Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Vücut Şekillendirme Estetiği

Vücut şekillendirme vücuda sanatsal bakış ve vücutta heykeltraş gibi çalışma yapmak estetik cerrahinin son dönemdeki en yeni trendi olup giderek gelİşen ve cerrahlarında üst eğitimler aldığı bir konudur.

Vücut şekillendirme estetiği işlemleri içerisine birçok operasyon girmektedir ve farklı farklı teknikler mevcuttu tüm bunlardan bahsetmeden önce vücuda sportif hatları ve kas görünümlü yapıyı verme işleminden bahsetmem gerek.

Vücuttaki yağ dağılımı yani yağ anatomisi her bölgede ve her insanda farklılık göstermektedir. Dolayısı ile vücut cerrahının hem operasyonel anlamda hemde normal yaşantıda bayan ve erkek vücutlarının topografik anatomisine hakim olması gerekir. Bu bilgi ve beceri gelişen teknoloji ile birleşince ortaya çoğu zaman umulandan öte sonuçlar çıkmaktadır.

Vücut estetiği kavramında vücudu tek bölge olarak değil bir bütün olarak değerlendirmek gerekmektedir. Bayanlarda vücutla orantılı kollar , yuvarlak göğüs hatları , ince bir bel , yuvarlak kalça hatları ve basenlerin olmadığı bacak içlerinin birbirine temas eder gibi yaptığı ama temas etmediği genel hatlar arzulanırken ,erkekte daha adaleli kol ve göğüs görünümü koltuk altı yağlanmanın olmadığı üçgen vücut hatlarının oluştuğu karın kaslarının (six-pack) gölgesel izdüşümlerinin mevcut olduğu ve belde yağlanmanın olmadığı genel vücut hatlarından bahsetmek mümkündür.

Vaser liposuction yani ultrasonik liposuction’ın deriye çok yakın çalışma imkanı sunması ve komplikasyon yaratmadan yüzeyel liposuctiona imkan tanıması ile vücutta bir heykeltraş gibi çalışmak mümkün bir hal aldı. Vaser liposuction yöntemi yağların ses dalgaları ile canlılığını yitirmeden birbirinden ayrıldığı sadece yağa spesifik çalışma imkanı sunan ve kas,sinir,damar ile bağ dokuya zarar vermeden çalışılan gelişmiş bir liposuction yöntemidir. Böylelikle hem vücudu şekillendirmek hemde iyileşme sürecinde sorun yaşamamak gibi çok iyi etkiler görmekteyiz.

Böylesine etkin bir tedavinin hayata girmesi ile birçok operasyon güncellenmiştir ve vücut şekillendirme operasyonlarınında yönünde değişimler olmuştur, peki bu kombinasyonlar nelerdir:

İlginizi Çekebilir  Düz Bir Karın İçin Neler Gerekli?

Orta düzey gevşekliklerde ve yağlanmalarda dahi kol estetiğinde izsiz ultrasonik liposuction dönemi.
Daha ileri düzey deri gevşekliği olsa dahi kol estetiğinde kısa izli kol germe + vaser liposuction (eski uzun izler yok)
Çocuk yapmış kişilerde dahi (orta düzey gevşeklik) izsiz karın estetiği veya kısa izli karın germe ve vaser liposuction kombinasyonu
Meme estetiğinde , meme büyütmede yağ enjeksiyonu dönemi. Meme küçültmede ise çıkarılacak yağların vaser ile alınıp üst pole kas içine yeniden enjekte edilmesi.
Erkek vücut estetiğinde hi-definition dönemi. (Vaser hi-def) . Bu teknoloji ve deneyimle kol, göğüs,karın,adonis gibi kas gruplarının belirginleştirildiği 4 boyutlu liposuction dönemi.
Vücut şekillendirme estetiğinde bu bahsettiğim yenilikler ile ulaşılmak istenen en üst level sonuçlar artık zorlanmakta ve elde edilebilmektedir. Hedef artık hastayı küçültmek veya büyütmek değil sportif ve çekici hatlara kavuşturmaktır. Bu bakış açısı ile gerçekleştirilen operasyonların neticeside doğal olarak çok daha farklı olmaktadır.

Liposuction kalıcı bir sağlık problemi bulunmayan, hamile ya da yeni doğum yapmış olmayan herkese uygulanabilen bir yöntemdir.

Ancak kalp hastalığı, diyabet vb. düzenli ilaç gerektiren sağlık problemleri olan kişiler uygulamada izlenecek tedavi yöntemi belirlemeden önce mutlaka birtakım testlerden geçirilmeli, risk faktörleri belirlenmeli ve tehlike arz edecek durumlar için gerekli önlemler alınmalıdır.

Her ne kadar yaş bu uygulamaya bir engel teşkil etmese de derinin elastik yapısını yaşa bağlı olarak kaybetmesinden dolayı bazı ileri yaştaki hastalara uygulanamaz.

Bizimle İletişime Geçin