Whatsapp Whatsapp
Telefon Hemen Ara
phone-call 0 (212) 279 64 96 - 0 532 257 73 68

Bacak Estetiği

Estetik kavramı son derece önemli olan bir kavram ve farklı literatürlerde farklı karşılıkları bulunuyor. Sanat kavramı içinde estetik konusu yer aldığı gibi tıp bilimi içinde de sanat kavramı yer alıyor. Günümüzde insanlar bedenlerinin beğenmediği her alanında estetik operasyona gidiyor. Estetik operasyon genel anlamda kişinin belirli bölgesinin ideal ölçülerine getirilmesi için yapılan bir uygulamadır. Çok değişik olan bu operasyon biçimleri arasında en sıklıkla yapılan estetikler arasında burun, göğüs estetiği gelmekle beraber bacak estetiği de son yıllarda sıkça başvurulan uygulamalar arasında gelmeye başlamıştır.

Hangi Nedenlerle Yapılmaktadır?

Bacak estetiği yaptırılmasının temel nedenleri arasında şunlar ifade edilebilir: Bunların en başında kişinin bacağının çok zayıf olması gelmektedir. Bunun yanında kişinin yine aşırı orantısız bacaklarının olması, kendi görüntüsünden memnun olmaması, parantez biçiminde bacak görüntüsüne sahip olanlar, bacak görünümünde görülen eğrilikler, asimetrik problemi olanlar, bacağın belli bölümlerinde aşırı yağ birikimine sahip olanlar bacak estetiğine başvurabilmektedir. Özetle kusursuz bacak görünümü isteyenler bu yönteme başvurabilmektedir. Ama kimi zaman yaşanan bir kaza, hastalık vb. beklenmeyen durumlar neticesinde de böyle bir işleme başvurulabilmektedir. Bu durum ise zorunlu olan  özel bir durumdur. Doğru yapılan bir uygulama ile ise kişiler kusursuz bir bacağa sahip olabilmektedir. Önemli olan doğru estetik cerrahinin seçilmesidir.

Nasıl Yapılmaktadır?

Bacak estetiği genel bir anestezi ortamında yapılan bir operasyondur. Ortalama olarak bir saat ile üç saat arasında süren bir operasyondur. Bu uygulamada kişinin bacak durumuna göre bir veya birden fazla teknik uygulanabilmektedir. Yapılan müdahale kimi zaman yaş durumuna göre operasyon süresi değişebilmektedir. Yağ şekillendirme işlemi bu tekniklerden bir tanesidir. Basen, diz içi, uyluk içi, ayak bileği bölgelerine vaser liposuction işlemi yapılır. Eğer kişinin bacağı çok ince ise dizin 2 cm kesikler ile baldırlara özel silikon protezler uygulanmaktadır. Ama eğer aşırı yağlı bacaklar var ise o zaman bacağın belli bölgelerinde yağ alma işlemi de uygulanabilmektedir. Bu işlem sonrası ertesi gün kişi hastaneden taburcu olmaktadır. İlk gün kesinlikle banyo yapılmamaktadır.  Ama ikinci gün banyo yapılmasına doktor izin vermektedir.

Eskiden belirli riskler nedeni ile müdahale edilemeyen bilek bölgelerine ise ultrasonik liposuction yöntemi ile rahatlıkla müdahale edip daha ince bilekler elde etmek artık mümkün.

Bizimle İletişime Geçin