Yerçekiminin etkisi ile derialtı dokular ve yüz kaslarındaki gevşemeler ile sarkmalar meydana gelir ve yüzün tüm yapısı yer değiştirir. Bizler bu etkileri öncelikle göz çevresinde , elmacık bölgesinde , ağız çevresinde ve boyunda görmekteyiz. Tüm bu deformitelere sahip hastalarımızda yüze üç boyutlu yaklaşımla gerçekleştirdiğimiz opersayonlar ile hastalarımızı tedavi etmekte ve gençleştirmekteyiz.

İşte tam da bu noktada ameliyat ne zaman gereklidir sorusu ortaya çıkmakta ? Siz değerli hastalarıma bu nedenle koruyucu önlemleri estetiksel olarakta değerlendirip ileriyi düşünüp hayatınıza sokmanız ve operasyon zamanınızı geciktirebileceğinizi hatırlatmak istiyorum.

Değerli hastalarım, yüzünüzü nemsiz bırakmayınız ve muhakkak güneşten koruyunuz. Günlük cilt temizliği ile cildinizin nem ve su dengesini sağlayınız. Mevsim geçişlerinde muhakkak profesyonel cilt bakımlarınızı yaptırınız. Yaşınız çok ilerlemeden b0t0ks mucizesi ile tanışın ve kırışıklıklarınız oluşmadan kaşlar yerçekimine yenik düşmeden siz maça 1-0 önde başlayınız. Bizlerin elinde sizleri korumak için çok değerli silahlar olduğunu ve bahsettiğim sıkıntıların her biri oluşmadan bunlarla mücadele edebileceğimizi unutmayın ve profesyonel destek muhakkak alın.
Yüze vitamin aşılamaları ,Platelet rich plasma tedavisi, yüze kök hücre enjeksiyonları, lazerle yüz gençleştirme, radyofrekans ile yüz toparlama, ameliyatsız kaş ve yanak asma , kimyasal cilt bakımları ile yüzünüzü daha fresh ve genç tutmanız mümkün.

İlginizi Çekebilir  Vücut Şekillendirme Estetiği

Bu tedavi ve bakımları detaylandırmak gerekirse öncelik verilmesi gereken daha genç yaşlarda yüzde deformiteler hiç oluşmadan cilt temizliği , koruyucu cilt bakım ürünleri ile cildin nemlenmesinin ve su kaybının önlenmesi ve güneşten korunma birinci sırada yer alan bakımlar olacaktır. Güncel yaşamımızda cildimizi güneşten korumak her dönemde cildimizin korunmasına ciltte lekelenme ve kırışıklıkların artmasına engel olacaktır.

Kimyasal asitlerle hafif cilt bakımları gençlik dönemlerinde uygulanması durumunda cildin ölü tabakasının hafif hafif kaldırılmasına ve cildin ışıltısının kaybolmayıp gerginliğini diriliğini korumasına etki edecektir.

Kaz ayağı , kaş arası ve alındaki kırışıklıklar daha çok hafifken veya oluşmamışken yapılacak olan b0t0ks uygulamaları kalıcı kırışıklıkların önlenmesine doğal ve canlı bakışlara sahip olmamıza yardımcı olur.

Zaman ve yerçekimi biz kendimizi korusakta yüzümüzün oval şeklinin dikdörtgene dönmesine ve istenmeyen hacim kayıplarına neden olacaktır işte bu evrenin daha başlarında yapılcak lazerle yüz gençleştirme ve radyofrekans işlemleri süreci ciddi anlamda geriletmektedir.

Cilt altındaki kollojen azalması ve hacim azalması için kendi kanımızıdan hazırlanıp yüzümüze enjekte edilen Platelet rich plasma tedavisi cildi tamir eden hücrelerin bu bölgede çoğalması ve daha canlı , nemli ve gergin bir cilt elde etmek mümkün. Yine benzer bir tedavi yöntemi olan mezoterapiden de aynı şekilde faydalanmaktayız. Yüzde ki harabiyetin veya ihtiyacın fazla olduğu durumlarda mezolift yöntemleri arasında çok değerli olan Somon DNA kürlerini sıklıkla uygulamaktayız.

Daha gençken ve sıkıntılar oluşmadan başlanan bu bakımlar sayesinde yaşlanma geciktirilmiş olur ve operasyon gereksinimi ortadan kalkar. Ancak yinede yerçekimine bağlı yaş ilerledikçe hafif sarkmalar, kaşlarda düşüklük ve yüzde hacim kayıpları ortaya çıkabilmektedir. Bu aşamanın daha başlarında yapılacak olan ameliyatsız kaş asma , yanak asma ve yüze hacim kazandırmak , cilt yenilenmesini sağlamak için kök hücreden zengin doku enjeksiyonları ile daha oluşmadan bu sıkıntılar giderilebilir.

İlginizi Çekebilir  Kalça Asma

İşte değerli hastalarım sağlıklı beslenme , sportif bir yaşam ve düzenli bakımlar ve küçük dokunuşlar ile gerçekten bedenen ve ruhen genç dinamik bir yaşam sürmek zamana karşı durmak mümkün.

Ruhunuzun gençliğini koruduğunuz , enerjik ve ışıltılı bakışlarla sağlıklı bir yaşam diliyorum.

Bizimle İletişime Geçin