Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Vücudunuz Artistik Şekillensin

SANATIN VE ESTETIK CERRAHININ BIRLEŞTIĞI ‘ARTISTIK VÜCUT ŞEKILLENDIRME’ KAVRAMI HENÜZ ÜLKEMIZDE ÇOK YENI. PLASTIK REKONSTRÜKTIF VE ESTETIK CERRAHI UZMANI OP. DR. HÜSEYIN KANDULU, YÖNTEMIN BILINMEYENLERINI ANLATTI

Hepimiz fit bir görüntüye, sıkı bir vücuda sahip olmak isteriz. Bedenimizin iyi görünmesini ve dikkat çekmeyi isteriz. Diyetler yaparız, spora başlarız. Ancak bazen istediğimiz görüntü için onlar yeterli olmaz ve farklı bir uygulama gerekebilir. İşte, burada gündeme vücut şekillendirme geliyor ama Plastik Rekonstrüktif ve Estetik Cerrahi Uzmanı Op. Dr. Hüseyin Kandulu’dan dinleyeceğimiz artistik şekillenme bambaşka bir yöntem.

Vücut Şekillendirmede Devrim

Sanatın ve estetik cerrahinin birleştiği ve ortaya inanılması zor sonuçların çıktığı bu işlem dünyada farklı farklı isimlerle bilinse de, ülkemizde artistik vücut şekillendirme ve artistik liposuction kavramı henüz daha çok yeni. Hüseyin Kandulu işlemi, “Vücudumuz dinamik bir yapıdadır ve deri altında gerek yağ ve gerekse kas tabakası bu dinamik yapının yapıtaşlarıdır. Bu dinamik ve hareketli yapılar vücut üzerinde birçok gölge oluşturur. İşte bu ışık yansımaları gölgeler olması gereken kıvrımlar ve hatları belirler. Örneğin kalçanın en çıkıntılı olması gereken nokta, belin en ince olması gereken yer, göbek deliğinin lokalizasyonu, erkek meme ucunun nereye baktığı işte tüm bunlar saymakla bitmez. Üstelik bu saydığımız yapılarda bu noktalar hareket esnasında kas hareketine bağlıda değişimler gösterecektir. Bu nedenle vücut şekillendirirken gerçekleştirdiğimiz liposuction işleminde tüm bunlar dikkate alınır ve ortaya kadınlarda S şeklinde kıvrımlı erkeklerde ise V şeklinde daha kaslı ve sportif vücutlar ortaya çıkarılır” şeklinde anlatıyor.

Klasik Uygulamalardan Farklı

Kundulu, artistik liposuction’ın klasik uygulamalardan farklı olduğunu belirterek, “Bu tekniğin farklılığı vücut anatomisine aşırı hakimiyet gerektirmesinden geçmekte. Cerrahın bu alanda kendini özel olarak yetiştirmiş olması gerekmektedir. Bunun dışında bu uygulamayı ciddi anlamda kolaylaştıran teknolojik cihazlar da önem arz etmekte. Ultrasonik liposuction olarak bilinen ses dalgaları ile yağların eritildiği sistem, işlemin başarısını hem artırmakta hem de önceleri liposuction hastalarının yaşadığı üzücü sonuçları görmemize engel olmaktadır” dedi.

İlginizi Çekebilir  Gıdı Asma

2-3 Saatte Kaslı Vücut

Sadece kadınlar değil erkeklerin de tercihi olan bu işlem sonucunda inanılmaz sonuçlar alınmakta. Erkeklerin kaslı görüntüye sahip olması için 2-3 saatlik işlemin yeteceğinin altını çizen Kundulu, “Burada bizim temel olarak yaptığımız hastanın alt yapısını görünür hale getirmek ve şekillendirmek. Dolayısıyla vücut kitle indeksi belirli sınırlarda olan erkek hastaları kolaylıkla kol ve göğüs kaslarına kavuşturmak, karında sportif hatlar ve six packlerin belirginleştiği sonuca ulaştırmak mümkün” açıklamalarında bulundu.

Yöntemin Avantajları

  • Klasik işlemlerde elde etmekte zorlukların yaşandığı; vücuda heykeltıraş gibi şekil verme şansı bu işlemle ciddi anlamda kolay.
  • İyileşme sürecinde ödem süreci azalmış ve sonuçlar daha erken dönemde gözle görülür şekilde farklılık oluşturmaktadır.
  • Korse kullanım süresi daha kısadır.
  • İşlem lokal anestezi ile dahi gerçekleştirilebilmekte.
  • Tüm vücutta aynı anda tüm bölgelere uygulanabilmekte.
  • Doku hasarı oluşturmadan sadece yağları vücuttan uzaklaştırıldığı için 7-8 lt gibi yüksek volümlerde yağı vücuttan uzaklaştıran bir yöntem.
  • Vücutta oluşabilecek olan girintiler, çıkıntılar, çökmeler ve portakal kabuğu görünümü bu yöntemle bir komplikasyon olarak karşımıza çıkmazken bunların tedavisi de yine ultrasonik liposuction ile gerçekleştirilebilmekte.
Bizimle İletişime Geçin